Çarşamba, Mayıs 29, 2024

Galip Atar’dan Yunanistan Serres Pistinde Bol Kupalı Sezon Finali

 • Yayınlanan: Site Haberler ve Yorumlar

 • Üye
  #29985

  Galip Atar’dan Yunanistan Serres Pistinde Bol Kupalı Sezon Finali

  Galip Atar’dan Yunanistan Serres Pistinde Bol Kupalı Sezon Finali

  Yunanistan’ın Serres Pisti’nde gerçekleşen Türkiye Pist Şampiyonası’nın son ayağında günün her 2 yarışını da kazanan Galip Atar, sezon finalinde podyumun en üst basamağında yer aldı. Haftasonu boyunca sıralama turlarında da en hızlı zamanları kaydeden Atar, Pazar günkü 1:16.683 derecesiyle 3 yıldır Türkiye Pist Şampiyonası’nda olan BMW Z4 GT3’lerin Serres Pisti’ndeki en iyi zamanına imza attı.

  Türkiye Pist Şampiyonası, bu haftasonu Yunanistan’ın Serres Pisti’nde organize edilen 5. ve 6. ayak yarışlarıyla sona erdi. Cumartesi günü sıralama turlarıyla başlayan organizasyonda en hızlı tur zamanını kaydeden Galip Atar, ilk günü 2 ikincilik kupasıyla tamamladı. Şampiyonanın Pazar günkü 6. ve son ayağını ise milli sporcu Galip Atar domine etti. BMW Z4 GT3 ile Maxi Grup’ta yer alan milli sporcu, sıralama turlarındaki 1:16.683 derecesiyle Türkiye Pist Şampiyonası yarışlarında bu otomobilin Serres Pisti’nde bugüne kadarki en iyi zamanını gerçekleştirdi. İlk sıradan start aldığı yarışı yine ilk sırada tamamlayan Atar, günün ve sezonun final yarışını da birinci olarak tamamladı.

  6 ayaktan en yüksek puan alınan 5 tanesinin toplamıyla klasman oluşacak olan Türkiye Pist Şampiyonası’na ikinci ayak itibariyle dahil olan Galip Atar, başarılı bir sezonu geride bıraktı. Start aldığı 10 yarıştan 6’sında birincilik ve kalan 4’ünde ikincilik elde eden tecrübeli sporcu, sezon boyunca 5 sıralama turunun 4’ünde ise pistin en hızlı ismi oldu.Galip Atar’dan Yunanistan Serres Pistinde Bol Kupalı Sezon Finali Yunanistan’ın Serres Pisti’nde gerçekleşen Türkiye Pist Şampiyonası’nın son ayağında
  [See the full post at: Galip Atar’dan Yunanistan Serres Pistinde Bol Kupalı Sezon Finali]

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.