Cumartesi, Ocak 28, 2023
Sektörel

Maserati, Birmot’la Ankara’da!

Otokoç Otomotiv bünyesindeki Birmot, Tofaş çatısı altındaki Fer Mas tarafından temsil edilen efsanevi İtalyan markası Maserati’nin İstanbul’dan sonra ilk defa Ankara’da satışına başladı.

Birmot Ankara Şubesi’nde satış ve satış sonrası hizmetleri başlayacak olan Maserati; şık, stil sahibi spor otomobilleri ile İtalyanların otomotiv endüstrisine kazandırdığı ikonik markalarından biri olarak tanımlanıyor.

Maserati’nin Ankara’da satış ve satış sonrası hizmetlerinin gerçekleşeceği Ankara Koç Kuleleri’nde bulunan Birmot Maserati showroomunda yapılan açılış törenine Koç Holding Otomotiv Grubu Başkanı Cenk Çimen, Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu, Otokoç Otomotiv Genel Müdürü Görgün Özdemir, Birmot Genel Müdür Yardımcısı Çağrı Karaoğuz ve Fer Mas Şirket Müdürü Sinan Saip Bel’in de aralarında bulunduğu protokol ve davetliler katıldı.

Koç Holding Otomotiv Grubu Başkanı Cenk Çimen açılışta yaptığı konuşmada; “İtalyan stilini hepimiz biliriz. Şıklığı, zarafeti, kaliteyi tarif eder. İtalyan stilini anlatan ikonik markalar vardır. Maserati de otomotiv sektörünün ikonik markasıdır.” dedi. Maserati’nin yüz yıl öncesine dayanan tarihinden bahseden Çimen; “Maserati markası sektörde ilk defa dört kapılı sedan bir otomobile yarış otomobili motoru koyarak 1963 yılında Quattroporte modelini piyasaya sundu.” dedi ve ekledi; “2013 yılında efsanevi Ghibli modelinin güncel versiyonunu üreterek, tarihinde ilk defa bir dizel motoru da seçenekler arasına koydu. Bu hamle markaya on beş binli üretim adetlerini getirdi. 2014 yılında yine ilk dizel motorlu Quattroporte’nin ürün gamına eklenmesiyle otuz altı bin beş yüz adetlik rekor satışlara ulaşıldı.” Çimen ayrıca; “Bugün ilk adımını attığımız büyüme stratejimizi önümüzdeki dönemde farklı illerde de sürdüreceğiz.” dedi ve sözlerine şöyle devam etti; “Ülkemizin otomotiv endüstrisinde, üretim ve ihracat hacmiyle lider konuma gelen Tofaş, 6 farklı markayı başarıyla temsil ediyor. Niş markası olan Maserati ile de farklı segmentlerdeki müşterilerimize hitap ediyor.”

Törende Otokoç Otomotiv adına bir konuşma yapan Otokoç Otomotiv Genel Müdürü Görgün Özdemir; “Bugün hep birlikte Birmot Ankara Maserati showroomunun açılışını yapmaktan büyük mutluluk duyuyorum.” dedi ve sözlerine şöyle devam etti: “Ankara otomotiv ticareti için yüksek potansiyele sahiptir, 234 araçla, bin kişi başına en çok araç düşen ilimizdir. Toplam otomotiv satışlarından yüzde 9, premium marka araç satışlarından ise yüzde 11 pay almaktadır. İşte bu potansiyele olan inancımızla Otokoç Otomotiv olarak bugün Ankara’daki 8. tesisimizin açılışını gerçekleştiriyoruz. Otomotivin ikon markası Maserati’yi ilk olarak Ankaralı otomobil severlerin beğenisine sunmanın gururunu yaşıyoruz.” Özdemir; “Öte yandan Otokoç Otomotiv 7 ülkedeki araç kiralama faaliyetleriyle küresel bir şirket olma yolunda ilerlemektedir. Bu yolda ilerlerken ulaşım ihtiyaçlarına yenilikçi çözümler sunma vizyonumuzdan hareketle; gücün ve cesaretin simgesi, otomotivin efsane markası Maserati’nin de ailemize katılması ile ekonomik segmentten lüks segmente geniş bir marka yelpazesine kavuşmuş oluyoruz. Hiç şüphesiz müşterilerimize değer yaratan 2.000’den fazla iş arkadaşımın azmi, yetkinliği ve vizyonu olmasaydı bu başarılı tabloyu gerçekleştirmemiz mümkün olmazdı.” diye ekledi.

Törende konuşan Fer Mas Şirket Müdürü Sinan Saip Bel ise; “Spor otomobil ve lüks segment tutkunlarının talepleri bizi İstanbul dışına çıkmaya yöneltti. Müşterilerimizin sesine kulak verip bu sene alanımızı genişletmeye karar verdik. İlk açılımın da başkentimizde olmasını arzu ettik. Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz Maserati showroomumuzu önümüzdeki aylarda Bursa ve Antalya’da açacağımız yeni showroomlarımız takip edecek. Böylelikle Türkiye genelinde 4 farklı noktada satış ve satış sonrası hizmetlerimizi sunmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

Benzer Yazılar

1 / 27

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir