Opel Astra J Sedan 1.3 CDTI Edition

 • Yayınlanan: Site Haberler ve Yorumlar

 • Üye
  #36178

  Opel Astra J Sedan 1.3 CDTI Edition

  Model2013
  Motor1248 cc
  ŞanzımanManuel (5 ileri)
  Güç4000 d/d’da 95 Hp
  Tork1750 d/d’da 190 Nm
  0-10014.6 Sn
  Maksimum Hız180 km/s
  Ortalama Tüketim4.2 lt/100 km
  Bagaj Hacmi420 lt
  Ağırlık1396 Kg
  Düşük yakıt tüketimi, Şanzıman
  Plastik direksiyon, Yüksek hızlarda yumuşak direksiyon tepkileri, koltuk bel destek ayarı yok

  Selefine göre tamamen yenilenen tasarım ile daha akıcı ve modern bir yapıya bürünen  Astra Sedan, geniş hava ızgarasına sahip ön tampon, gündüz farlarını içinde barındıran yapı ve kaput çizgileri ile bahsettiğimiz modern ve akıcı karakterini ortaya koyuyor. Araca profilden baktığımızda dikkat çeken standart 17 inç jantlar, arka kısımdaki yeni akışkan stop grubu ve bagaj üzerindeki hafif çıkıntı ise dikkatimizi çeken sportif detaylar oluyor.

  Otomobilin yaşam alanına geçtiğimizde hatchback kardeşinden tanışık olduğumuz modern iç mekan bizleri karşılıyor. Yaşam alanında irili ufaklı bir çok göz bulunurken orta konsoldaki düğme kargaşası kullanım açısından alışkanlık gerektiriyor. Selefine göre artan uzunluk ve genişlik ferahlık hissini arttırırken Edition donanıma sahip test aracımızın ince ve plastik direksiyon simidi hoşumuza gitmeyen ayrıntılar arasında notlarımızda yerini alıyor.

  Bir hafta boyunca şehirler arası ve şehir içi karma kullanımda test etme fırsatı bulduğumuz Yeni Astra Sedan da, daha öncede tanışık olduğumuz 1.3 lt’lik dizel ünite yer alıyor. Birkaç ufak değişim ve revizyon ile Yeni Astra ya adapte edilen dizel ünite 4000d/d da 95 Hp güç, 1750 – 3250 d/d aralığında ise 190 Nm tork üretiyor ve gücünü 5 ileri manuel şanzıman ile yola aktarıyor. Selefine göre biraz gürültülü çalışan motor da 6 yerine 5 ileri şanzıman kullanılması özellikle şehir içi trafikte kullanım kolaylığı sağlarken  uzun oranlı son dişli sayesinde düşük tüketim değerleri elde ediyorsunuz.  Aynı zamanda  kullanılan bu motorun Euro 5 emisyon değerlerini karşıladığı bilgisini de sizlere hatırlatalım.

  Daha çok ekonomi ve ergonomi hedefleyenlerin düşünmek isteyeceği bir otomobil olan Astra Sedan 0-100 km/s hızlanmasını 14.6 sn’de gerçekleştirirken maksimum 180km/s hız yapıyor. Karma kullanımda ortalama 6 lt yakıt tüketimi gördüğümüz Astra Sedan yakıt tüketimi konusunda bizden tam puan alıyor.

  Segmentinde başarılı satış grafiği çizen ve müşterisini her anlamda memnun etmeyi başarabilen Opel Astra, sedan formu, akıcı tasarımı ve dizel seçeneği  ile pazar payını haklı oranda arttırmak istiyor. Uzun yolculuğumuz sırasında yüksek hızlarda yumuşak direksiyon ve bel destek ayarı sıkıntısı yaşadığımız test aracımız kemikli fakat yolunu bulabilen vites geçişleri ve uygun yakıt tüketimi ile beğenimizi kazanıyor.

  Yazı & Fotoğraf : Akın DAĞYARAN
   
   

   

  Model 2013 Motor 1248 cc Şanzıman Manuel (5 ileri) Güç 4000 d/d’da 95 Hp Tork 1750 d/d’da 190 Nm 0-100 14.6 Sn Maksimum Hız 180 km/s Ortalama Tüketim
  [See the full post at: Opel Astra J Sedan 1.3 CDTI Edition]

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.