Salı, Ocak 31, 2023
Yenilikler

Hyundai Sonata’ya Yeni Yüz!

Hyundai’ın orta sınıfta sunduğu model olan Sonata bir makyajlanma operasyonu geçirdi. Şimdilik araç sadece Kore pazarında satışa sunulacak sonrasında ise global pazarda kendini gösterecek. Güncel kasa Sonata 3 yıl önce bir makyajla bu tasarıma sahip hale gelmişti. Bu yüzden Hyundai’de yeni bir makyaj operasyonu yapmaya gerek duymuş.

Yenilen versiyonda, farlar güncel modelden daha ince, radyatör ızgarası daha şık hale gelmiş ve araç genişlik olarak daralma yaşamış. Aracın ön tasarımı neredeyse tamamen Elentra modeli ile aynı tasarıma sahip. Hyundai aynı zamanda stop grubunda karmaşık bir aydınlatmaya imza atmış. Aracın 2.0T modelinde, 2.0 litre hacminde turboşarjlı bir motor ve 8 kademeli otomatik şanzımana yer verilmiş.

Dış mekanda, 2.0T modelinin radyatör ızgarası güncel modele kıyasla siyah sportif bir yapıya kavuşmuş. Karartılmış farlar ve siyah krom dış mekandaki plastik aksamlarla beraber kullanılmış. İç mekana ait henüz bir görüntü elde edilmemesine karşı, Hyundai göstergede yer alan tuşların yenilendiğini ve yeni bir direksiyon simidine yer verdiğini söylüyor. 2.0T modeli, 4 farklı sürüş modu ile beraber geliyor. Bu modlar ise adaptif sürüş modü, sport, eco, comfort modları olarak biliniyor.

Haber: Soner ÜNLÜER

Benzer Yazılar

1 / 78

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir