Cuma, Haziran 9, 2023
Haberler

Lexus LC 500 Ankara Atakule’de Zirvede Uçuyor

Lexus LC 500 Ankara Atakule’de Zirvede Uçuyor

Lexus’un 2019 yılında Türkiye’ye sadece 2 adet getirilen “LC 500 süper coupe” modeli, bugüne kadar denenmemiş bir sergileme ile dikkat çekiyor. Sıra dışılığın zirvesi LC 500, “Zirvede Uçan Otomobil” mesajı verilerek Türkiye’nin zirvesi Ankara Atakule’de havada asılı olarak sergileniyor.

Uçan Otomobil LC 500

Lacivert LC’nin satılmasının ardından, Türkiye’de tek kalan kırmızı Lexus LC 500, havada uçan otomobil şeklindeki sergileme ile büyük bir ilgi görüyor.

3 ay öncesinden çalışmalara başlanılan bu sıra dışı sergileme projesi için uzun ve detaylı mühendislik çalışmaları yapıldı. Projenin tasarım ve kurulum aşamasında, 8 ayrı tedarikçi, 5 ayrı ajans işbirliği ile yaklaşık 70 kişilik bir ekip çalıştı ve bu proje için yurtdışından getirilen özel bir konstrüksiyon kullanıldı. Ayrıca otomobilin görünümünü öne çıkarabilmek için lastiklerin basma alanı dışında herhangi bir bağlantı yapılmadan gravitasyonel etkiyle havada kalması sağlandı.

Lexus’un LC 500h süper coupe modeli, 359 HP güç üreten markanın en yeni 3.5 litrelik V6 hibrit motoruna sahip. LC 500h 0-100 km/s hızlanması ise 4.9 saniye ile dikkat çekiyor.

Lexus daralan pazarın parlayan yıldızı

Türkiye pazarına girdikten kısa bir süre sonra Lexus, 2019 yılında da Avrupa ve Türkiye’de yükselişini sürdürüyor. 2019 yılında daralan Türkiye pazarında, geçtiğimiz yılın satışlarını geride bırakmayı başaran Lexus, modelleriyle Aralık ayında da yoğun bir talep görüyor.

Benzer Yazılar

1 / 250

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir