Cumartesi, Temmuz 13, 2024

Mercedes-Benz Türk CEO’su Almaya’ya Atandı!

 • Yayınlanan: Site Haberler ve Yorumlar

 • Üye
  #34797

  Mercedes-Benz Türk CEO’su Almaya’ya Atandı!Mercedes-Benz Türk CEO’su Almanya’da Mercedes-Benz Otomobil Pazarlama ve Satış Grubu Başkanlığı’na atandı.

  Mercedes-Benz Türk A.Ş. Direktörler Kurulu Başkanı ve CEO’su Britta Seeger, Daimler AG Yönetim Kurulu’nda Ola Källenius’un “Mercedes-Benz Otomobilleri Araştırma ve Geliştirme Grubu Başkanı” olarak atanması ile boşalacak olan “Mercedes-Benz Otomobil Pazarlama ve Satış Grubu Başkanı” görevini devralacak.

  Daimler Denetim Kurulu tarafından alınan ve 1 Ocak 2017 itibari ile geçerli olacak bu yeni atama kararı ile Britta Seeger, Hukuk ve Uygunluk Yönetimi’nden sorumlu Renata Jungo Brüngger’den sonra Daimler Yönetim Kurulu’nda görev alan ikinci kadın üst düzey yönetici olacak.

  Mercedes-Benz Türk A.Ş.’ye Ağustos 2015’te CEO olarak atanmış olan Britta Seeger, 1992 yılından bu yana Daimler AG bünyesinde satış ve satış sonrası hizmetler alanında uluslararası sorumluluğa sahip çeşitli görevler üstlenmiş ve Türkiye’deki görevinden önce Mercedes-Benz Güney Kore’nin CEO’luğu görevini yürütmüştü.Mercedes-Benz Türk CEO’su Almanya’da Mercedes-Benz Otomobil Pazarlama ve Satış Grubu Başkanlığı’na atandı. Mercedes-Benz Türk A.Ş. Direktörler Kurulu
  [See the full post at: Mercedes-Benz Türk CEO’su Almaya’ya Atandı!]

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.