Çinli Chery ARRIZO 1214 Kilometre Dayanıklılık Testini Başarıyla Geçti

 • Yayınlanan: Site Haberler ve Yorumlar

 • Anahtar yönetici
  #93409

  Çinli Chery ARRIZO 1214 Kilometre Dayanıklılık Testini Başarıyla Geçti

  Çin’li Chery, ARRIZO 8 PHEV modeli için “Uzun Mesafe Dayanıklılık Testi” gerçekleştirdi. Chery’nin yeni enerjili araçlarının dayanıklılığını ve uzun mesafe sürüş performansını teyit etmek üzere Pekin’den start alan test, Konfüçyüs kutsal toprakları Jinan kültürel şehrinden geçti ve sonunda Wuhu‘ya ulaştı.

  Son yılların hızla artan marka değerine sahip Çin’li Chery, yeni nesil modellerinin dayanıklılığını kapsamlı testlerle kanıtlamaya devam ediyor. Bu kapsamda Chery, yeni modeli ARRIZO 8 PHEV için “Uzun Mesafe Dayanıklılık Testi” gerçekleştirdi. Markının yeni enerji araçlarının dayanıklılığını ve uzun mesafe sürüş performansını test etmek gerçekleştirdiği testte toplam 1214 kilometrelik mesafe kat edildi.

  Daha fazla konfor ve verimli sürüş sağlıyor!

  Test kapsamında Pekin‘den yola çıkan ARRIZO 8 PHEV, kültür şehri Jinan‘dan ve Konfüçyüs kutsal toprakları Qufu‘dan geçerek sonunda Wuhu, Anhui‘ye ulaştı.

  Bu yolculuk sadece coğrafi ve kültürel bir yolculuk niteliğini taşımakla kalmadı, aynı zamanda araçların performansının, sürüş deneyiminin ve uzun mesafe uyumunun da kapsamlı bir testi oldu. Pekin’den start alan ARRIZO 8 PHEV, başlangıçta şehir içi trafik sıkışıklığında yol alarak araçların düşük hızda sürüş ve gelişmiş sürücü destek sistemlerini doğrulama fırsatı yakaladı. Şehirler arası yollara geçişle birlikte odak noktası artık, güç-aktarma sistemlerinin çalışma şekli ve uzun mesafede yakıt verimliliği oldu. ARRIZO 8 PHEV, üçüncü nesil DHT hibrit şanzımanla eşleşen 1.5T GDI beşinci nesil hibrit sisteme özel motorla donatılıyor.

  Elektromotor ile içten yanmalı motor arasındaki uyum ve koordinasyon sürüş gereksinimlerine bağlı olarak güç kaynağını otomatik olarak değiştirme özelliğiyle daha fazla konfor, rahatlık ve verimli sürüş sağlıyor.

  Durmadan 1463 kilometre yol alabiliyor!

  Bu test aynı zamanda ARRIZO 8 PHEV’de sunulan gelişmiş sürüş destek sistemlerinin ideal bir gösterimi oldu. İster otoyolda uyarlanabilir hız sabitleyici (ACC) ve şeritten çıkma uyarısı (LDW) ister kentsel alanlarda otomatik acil durum freni (AEB) ve kör nokta algılama (BSD) olsun tüm bu gelişmiş özellikler, kullanıcılar için güvenliği ve sürüş kolaylığını önemli ölçüde artırdı.

  Bu ileri teknolojiler sadece sürücülerin stresini azaltmakla kalmıyor, aynı zamanda gelecekteki sürüş koşullarının konfor ve güvenlik standartlarını da örnekliyor. 1463 kilometre ile oldukça uzun bir menzil sunabilen ARRIZO 8 PHEV, sadece 19 dakikada hızlı şarj olanağı sağlayan yüksek verimli bataryalara sahip.

  Gerçekleştirilen bu uzun yol testi, aracın konfor özelliklerini de ortaya çıkartmış oldu. ARRIZO 8 PHEV özellikle tam boy koltuklarıyla geniş bir oturma alanı ve konfor sunuyor. Ayrıca ARRIZO 8 PHEV, yüksek NVH (gürültü, titreşim ve rijitlik) performansıyla da öne çıkıyor ve tüm yolculara sakin ve keyifli bir yolculuk sağlıyor. Tüm bu özellikler hem sürücü hem de yolcular için konforlu ve huzurlu bir sürüş veya sürüş deneyimi sağlıyor.

  Çin’li Chery, ARRIZO 8 PHEV modeli için “Uzun Mesafe Dayanıklılık Testi” gerçekleştirdi. Chery’nin yeni enerjili araçlarının dayanıklılığını ve uzun m
  [See the full post at: Çinli Chery ARRIZO 1214 Kilometre Dayanıklılık Testini Başarıyla Geçti]

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.