Perşembe, Eylül 28, 2023
Motor Sporları

Hedef, Ferrari İle Avrupa Şampiyonluğu!

Milli sporcu Galip Atar, Ferrari 458 Challenge EVO ile sezonun ilk startını 19-21 Mayıs tarihlerinde İspanya’nın Valencia Pisti’nde alacak.

Dünya ve Avrupa şampiyonlukları bulunan Octane 126 takımı ile yarışacak olan Atar’ın bu sezonki hedefi, Ferrari Challenge Europe serisini şampiyon olarak tamamlamak.

Galip Atar’ın Ferrari Challenge Europe 2017 sezonu için anlaşmaya vardığı Octane 126 takımı da başarılı pilottan bu sezon için şampiyonluk ünvanı bekliyor. Atar, geçtiğimiz yıl yeni otomobiline ve şampiyonaya alışmak için katıldığı Monza ve Hockenheim yarışlarında başarılı performansı ile dikkat çekmişti. Dünya çapında birçok başarılı sporcunun katıldığı şampiyona, 5 farklı ülkede toplam 7 yarıştan oluşuyor. Monza, Silverstone, Budapeşte gibi efsane Formula 1 pistlerinde organize edilecek yarışlarda denk otomobillerin mücadelesi kıyasıya rekabete sahne olacak.

Geçtiğimiz sezonlarda uluslararası arenada ülkemizi başarıyla temsil eden Ülkü Motorsport pilotu, yeni sezonda Ferrari Challenge Europe şampiyonluğunu Türkiye’ye kazandırarak bayrağımızı podyumun en üst basamağında dalgalandırmayı hedefliyor.

Benzer Yazılar

1 / 53

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir