Çarşamba, Kasım 29, 2023

IBM’den Otonom Otobüs!

 • Yayınlanan: Site Haberler ve Yorumlar

 • Üye
  #34845

  IBM’den Otonom Otobüs!

  IBM, Amerika’nın Phoenix eyaletinde yer alan Local Motors firmasıyla ortaklık kurarak bir otonom otobüs meydana getirdi.

  Bu otobüs kendi kendisine ilerleyebilen ve elektrikli olarak tasarlandı. “Olli” adı verilen otobüsün 12 kişilik taşıma kapasitesine sahip ve IBM’in bilişsel işlem sistemi sayesinde yolculara duraklar ve diğer konularda bilgi sağlayabiliyor.

  Olli, henüz Washington eyaletine henüz giriş yapmış olup halkın kullanımına arz edilmiş. IBM ve Local Motors takımı Olli’yi Miami ve Las Vegas eyaletlerine yılsonuna kadar tanıtmayı umut ediyor. Olli’ye spesifik bir yeri yada daha farklı olarak en yakın market, manav ve alışveriş merkezini sorup yanıt alabiliyorsunuz. Tüm bunların yanı sıra araca hava durumu spor müsabakalarının sonuçlarını sorup yanıt alabilmeniz de mümkün. Hatta öyle ki, Olli size yerel olan güzel bir restaurantı bile tavsiye edebiliyor.

  IBM, Local Motors’la calışmanın zevkli olduğunu ve bilişsel işlem sistemi sayesinde Olli’nin yeteneklerine yetenek kattığını ifade ediyor. Olli, otonom araçların dünyasındaki imkanları keşfetmeyi mümkün kılmış ve sıra dışı, her yolcu için kişisel deneyim sağlayabilen gelecek nesil bir ulaşım aracı olmada başarılı bir iz sergileyecek. Bazı otoriteler ise, geleceğin otonom araçların kişisel sahipleri olmaksızın ortalıkta olacağı ve taksi sistemine benzer bir şekilde kullanılacağı görüşündeler. Kim bilir belki de bu görüşler ve kanılar gelecekte gerçekleşebilir.

  Haber: Soner ÜNLÜER

  IBM, Amerika’nın Phoenix eyaletinde yer alan Local Motors firmasıyla ortaklık kurarak bir otonom otobüs meydana getirdi. Bu otobüs kendi kendisine ile
  [See the full post at: IBM’den Otonom Otobüs!]

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.