Çarşamba, Nisan 17, 2024

Fransız DS İstanbul’da İkinci Türkiye’de Üçüncü Showroom’u Kalamış’ta Açtı

 • Yayınlanan: Site Haberler ve Yorumlar

 • Üye
  #29482

  Fransız DS İstanbul’da İkinci Türkiye’de Üçüncü Showroom’u Kalamış’ta Açtı

  Fransız DS İstanbul’da İkinci Türkiye’de Üçüncü Showroom’u Kalamış’ta Açtı

  DS İstanbul’da İkinci Türkiye’de Üçüncü Showroom’u Kalamış’ta Açtı. Türkiye’de Koluman Holding iştiraki Monde Motorlu Araçlar Ticaret ve Sanayi A.Ş. tarafından temsil edilen Fransız lüks otomobil markası DS, yatırımlarına ara vermeden devam ediyor.

  2018 yılında ilk showroomunu İstanbul’da, ikinci showromunu da geçtiğimiz mayıs ayında Ankara’da açan DS, şimdi de İstanbul’un en prestijli semtlerinden olan Kalamış’ta “DS Store İstanbul Anadolu” adıyla hizmet vermeye başladı. İstanbul’daki ikinci showroom olan DS Kalamış, 400 metrekarelik alanda lüksten ödün vermeden en ileri teknoloji ile donatıldı. DS Kalamış Store müşterileri modelleri deneyimlemek isterlerse, 24 saatlik süre boyunca otomobilleri test edebilecekler.

  “Aralık’ta İzmir Showroom Açılıyor”

  Koluman Holding iştiraki Monde Motorlu Araçlar A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili Altuğ Erciş, salgın dönemi de dahil olmak üzere yılın yılın ilk 8 ayında 370 adetlik DS satışı yaptıklarını belirterek “Kalamış’ta açılan üçüncü showroomumuzda şu an için DS-7 ve DS-3 Crossback olmak üzere 2 ayrı modelde satış gerçekleştiriyoruz.  2021 yılının Nisan itibaren zarif, güçlü ve sofistike bir hat çizgisine sahip olan iddialı sedan modelimiz DS-9 Türkiye’ye gelecek. Bu modelimiz ile birlikte lüks segmentte Avrupa’da büyüyen 3 markadan biri olan DS, Türkiye’de de yükselişe geçecektir. Koluman olarak otomomobilde Fransız lüksünü temsil eden DS için yatırımlarımıza Aralık ayında İzmir’de açacağımız showroom ile  devam edeceğiz. 2021 ve 2022 yıllarında da farklı şehirlerde yatırımlarımız sürecek.” diye konuştu.

  “ÖTV düzenlemesiyle gelen iptal yok”

  Erciş, yeni ÖTV düzenlemesinin ve kur dalgalanmalarının özellikle lüks segmentte fiyat artışlarına yol açtığını belirterek “Ülkemizde satılan her 10 otomobilden 6’sı ithal modeller. Cari açığı azaltmak için yapılan yeni ÖTV düzenlemesi ve kurlardan doğan maliyetler lüks segmentte fiyatları yukarıya taşıdı. Daha önce DS satın almak için ön ödeme yapan ve araçlarını bekleyen müşterilerimiz ÖTV farkından dolayı alımlarını iptal etmediler. Bu markamıza olan ilginin bir göstergesidir.” dedi.

   “Premium Segment Gerilemeyecektir”

  Erciş, normalleşme süreci ve ertelenen taleplerin devreye girmesiyle birlikte otomobil satışlarının son iki ayda rekorlar kırdığını da kaydederek “Bulunurlukla birlikte ve yeni salgın tehdidi olmadığı sürece toplam otomobil satışlarının bu yılı 650-700 binler seviyesinde kapatmasını öngörüyorum. Premium segment ise ÖTV düzenlemesi ve kur artışlarına rağmen geçen seneye göre bir kayıp yaşamadan bu yılı tamamlayacaktır.” şeklinde konuştu.

  [gallery link="file" columns="4" size="large" ids="16417,16416,16418,16415"]Fransız DS İstanbul’da İkinci Türkiye’de Üçüncü Showroom’u Kalamış’ta Açtı DS İstanbul’da İkinci Türkiye’de Üçüncü Showroom’u Kalamış’ta Açtı. Türkiye
  [See the full post at: Fransız DS İstanbul’da İkinci Türkiye’de Üçüncü Showroom’u Kalamış’ta Açtı]

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.