Perşembe, Temmuz 25, 2024

Kıbrıs’ın İlk Yerli Otomobili “GÜNSEL” Basına Tanıtıldı!

 • Yayınlanan: Site Haberler ve Yorumlar

 • Üye
  #34400

  Kıbrıs’ın İlk Yerli Otomobili “GÜNSEL” Basına Tanıtıldı!

  K.K.T.C.’nin ilk yerli otomobili Günsel Model 1 lansmanı 9 Ekim 2016 Pazar günü dünya basınına tanıtıldı.

  Yakın Doğu Üniversitesi tarafından 8 yıl süren hummalı çalışma sonucu şekil bulan otomobil %100 elektrikli ve tam 350 Km menzile sahip.

  K.K.T.C.’nin ilk Türk yapımı elektrikli otomobili Günsel Model 1, 0-100 km/s hızlanmasını 8 saniyede gerçekleştirirken Rejeneratif Fren sistemi sayesinde güvenli duruş mesafesini enerjisini geri kazanarak sağlıyor. Yenilenebilir enerji ile çalışan otomobil sahiplerinin öncelikli endişesi pil ömrü ise bu otomobilde tabuları yıkarcasına 500.000 Km’de %90 pil kapasitesi olarak açıklanıyor.

  Ülke ekonomisine ve imajına katkı sağlayacak Günsel Model 1’in logo formu ise “kalkan” figürü, “g” harfi ve 3 adet elektrik devresinden oluşuyor. Yakın Doğu Üniversitesi Kurucularının eseri olan otomobilin logosunda yer alan kalkan figürü, aileyi ve onu koruyup kollayan, bir arada tutan anneyi, “g” harfi aileye soyadını veren babayı, algılanan “9” rakamı ailenin uğurlu sayısını ve elektrik devreleri ise ailenin 3 kardeşini simgeliyor.

  K.K.T.C.’nin ilk yerli otomobili Günsel Model 1 lansmanı 9 Ekim 2016 Pazar günü dünya basınına tanıtıldı. Yakın Doğu Üniversitesi tarafından 8 yıl sür
  [See the full post at: Kıbrıs’ın İlk Yerli Otomobili “GÜNSEL” Basına Tanıtıldı!]

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.