Cumartesi, Temmuz 13, 2024

Türkiye’nin İlk Ulusal Kadın Yelken Kupası Gün Sayıyor

 • Yayınlanan: Site Haberler ve Yorumlar

 • Üye
  #34793

  Türkiye’nin İlk Ulusal Kadın Yelken Kupası Gün Sayıyor

  Kadınların yelken sporuna olan ilgisini artırmak ve geliştirmek, yeni sporcular yetiştirmek, kamuoyunda yelkene olan ilgiyi artırmak amacıyla hayata geçirilen ve önümüzdeki yıllarda uluslararası nitelik kazanması planlanan Kupa’nın tarihi yaklaştıkça sporcuların heyecanı artıyor. Yoğun bir biçimde yarışa hazırlanan kadın yelkenciler, böyle önemli bir yarışa katılacakları için çok heyecanlı olduklarını ifade ediyorlar.

  29 Temmuz Cuma günü öğleden sonra başlayacak ve 3 gün sürecek Kupa’da toplam 6 yarış yapılacak. Deniz Kızı Ulusal Yelken Kupası, 31 Temmuz Pazar günü öğleden sonra Kalamış Peysage’da düzenlenecek Ödül Töreni ile sona erecek.

  Kupa geliri ile AÇEV’e destek olunacak
  Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası’nın kadın duyarlılığını yansıtacak bir sosyal sorumluluk boyutu da olması hedefleniyor. Bu fikirden hareketle, her yıl Kupa gelirinin bir bölümü ile kadınlara yönelik çalışmalar yapan saygın bir sivil toplum kurumu desteklenecek.

  Kupa’nın ilk seneki geliri ile kadın ve aile konusunda yaptığı çalışmalar ile ülkemizin önde gelen vakıflarından biri olan Anne Çocuk Eğitim Vakfı AÇEV’e katkı sağlanacak.

  Kurumlardan yoğun ilgi
  Duyurulduğundan bu yana kurumlardan yoğun ilgi gören Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası’na katılan takımların yarışma hazırlıkları ve antrenmanları sürüyor. Şu ana kadar katılımı kesinleşen kurumlar arasında Arçelik, Eker, Fiba Faktoring, Ford, Garanti Bankası, Garanti Emeklilik, Innova, Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Türk Telekom ve AÇEV gibi önemli kurumlar yer alıyor.

  Türkiye Yelken Federasyonu’nun himayesinde düzenlenen Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası’nın Ağırlama Sponsorluğunu BVS Group, Kişisel Bakım Sponsorluğunu Bioderma, Gıda Sponsorluğunu Sanset Gıda ve UNO, Sosyal Medya Sponsorluğunu Hayaller Fabrikası, Tasarım Sponsorluğunu ise Yaratım üstlendi.

  Ayrıca Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası, toplumun tüm bireylerini toplumsal cinsiyet eşitliği ve kadın haklarını savunmaya çağıran HeForShe dayanışma hareketini destekliyor.

  Kupa’yla ilgili bilgiye http://www.denizkiziyelkenkupasi.com adresinden ulaşabilirsiniz.

  [gallery ids="4207,4208"]Kadınların yelken sporuna olan ilgisini artırmak ve geliştirmek, yeni sporcular yetiştirmek, kamuoyunda yelkene olan ilgiyi artırmak amacıyla hayata g
  [See the full post at: Türkiye’nin İlk Ulusal Kadın Yelken Kupası Gün Sayıyor]

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.