Çarşamba, Mayıs 29, 2024

Subaru Frankfurt’ta WRX ve VIZIV Konsept Modellerini Sergiliyor

 • Yayınlanan: Site Haberler ve Yorumlar

 • Üye
  #36046

  Subaru Frankfurt’ta WRX ve VIZIV Konsept Modellerini Sergiliyor

  Geçtiğimiz Mart ayında New York Otomobil Fuarı’nda gün yüzüne çıkmış olan WRX Konsept, bu kez ilk defa Avrupalı otomobil severlerle Frankfurt’ta buluşuyor. Subaru’nun ilk boxer dizel hybrid VIZIV Konsept modeli de Avrupa’da Cenevre Fuarı’ndan sonra ikinci kez Frankfurt Otomobil Fuarı’nda sergileniyor.

  İlk kez New York Otomobil Fuarı’nda gün yüzüne çıkan yeni nesil Subaru WRX konsept, öncelikle WRX geleneklerine göndermeler yapan bir tasarım diline sahip. Efsanevi “WR Blue Pearl III” rengi ve Floresan Sarı detaylar konseptin gerçek bir WRX olduğunu ispatlıyor.

  Floresan Sarı detaylar, ön ızgara üzerindeki WRX rozeti, fren kaliperleri ve egzoz sistemi aracın tasarımında vurgulayıcı unsurlar olarak yeni konseptte yer alıyor. Ön tasarım derinliği WRX’e saldırgan bir ifade sağlıyor. Üç boyutlu örgü desenleri ile bilinen altıgen ızgara, Subaru‘nun sportif doğasına katkıda bulunurken alçağa konumlandırılmış gövde tasarımı araca güçlü bir duruş sağlıyor.

  Motor kaputundaki büyük havalandırma girişi ise WRX’in geleneksel detayları arasında. Arka tasarım ön ızgaradan gelen altıgen tasarım motifi, aynı zamanda bir arka spoyler gibi davranan kavisli bagaj kapağı ile şekilleniyor. Agresif arka difüzör aracın aerodinamik yapısını sağlamlaştırırken dört egzoz çıkışı WRX’in sportif tasarımını dışa vuruyor.

  WRX modelinde 245/40ZR20 Dunlop lastikler kullanılırken tek parça dövme metal jantlar şık olduğu kadar hafifliği ile de aracın gücüne katkıda bulunuyor. Tamamen sportif bir sedan olarak tasarlanan WRX Konsept 4520 mm uzunluğa, 1890 mm genişliğe ve 1390 mm yüksekliğe sahip. 2760 mm dingil mesafesine sahip sportif sedan geniş bir yaşam alanı sunuyor.

  Subaru markasını geleceğe taşıyacak yeni tasarım ve teknolojilerin yönünü temsil eden VIZIV konsept, “Confidence in Motion” mottosunu zirveye taşıyor. Aynı zamanda Subaru’nun gelecekteki Crossover yorumu olan VIZIV hem tasarım hem de teknolojik yenilikleri bünyesinde barındırıyor.

  VIZIV konseptinde dünyada bir ilk olan Boxer Dizel Hibrit teknolojisi kullanılıyor. Boxer Dizel Hibrit 3 motorlu bir yapıda gerçekleşiyor. Konvansiyonel yüksek torklu 2.0 Boxer Dizel motor önde yer alırken arka iki tekerlek için birbirinden bağımsız elektrikli motorlar görev alıyor ve araçta CVT şanzıman kullanılıyor.Geçtiğimiz Mart ayında New York Otomobil Fuarı’nda gün yüzüne çıkmış olan WRX Konsept, bu kez ilk defa Avrupalı otomobil severlerle Frankfurt’ta buluş
  [See the full post at: Subaru Frankfurt’ta WRX ve VIZIV Konsept Modellerini Sergiliyor]

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.