Cumartesi, Temmuz 20, 2024

sahibinden.com TOBB ve TOBB ETÜ ile Eğitim İşbirliği Yaptı

 • Yayınlanan: Site Haberler ve Yorumlar

 • Üye
  #29227

  sahibinden.com TOBB ve TOBB ETÜ ile Eğitim İşbirliği Yaptı

  sahibinden.com TOBB ve TOBB ETÜ ile Eğitim İşbirliği Yaptı

  sahibinden.com ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), emlak danışmanları ve motorlu kara taşıtı ticareti yapan kişilerin uzmanlaşması ve yeni girişimcilerin yetişmesi için önemli bir eğitim işbirliği gerçekleştirdi.

  Mesleki Uzmanlık Eğitimleri projesi; TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından hazırlanan eğitimler ile taşınmaz ticareti ve motorlu kara taşıtı ticareti sektöründe faaliyet gösteren profesyonellerin mesleki yetkinliklerini arttırırken, yetki belgesi sürecinde de onlara destek olacak. Ayrıca, bu alanda iş kurmak isteyen yeni girişimcilerin de mesleki eğitimlerini tamamlayarak yönetmeliğe uygun şekilde sektöre adım atmaları hedefleniyor.

  Mesleki Uzmanlık Eğitimleri projesi kapsamında Haziran ayından itibaren düzenli olarak gerçekleşecek eğitimler, sahibinden Akademi’de yer alan çevrimiçi eğitim platformu üzerinden canlı yayınlanacak. Dört farklı başlıkta ele alınacak olan Emlak Eğitimleri ve Motorlu Kara Taşıtları Ticareti Eğitimleri; Yasal Mevzuat ve Formlar, İş Yönetimi, Müşteri İlişkileri, Dijital Platformlarda Pazarlama konularını kapsayacak.

  Bu sertifikayı alan emlak profesyonelleri, Taşınmaz Ticareti Hakkında Yönetmelik kapsamında Yetki Belgesi almak için ihtiyaç duydukları üniversite onaylı 100 saatlik eğitim şartını sağlamış olacak.

  Sertifika programındaki sektörel eğitimlere ek olarak, katılımcılar Mesleki Yeterlilik Sınavı Hazırlık Eğitimi’nden de faydalanabilecek.

  TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, eğitimle ilgili: “Ticaret Bakanlığımız ikinci el motorlu kara taşıtı ve gayrimenkul danışmanlığı sektörlerinde hizmet kalitesinin yükseltilmesi için bazı düzenlemeler yaptı. Bu düzenlemelere göre şirket sahipleri mesleki yeterlilik belgesi almadan bu faaliyetleri yürütemeyecek. Sektörde faaliyet göstermek için işletmelerin de yetki belgesi alması gerekiyor. Ayrıca gayrimenkul danışmanları için ise yeni bir düzenlemeye daha imza atılarak daha önce bu işi yapmamış kişiler için 100 saatlik eğitim şartı getirildi.

  Bakanlığımızın hayata geçirdiği yeni düzenlemelere üyelerimizin uyum sağlayabilmesi adına sahibinden.com ve TOBB ETÜ işbirliğinde ücretsiz eğitimler tasarladık.  Bu mesleği icra eden veya bu alanda kariyer yapmak isteyen herkes 100 saatlik zorunlu eğitimi uzaktan alabilecekler. Dijital pazarlama, internet üzerinden ilan ve portföy takibi ve müşteri hizmetleri gibi içeriklerin yer aldığı eğitimin sonunda TOBB ETÜ tarafından verilecek başarı sertifikası ise mesleki yeterlilik başvurusunda kullanılabilecek. Motorlu kara taşıtı ticareti ve gayrimenkul danışmanlığı alanında faaliyet gösteren tüm üyelerimizin bu işbirliğinden istifade etmesini bekliyor sektörlerimize yönelik desteklerimizin devam edeceğini vurgulamak istiyorum” dedi.

  TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Sarınay:Bugün bizi bir araya getiren işbirliği kapsamında gerçekleştirilecek eğitimlerin içeriği, kurucumuz TOBB’un ve sahibinden.com’un görüşleri dikkate alınarak TOBB ETÜ Sürekli Eğitim Merkezi tarafından görevlendirilen eğitmenler tarafından hazırlanmıştır. Emlak Danışmanlığı Eğitimi 100 saat;  Araç Ticareti Eğitimi 35 saat devam edecektir. TOBB ETÜ SEM, %70 devam şartını sağlayan veya sınavda başarılı olan katılımcılara TOBB ETÜ onaylı dijital başarı sertifikası hazırlayacaktır. TOBB ve sahibinden.com ile birlikte yürüteceğimiz bu işbirliği sayesinde emlak ve motorlu kara taşıtı ticareti yapan profesyonellere destek olurken bu sektörlere girerek çalışmak isteyen kişilere de yardımcı olacağız. Eğitimlerimize bu sektörlerde çalışan ve çalışmak isteyen tüm profesyonelleri davet ediyoruz” dedi.

  sahibinden.com CEO’su Burak Ertaş: “TOBB ile yürüteceğimiz bu işbirliği ile emlak danışmanlarına ve motorlu kara taşıtı ticareti yapan kişilere destek olmayı planlıyoruz. Emlak sektöründe hem yetkinliklerinin artırılmasını, hem de bu alanda iş kurmak isteyenlere destek olarak istihdama katkı sağlamayı hedefliyoruz. Eğitim işbirliği kapsamında ikinci el motorlu taşıt ticareti yapan profesyonellerin de işlerini büyütmelerini ve daha verimli yürütmelerini sağlayacak ayrı bir uzmanlık programı geliştirdik. 2021 yılı sonuna kadar 10.000 kişinin katılabileceği şekilde eğitim alt yapısını hazırladık” dedi.sahibinden.com TOBB ve TOBB ETÜ ile Eğitim İşbirliği Yaptı sahibinden.com ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), emlak danışmanları ve motorlu
  [See the full post at: sahibinden.com TOBB ve TOBB ETÜ ile Eğitim İşbirliği Yaptı]

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.