Çarşamba, Mayıs 29, 2024

Volvo’nun Yeni SUV’u XC60, Cenevre Otomobil Fuarı’nda !

 • Yayınlanan: Site Haberler ve Yorumlar

 • Üye
  #34238

  Volvo’nun Yeni SUV’u XC60, Cenevre Otomobil Fuarı’nda !Premium otomobil üreticisi Volvo Cars, uzun zamandır merakla beklenen ve yeni güvenlik teknolojileriyle dikkati çeken yeni premium SUV modeli XC60’ı Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıttı.

  Volvo Cars’ın 2017 yılındaki en iddialı modelleri arasında yer alan yeni otomobili, 9 yıl önce piyasaya sunulan ve dünyada yaklaşık 1 milyon adet satışla Avrupa’nın en çok satan orta boy SUV’u ünvanına sahip XC60’ın yerine geçecek. XC60, bugün Volvo’nun toplam küresel satışlarının yüzde 30’unu oluşturuyor.

  Volvo Car Group Başkan ve CEO’su Håkan Samuelsson, “En son teknolojiyi sunan, stil sahibi ve dinamik SUV’lar tasarlamakta güçlü bir mirasa sahibiz. Bu durum XC60 için de geçerli. XC60, aktif bir hayat tarzı için mükemmel bir otomobil ve ayrıca bizim dönüşüm planımızda bir sonraki adımı temsil ediyor.” dedi.

   Yeni konfor ve güvenlik teknolojileri

  Tamamen yeni teknolojilerle donatılan Yeni XC60, bugüne kadar üretilmiş en güvenli otomobillerden biri olacak.

  Volvo Cars’ın yeni dönem teknolojileri arasında yer alan ve çığır açan City Safety sistemine, direksiyon yardım (Steer Assist) özelliği de eklendi. Volvo’nun Kör Nokta Uyarı Sistemi (BLIS) şerit değiştirme kaynaklı çarpışma riskini azaltmak için, yeni eklenen güvenlik sistemi Karşı Şeritten Gelen Araçtan Kaçınma ise kafa kafaya çarpışmaları engellemek için direksiyon yardım (Steer Assist) özelliğini kullanıyor.

  Volvo Car Group Ürün ve Kalite Kıdemli Başkan Yardımcısı Henrik Green konu hakkında şöyle dedi: “Önündeki yola hakim, güzel tasarlanmış ve yalın bir iç kabinden, güvenli, ilham veren ve kendine güvenen bir sürüşe kadar, tüm duyularınıza keyifle hitap edecek bir otomobil üretmeye odaklandık. Müşterilerimize gündelik sorunları onlardan uzak tutacak konfor ve hizmetler sunarak hayatı onlar için kolaylaştırmaya büyük önem veriyoruz.”

  Volvo’nun iyi işaretlenmiş yollarda 130 km/h hıza kadar, direksiyon, ivmelenme ve frenleme işlemlerini üstlenebilen, yarı otonom sürüş yardım sistemi Pilot Assist, XC60’da opsiyonel olarak yer alıyor.

  Motor Seçenekleri ile Yüksek Performans

  Yeni XC60’ın sunduğu motor seçenekleri arasında, en üst seviyede, 407 hp güce sahip, 0-100 kilometreye sadece 5.3 saniyede çıkabilen, Volvo’nun ödüllü T8 Twin Engine benzinli ve elektrikli hibrit motoru bulunuyor.

  Henrik Green motor seçenekleri konusunda “Geniş bir motor seçeneği yelpazesine sahibiz. Yeni XC60, 190 hp güce sahip D4 dizel ve PowerPulse teknolojisiyle 235 Hp güç sunan D5 dizel motorlarla tanıtılacak. Ayrıca 254 Hp güce sahip benzinli T5 ve hem turbocharged, hem de super charged özelliği bulunan, 320 Hp güce ve 400 Nm çekişe sahip T6 benzinli motor seçeneklerimiz de bulunuyor.” diyor.

  XC60 bir yandan da sağlıklı bir kabin için sunuyor. Yeni CleanZone dört bölümlü klima sistemi kirli, zararlı havayı ve parçacıkları dışarıda tutarken içeriye ise taze bir hava veriyor.

  Volvo Cars’ın sürücü bilgilendirme, eğlendirme ve bağlantılı hizmetler sistemi Sensus’un kullanılabilirliğini artırmak için grafik yüzleri de güncellendi. 90 serisi otomobillerde olduğu üzere CarPlay ve Android Auto sayesinde akıllı telefon entegrasyonu da araçta yer alıyor.

  Türkiye’de Ön Siparişler 3. Çeyrekte Başlıyor

  Volvo Car Group Tasarımdan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Thomas Ingenlath, “XC60 diğerlerine tepeden bakmak için değil, sürmek için tasarlandı. Dış görünümü zamanın ötesinde, incelikli bir kaliteye sahip ve atletik bir görünüm taşıyor. İç tasarım ise iyi tasarlanmış bir mimariyi, güzel malzemeler ve en son teknolojiyle birlikte mükemmel bir şekilde bir araya getiriyor. XC60, kullanıcılarına kendilerini özel hissettirecek gerçek İskandinav deneyimini sunuyor.” dedi.

  Volvo Cars’ın yeni XC60’ı nisan ortasında İsveç’te Torslanda Fabrikası’nda üretilmeye hazır olacak.

  Aracın Türkiye’deki ön satışları 2017’nin 3 çeyreğinde başlayacak. İlk teslimatlar ise yine 2017’nin 4. çeyrek başı itibariyle gerçekleştirilecek. Volvo Car Turkey’in 2017 hedefleri arasında Yeni XC60’ı ortalama 400 adet satmak bulunuyor. Yeni XC60’ın satış fiyatı önümüzdeki günlerde açıklanacak.

  [gallery link="file" columns="2" size="large" ids="7328,7327,7326,7325"]Premium otomobil üreticisi Volvo Cars, uzun zamandır merakla beklenen ve yeni güvenlik teknolojileriyle dikkati çeken yeni premium SUV modeli XC60’ı C
  [See the full post at: Volvo’nun Yeni SUV’u XC60, Cenevre Otomobil Fuarı’nda !]

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.