Pazartesi, Nisan 15, 2024

LEGO Technic İle İstanbul’da Le Mans Rüzgarı Esiyor

 • Yayınlanan: Site Haberler ve Yorumlar

 • Anahtar yönetici
  #36518

  LEGO Technic İle İstanbul’da Le Mans Rüzgarı Esiyor

  24 saatte gerçek boyutlarında bir yarış aracı yapmak mümkün mü? LEGO yapım parçalarıyla mümkün!

  Yarış tutkusu ve otomobil merakı olan pek çok kişi için 1:10 ölçekli LEGO® Technic™ PEUGEOT 9X8 24H Le Mans Hybrid Hypercar (42156) seti büyüleyici bir model ve belki de bugün birçok yetişkinin evinin en özel köşesini süslüyor. Belki de halen hayallerini ?

  Modelin yalnızca 24 saatte inşa edilen 1:1 ölçekli dev versiyonu İstanbul’da sergileniyor. İkonik yarış aracı 22 Kasım – 11 Aralık tarihleri arasında Akasya’da sergilenecek ve 20 gün boyunca İstanbul’da Le Mans rüzgarı esecek.

  Circuit de la Sarthe pistinin tam yanında, Le Mans 24 Saat Yarışları’nın hemen öncesinde zamana karşı yarışan LEGO model yapım uzmanları, LEGO® Technic™ PEUGEOT 9X8 24H Le Mans Hybrid Hypercar’ı sadece LEGO yapım parçaları kullanarak 24 saat gibi rekor bir sürede inşa etti. Yapımında zamana meydan okunan bu ikonik yarış aracı 22 Kasım – 11 Aralık tarihleri arasında Akasya’da sergilenecek.

  Le Mans 24 Saat Yarışları, 1923’te araçların ve sürücülerin sınırlarını zorlayacak yeni bir tür yarış olarak ortaya çıktığı ilk günden beri yarış tutkunlarının yakın takibinde yer alıyor. Yarışların 100’üncü yılında 24 saatlik zorlu mücadeleye ithafen inşa edilen gerçek boyutlu PEUGEOT 9X8 24H Le Mans Hybrid Hypercar, aracın 1:10 ölçekli LEGO® Technic™ versiyonundan ilham alınarak; LEGO yapım parçalarının yine LEGO yapım parçaları kullanılarak 11 kat büyütülmesiyle inşa edildi.

  Yapımı süresince başka hiç bir destekleyici malzeme kullanılmayan 875 kg ağırlığındaki yarış aracında 720 hiper parça ve toplamda 625 binden fazla LEGO yapım parçası kullanıldı. 

  24 saatte gerçek boyutlarında bir yarış aracı yapmak mümkün mü? LEGO yapım parçalarıyla mümkün! Yarış tutkusu ve otomobil merakı olan pek çok kişi içi
  [See the full post at: LEGO Technic İle İstanbul’da Le Mans Rüzgarı Esiyor]

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.