Togg Tüketici Elektroniği Fuarı CES 2022’de Geleceğe Bakışını Sergiledi

 • Yayınlanan: Site Haberler ve Yorumlar

 • Üye
  #29139

  Togg Tüketici Elektroniği Fuarı CES 2022’de Geleceğe Bakışını Sergiledi

  Togg Tüketici Elektroniği Fuarı CES 2022’de Geleceğe Bakışını Sergiledi 

  Türkiye’nin küresel mobilite markası Togg, dünyanın en büyük Tüketici Elektroniği Fuarı CES 2022’de (Consumer Electronics Show) geleceğe bakışını vurgulayan ‘Transition Concept Smart Device’ adını verdiği akıllı cihazıyla dünya sahnesine çıktı.

  Murat Günak liderliğinde Pininfarina stratejik ortaklığıyla tasarlanıp, Turkish Cargo uçağıyla ABD’ye getirilen otomobil, Togg DNA’sında bulunan stilistik özelliklerin korunduğu, dinamik ve yenilikçi bir fastback.

  Teknoloji dünyasının önemli buluşma noktası CES 2022’de dünya marka lansmanını gerçekleştiren Togg, Transition Concept Smart Device (geçiş konsepti akıllı cihaz) olarak isimlendirdiği doğuştan elektrikli otomobilini de dünya kamuoyuyla paylaştı. Murat Günak liderliğindeki Togg tasarım ekibi ve Pininfarina’nın stratejik ortak olarak iş birliğiyle tasarlanan ve Turkish Cargo uçağıyla ABD’ye götürülen akıllı cihaz, Togg DNA’sında bulunan stilistik özellikleri koruyan, dinamik, yenilikçi bir fastback ve bir vizyon aracı olarak sunuldu. Togg’un akıllı cihaz olarak tanımladığı otomobilin stil konseptinin temelini, kaslı arka tasarım ve ön farlardan başlayıp akıllı cihazın profilini güçlendirerek arkaya kadar uzayan omuz çizgisi oluşturuyor. Bu modele özgü bir tasarım özelliği olarak araç üzerinde bulunan aydınlatmalı Togg logosu, Doğu ve Batı kültürlerinin birlikteliğini simgeliyor. Otomobildeki ön cam, doğuştan elektrikli mimariyle uyumlu olacak şekilde neredeyse baştan tasarlanırken, jantlar Togg DNA’sına ait çok kollu stilize edilmiş lale özelliğini taşımaya devam ediyor.

  İç tasarımda da kullanıcı deneyimi üst seviyeye taşındı

  Pininfarina, dış tasarımın yanı sıra iç tasarımı ve yolcuların kabin deneyimini de bir üst seviyeye taşıyor. Otomobilin içinde C SUV’un iç tasarımına sadık bir yaklaşım izlenmesine rağmen direksiyon simidi, sportif ve zarif bir tasarımla baştan yaratılmış durumda. İç mekanlarda entegre emniyet kemerlerine sahip 4 adet tekli koltuk yer alıyor ve orta sütunu ortadan kaldıran tasarımla kapılar bir kitap gibi açılıyor. Otomobil menekşe ve çivit mavisinin karışımına çalan metalik gri renkte. Ön koltuklarda açık renk deri kullanılırken, arka koltuklarda koyu renk tercihi göze çarpıyor. Emniyet kemerlerinde ise özgünlüğü vurgulamak için açık mavi renk tercihi dikkat çekiyor.

  [gallery link="file" columns="5" size="large" ids="19892,19893,19894,19895,19896,19897,19898,19899,19900,19891"]Togg Tüketici Elektroniği Fuarı CES 2022’de Geleceğe Bakışını Sergiledi  Türkiye’nin küresel mobilite markası Togg, dünyanın en büyük Tüketici Elektro
  [See the full post at: Togg Tüketici Elektroniği Fuarı CES 2022’de Geleceğe Bakışını Sergiledi]

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.