Perşembe, Şubat 22, 2024

Lexus LC Coupe’ye Tasarım Ödülü

 • Yayınlanan: Site Haberler ve Yorumlar

 • Üye
  #33945

  Lexus LC Coupe’ye Tasarım Ödülüpistonv2Premium otomobil üreticisi Lexus’un LC modeli, dikkat çeken tasarımıyla yeni bir ödülün sahibi oldu.

  Bu yıl içerisinde Lexus’un Türkiye’de de satışa sunacağı süper coupe LC, dünyanın en önde gelen tasarımcılarından oluşan jüri üyesi tarafından ödüle layık görüldü.

  “Yılın Üretim Otomobili Tasarımını” kazanan LC, 2012’de tanıtılan ve çok beğenilen LC-FC konseptini neredeyse bire bir şekliyle üretim versiyonuna taşımayı başardı. Hem mühendislik hem de tasarım departmanlarının yoğun çalışması sonucu elde edilen LC, Lexus markasının eşsiz karakterini daha agresif çizgilerle yansıtıyor. Uluslararası otomotiv tedarikçileri ve üniversiteler tarafından desteklenen jüri üyeleri, 12 güçlü aday arasından seçim yaptılar.

  LC 500’de hibrit motor ve benzinli motor olmak üzere iki versiyon satışa sunulacak. Dinamik ve performanslı bir sürüş deneyimi sunmak için tasarlanan LC 500, markanın tamamen yeni, premium arkadan itişli lüks platformunu kullanan ilk Lexus modeli oldu. Bu yeni coupe’nin alt yapısı aynı zamanda markanın gelecekte üretilecek önden motorlu/arkadan itişli araçları için referans noktası olacak.

  [gallery link="file" columns="1" size="large" ids="7681,7682"]Premium otomobil üreticisi Lexus’un LC modeli, dikkat çeken tasarımıyla yeni bir ödülün sahibi oldu. Bu yıl içerisinde Lexus’un Türkiye’de de satışa s
  [See the full post at: Lexus LC Coupe’ye Tasarım Ödülü]

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.