Pazartesi, Şubat 26, 2024

Formula 1 Grand Prix, 9 Yıl Aradan Sonra Türkiye’ye Geri Döndü

 • Yayınlanan: Site Haberler ve Yorumlar

 • Üye
  #29496

  Formula 1 Grand Prix, 9 Yıl Aradan Sonra Türkiye’ye Geri Döndü

  Formula 1 Grand Prix, 9 Yıl Aradan Sonra Türkiye’ye Geri Döndü

  Formula 1 DHL Türkiye Grand Prix 2020, 13-15 Kasım tarihleri arasında Intercity İstanbul Park pistinde düzenlenecek.

  Formula 1 Türkiye Grand Prix’i 9 yıl aradan sonra 13-15 Kasım tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilecek. Ülkemizin 2005 ve 2011 yıllarında toplam 7 kez ev sahipliği yaptığı büyük organizasyon, 2020 Dünya Formula 1 Şampiyonası’nın 14. yarışı olarak İstanbul Park’ta düzenlenecek.

  Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu Başkanı Eren Üçlertoprağı Formula 1’in geri dönüşünde ülkemizin tüm dünyaca bilinen organizasyon kabiliyetinin etkili olduğunu belirterek; “T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığımızın önderliğinde Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu olarak sportif açıdan organizasyonu başarıyla gerçekleştirip, ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğimize inancımızla bu büyük organizasyonun ülkemiz ve otomobil sporları için hayırlı olmasını diliyoruz.” açıklamasını yaptı.

  Yarış severlere dünyanın her yerinde F1 heyecanını yaşatmak ve bu olağanüstü 2020 sezonunu mümkün kılmak için İstanbul’a geri döndüğümüz için çok heyecanlıyız diyen DHL Express Türkiye CEO’su Claus Lassen, “Formula 1’in 9 yıl sonra Türkiye’ye geri dönmesinin, özellikle buradaki tutkulu motor sporları hayranları için harika bir haber olduğuna inanıyorum.” dedi. Lassen, “Organizasyonun yeniden isim sponsoru olmaktan gurur duyuyoruz. DHL ve Formula 1’in uzun bir geleneksel ortaklığı var. DHL, 35 yılı aşkın süredir Formula 1‘de aktif ve 2004’ten beri resmi lojistik ortağıdır.” dedi.

  [gallery link="file" columns="1" size="large" ids="15961"]Formula 1 Grand Prix, 9 Yıl Aradan Sonra Türkiye’ye Geri Döndü Formula 1 DHL Türkiye Grand Prix 2020, 13-15 Kasım tarihleri arasında Intercity İstanbu
  [See the full post at: Formula 1 Grand Prix, 9 Yıl Aradan Sonra Türkiye’ye Geri Döndü]

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.