200 Adetle Sınırlı BMW M5 Competition Edition!

 • Yayınlanan: Site Haberler ve Yorumlar

 • Üye
  #34691

  200 Adetle Sınırlı BMW M5 Competition Edition!

  Yüksek performanslı iş amaçlı BMW sedan otomobillerin beşinci model neslinin en son versiyonu olarak dikkat çekiyor.

  BMW M Departmanı, dünyanın en başarılı yüksek performanslı iş amaçlı sedanının özel bir modelini geliştirdi ve mevcut BMW M5 model yelpazesine yeni bir ürün kazandırdı. Motor gücü 600bg/441kW’a yükseltilen ve 700 Nm maksimum tork üreten BMW M5 “Competition Edition”, BMW markasının model tarihindeki en güçlü otomobilleri arasında yer alıyor. (ortalama yakıt tüketimi: 9,9 l/100 km; ortalama CO2 emisyonu: 231 g/km). Standart olarak Drivelogic özellikli bir M çift debriyajla birlikte sunulan BMW M5 “Competition Edition”, 0’dan 100km/sa hıza yalnızca 3,9 saniyede ulaşıyor. Ayırt edici bir kişiselleştirilmiş görünüm, standart Yarış Paketi ve kapsamlı opsiyonel özellikler yelpazesi, üretimi 200 adetle sınırlı olan BMW M5 “Competition Edition” modelini son derece yüksek değere sahip bir otomobil haline getiriyor.

  Artırılmış güç ve iyileştirilmiş kullanım özellikleri
  Çığır açan BMW Twinpower Turbo Teknolojisini içeren 4,4 litre, yüksek devirli V8 motor, BMW M5 “Competition Edition”’ın güç merkezi niteliği taşıyor. İtme gücündeki artışın yanı sıra motor yönetimindeki hedeflenen değişiklikler, otomobilin performansını üretim modeline kıyasla 40bg/29kW artırarak 600bg/441kW’a yükseltiyor. Aynı zamanda, maksimum tork da 20 Newton metre artışla 700 Newton metreye ulaşıyor.

  Ek olarak, dinamik kontrol sistemi DSC’nin (Dinamik Denge Kontrolü) M Dinamik Modu da sportif kullanım özelliklerine göre uyarlanmış. Bu sayede, BMW M5 “Competition Edition”, hem günlük yolculuklarda hem de yarış pistinde, özellikle opsiyonel M Karbon seramik fren sistemi ile bir araya geldiğinde, tipik M sürüş dinamiklerini en üst düzeyde sunmayı garanti ediyor.

  Ayrıcalıklı sportif ve dinamik görünüm
  BMW M5 “Competition Edition”, hareketsiz haldeyken bile olağanüstü potansiyeline işaret ediyor. 100 otomobilde metalik Karbon Siyahı ve 100 otomobilde metalik Mineral Beyaz olmak üzere ayrıcalıklı gövde renkleri, BMW M5’in sportif ve zarif çizgilerini güçlü bir biçimde vurguluyor. Ayrıca, karma lastiklerle (önde 265/35 ZR20, arkada 295/30 ZR20) sunulan Jet Siyah, 20 inç, dövme ve parlatılmış çift kollu M hafif alaşım jantlar, otomobilin olağanüstü kullanım özelliklerinin altını çiziyor. Arka difüzör, bagaj kapağı üzerindeki gurney ve ayna kapakları gibi karbondan M Performance parçaları, otomobile çok daha dinamik bir hava katar. Parlak siyah böbrek ızgaraları ve “M5 Competition” yazısını taşıyan yan ızgaralar, otomobilin premium görünümünü tamamlıyor.

   İç tasarımda sportif vurgular ve kaliteli ortam
  İç tasarım da BMW M5 “Competition Edition” modelinin benzersizliğini ön plana çıkarıyor. Örneğin, “M5 Competition 1/200” logosunu taşıyan karbon iç kaplama şeritleri, modelin yüksek performansına ve BMW M5 “Competition Edition”’ın üretilen 200 otomobilden biri olduğuna işaret ediyor. Sofistike iç mekan, Opal Beyaz kontrast dikişli Merino Black deri kaplamalar ve deri Merino Opal Beyaz çerçeveli Antrasit halı paspaslarla öne çıkıyor. BMW M5 “Competition Edition”’ın iç kısmında, sürücü ve ön yolcu, M çok işlevli koltuklarda oturuyor; bu koltukların elektrik ayarı seçenekleri, konfor ve sportif yan destek arasında mükemmel bir denge sağlanmasını garanti ediyor. Bu kısımda da baş dayamalarına işlenen beyaz “///M5” yazısı, otomobilin ayrıcalıklı yapısını öne çıkarıyor.

  Ayrıca, diğer donanım özellikleri de gerçek yüksek performanslı iş amaçlı sedan otomobilin etkileyici görünümünü tamamlıyor. Bunlar arasında, 1.200 watt Bang & Olufsen High End Surround Ses Sistemi, BMW Head-up Display, Konfor Erişim Sistemi, Şerit Terk Uyarısı veya opsiyonel BMW Sürüş Asistanı, ön kısımda ısıtmalı koltuklar veya katlanan arka koltuk yer alıyor.

  Yüksek performanslı iş amaçlı BMW sedan otomobillerin beşinci model neslinin en son versiyonu olarak dikkat çekiyor. BMW M Departmanı, dünyanın en baş
  [See the full post at: 200 Adetle Sınırlı BMW M5 Competition Edition!]

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.