Piston Kafalar Uyarıyor: Uykusuz Yola Çıkmayın!

 • Yayınlanan: Site Haberler ve Yorumlar

 • Anahtar yönetici
  #92987

  Piston Kafalar Uyarıyor: Uykusuz Yola Çıkmayın!

  Piston Kafalar, tüm sürücüleri uykusuzluğun neden olduğu kazalar konusunda uyarıyor. Hem kendi güvenliğiniz hem de başkalarının güvenliği için direksiyon başına uykusuz geçilmemesi gerektiğini hatırlatan PistonKafalar.com, herkesi bu konuda sorumlu davranmaya çağırıyor.

  Piston Kafalar, uykunun insan sağlığına faydalarına dikkati çekmek amacıyla 17 Mart’ta kutlanan “Dünya Uyku Günü” vesilesiyle tüm sürücüleri uykusuz direksiyon başına geçmemeleri için uyarıyor. Günümüzde yaşanan birçok kaza uykusuzluk nedeniyle meydana geliyor. 2023 yılında Nature and Science of Sleep Dergisi’nde yayınlanan bir araştırmaya göre araç kazalarının yaklaşık %20’si yorgunluktan kaynaklanıyor. PistonKafalar.com, sürücülerin kısa ya da uzun mesafe fark etmeksizin uykusuz bir şekilde direksiyon başına geçmemeleri gerektiğinin altını çiziyor ve sürücülere şu tavsiyelerde bulunuyor.

  • Özellikle uzun mesafe bir yolculuğa çıkmadan önce en az 8 saat uyuyun, yola yorgun çıkmayın.
  • Sürüş halindeyken gözleriniz bir noktaya takılırsa ve göz kapaklarınız ağırlaşmaya başlarsa mutlaka aracı güvenli bir yerde durdurun ve temiz hava alın.
  • Uzun yol yapacaksanız yolculuk esnasında kısa da olsa mutlaka iki saatte bir mola verin. Kendinizi çok yorgun hissettiğinizde aracı durdurup kısa uyku molaları verin. Mümkünse şoför değişikliği yapın.
  • Yolculuk sırasında ağır yiyecekler, uyku veren içecekler tüketmeyin.
  • Uyku apnesi gibi problemleriniz varsa, mutlaka tedavi olun. Yanınızda birisi olmadan uzun yola çıkmayın.

  Piston Kafalar, tüm sürücüleri uykusuzluğun neden olduğu kazalar konusunda uyarıyor. Hem kendi güvenliğiniz hem de başkalarının güvenliği için direksi
  [See the full post at: Piston Kafalar Uyarıyor: Uykusuz Yola Çıkmayın!]

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.