Perşembe, Eylül 28, 2023
Motor Sporları

BRC Hyundai Racing Team WTCR’de İki Yıldır Zirvede

BRC Hyundai Racing Team WTCR’de İki Yıldır Zirvede

Uluslararası Otomobil Federasyonu (FIA) tarafından organize edilen World Touring Car Cup’ta (WTCR), son hafta etabı Malezya’nın Sepang kentinde gerçekleştirildi. Son haftaya lider giren BRC Hyundai Racing Team Pilotu Norbert Michelisz, Sepang pistinde ilk yarışı lider bitirerek şampiyonluğunu ilan etti. Bu sonuçla BRC Hyundai Racing Team 2018’den sonra 2019’da da şampiyon pilot çıkarmayı başardı.

Dünyanın en prestijli otomobil yarışları arasında gösterilen ve efsanevi pistleri takviminde bulunduran FİA – World Touring Car Cup 2019, BRC Hyundai Team Pilotu Norbert Michelisz’in şampiyonluğuyla tamamlandı. Malezya’nın Sepang kentinde gerçekleştirilen son yarışta BRC Hyundai Racing Team Pilotu Norbert Michelisz, hafif yağmurla başlayan 10 turluk yarışı 2.4 saniye farkla kazanmayı başararak şampiyonluğunu ilan etti. Günün 2’nci ve 3’üncü yarışlarında kötüleşen hava şartlarına ve kırmızı bayrak kararına rağmen mücadeleyi bırakmayan Michelisz, son yarışında BRC Racing Team’in olağanüstü desteği ve Hyundai i30 N TCR’nin mükemmel performansı sayesinde Pilotlar Sıralaması’nda günü zirvede tamamladı.

BRC Racing Team CEO’su Fissore:

“Otomobil sporları yeni teknolojilerin geliştirilmesini sağlıyor”

“Zorluklar şirketimizin DNA’sının bir parçası, bizler bu yeni zaferin tadını çıkarıyoruz” diyen BRC Racing Team CEO’su Massimiliano Fissore, “Asıl işimizde olduğu gibi motor sporları için de geleceği düşünüyoruz. Burada etkin çalışmalarımızla büyümek ve uluslararası otomotiv sahnesindeki varlığımızı daha da pekiştirmeyi amaçlıyoruz. Otomobil sporlarındaki çalışmalar, yeni teknolojilerin geliştirilmesinde önemli bir yatırım aracı görevi üstleniyor” ifadelerini kullandı. Yıl boyunca gösterilen özveriye ve destek verenlere teşekkür eden BRC Takım Direktörü Gabriele Rizzo, “Norbert’in kupa kaldırışını görmekten daha mutlu olamazdık. Bu kupanın ona 2018’i şampiyon tamamlayan takım arkadaşı Gabriele Tarquini’den geçmiş olması, takımımızın ne kadar iyi olduğunu gösteriyor. Bu seviyede olmamız bizim için gurur verici.” diyerek düşüncelerini ifade etti.

BRC Racing Team 2 yıldır zirveyi bırakmıyor

Bu sonuçla BRC Hyundai Racing Team, 2018’de Gabriele Tarquini tarafından kazanılan zaferin ardından 2019 sezonunda da Norbert Michelisz ile şampiyon pilot çıkarmayı başardı. Dünyanın lider alternatif yakıt sistemleri üreticisi BRC’nin tüm teknik destek ve altyapılarını sağladığı takımın şampiyon olması BRC’nin benzinli motorlardaki uzmanlığını da göstermiş oldu.

Benzer Yazılar

1 / 53

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir