Cumartesi, Temmuz 20, 2024

Yeni Nesil Renault Trucks Motorlar %10 Daha Az Yakıt Tüketiyor

 • Yayınlanan: Site Haberler ve Yorumlar

 • Anahtar yönetici
  #29021

  Yeni Nesil Renault Trucks Motorlar %10 Daha Az Yakıt Tüketiyor

  Renault Trucks, yakıt tüketimi ve CO2 emisyonlarını daha da düşürmek üzere T, T High, C ve K serilerini yeni DE11 ve DE13 motorlarla donatıyor. Turbo Compound gibi gelişmiş teknolojiler ve özel hizmetlerin entegrasyonuyla birleştiğinde bu motorlar, yakıt tüketimini %10’a kadar azaltabiliyor.

  Renault Trucks, 2021 yılında T, T High, C ve K serilerinde tasarım, sürüş konforu ve kabin içi konforu açısından büyük değişiklikler gerçekleştirmişti. Şimdi ise yeni teknolojilerle önceki nesil Renault Trucks motorlara kıyasla %10’a kadar yakıt tasarrufu sağlayan yeni 11 ve 13 litre Euro VI Step E, DE11 ve DE13 motorların sunuluyor.

  Yeni DE11 ve DE13 Motorlar ile maksimum verimlilik

  Renault Trucks’ın yeni nesil Euro VI Step E motorları DE11 ve DE13, yakıt tüketimini ve CO2 emisyonlarını önemli ölçüde azaltan yeni teknolojiler ile donatılıyor.

  DE11 ve DE13 motorları, daha iyi yanma performansı için patentli Dalga Piston teknolojisine sahip. Bu çözüm, alevleri yanma odasının içine yeniden yönlendirerek mevcut oksijenin kullanımını optimize ediyor ve böylece yanmayı iyileştiriyor. Motorlar ayrıca, yeni yanma performansına uyarlanan, yüksek hassasiyetli yeni enjektörlerle donatılıyor.

  Renault Trucks, verimliliği artırmak üzere bağlantı kolları, pistonlar ve krank milini yeniden tasarlayarak ve karter gazı kontrolünü optimize ederek sürtünme kaybını azaltmak için de çözümler üretiyor. İyileştirilmiş tepki süresine sahip yeni yüksek performanslı bilye yataklı turbo şarj ve düşük viskoziteli yağ ile birleştirilmiş değişken akışlı bir yağ pompası da bulunuyor.

  Ayrıca Renault Trucks, optimize edilmiş art işletme sistemi ve yeni bir motor kontrol ünitesi kullanıyor.

  Daha güçlü ve daha yüksek yakıt tasarrufu sağlayan Turbo Compound teknolojisi

  Maksimum performans için Renault Trucks T, T High ve C modelleri, manevra kabiliyetinden veya ticari hızdan ödün vermeden önemli ölçüde yakıt tasarrufu sağlayan Turbo Compound teknolojisine sahip DE13 TC motor ile opsiyonel olarak donatılıyor.

  Turbo şarjın aşağı akışına yerleştirilmiş ek bir türbin, egzoz gazlarında kalan enerjiyi mekanik enerjiye dönüştürüyor ve bunu ek motor torku şeklinde krank miline iletiyor.

  Bu nedenle Turbo Compound, daha düşük motor hızlarında, daha yüksek tork seviyelerine ulaşılmasını sağlıyor. Otoyolda, hız sabitleyici altında ve yokuş yukarı sürüşlerde vites küçültmeye gerek kalmadan sabit bir hız korunabiliyor.

  Sarsıntısız ve hızlı vites geçişleri için yeni bir şanzıman

  Araçlar, daha sarsıntısız ve daha hızlı vites geçişleri için yeni bir hesaplayıcı, yeni kontrol yazılımı ve yeni bir debriyaj pedalı kumandası içeren yeni nesil Optidriver şanzıman donanımına sahip.

  Yakıt tüketiminin tam kontrolü için gelişmiş yazılım ve hizmetler

  Daha fazla yakıt tasarrufu için Renault Trucks, manevra kabiliyetini azaltmadan en iyi motor verimliliğiyle bölgede geçirilen süreyi en üst düzeye çıkaran Akıllı Tork Kontrolü çözümünü tercih ediyor.

  Ayrıca Renault Trucks, vites değiştirmeyi optimize etmek ve yakıt tasarrufunu artırmak için yolun topoğrafyasını kullanan Optivision öngörülü hız sabitleyiciyi de geliştirmeye devam ediyor.

  Öte yandan, filolarının yakıt tüketimini ve CO2 emisyonlarını izleme ve iyileştirme çabalarında taşımacılık profesyonellerini desteklemek için çözümler sunuyor. Optifleet filo yönetim yazılımı (Kontrol modülü), her aracın yakıt tüketimini izliyor ve tüketimi azaltmak için önlem alınabilecek alanları belirlemek için sürüş stillerini analiz ediyor. Renault Trucks ayrıca, yakıt tüketiminin kontrol altında tutulmasını sağlamak üzere rasyonel sürüş ilkeleri ile ilgili eksiksiz bir eğitim programı da sunuyor.

  Renault Trucks, yakıt tüketimi ve CO2 emisyonlarını daha da düşürmek üzere T, T High, C ve K serilerini yeni DE11 ve DE13 motorlarla donatıyor. Turbo
  [See the full post at: Yeni Nesil Renault Trucks Motorlar %10 Daha Az Yakıt Tüketiyor]

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.