Salı, Mart 28, 2023
Haberler

2014 Nissan GT-R Nismo

Nissan’ın süper spor kategorisinde yer alan efsane otomobili GT-R, kamuflajlı Nismo kostümü ve güçlendirilmiş detayları ile Almanya’nın ünlü Nürburgring pistinde test edilirken yakalandı.

2014’ün ilk çeyreğinde satışa çıkması planlanan GT-R Nismo,  yoğun kamuflajlı olmasına rağmen daha düşük ön tampon,  hatları daha belirginleştirilmiş yan marspiyeller, yan hava girişleri, arka tampon ve daha büyük arka spoyler ile dikkat çekiyor.

Nissan GT-R Nismo, Nismo  egzoz sistemi, yazılım ve diğer elektronik, mekanik iyileştirmelerin yanı sıra kullanılan karbon fiber parçalar ve yaşam alanında ki Nismo iç detaylar ile de dikkat çekecek.

Standart GT-R, 3.8 litre twin-turbo V6 545Hp güç üretirken Nismo mühendisleri tarafından geliştirilen GT-R Nismo gayri resmi bilgilere göre 570Hp’in üzerinde güç üretmesi bekleniyor. Yine aynı kaynaktan gelen bilgilere göre GT-R Nismo, 0-100km/s hızlanmasını 2,0 sn gibi çok kısa bir sürede tamamlayacak.

Bu veriler ışığında 2014 GT-R Nismo’nun Bugatti Veyron Super Sport ve Hennessey Venom GT karşısına çok rahat bir şekilde rakip olarak çıkabileceğini hatta rakiplerini rahatlıkla ekarte edebileceğini söyleyebiliriz.

2014 Nissan GT-R Nismo,  43. Tokyo Motor Show 2013’ün ardından satışa sunulacak.

Benzer Yazılar

1 / 234

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir