Yenilikler

Daha Fazla Hacim ve Daha Büyük X keyfi: Yeni BMW X1 Long Wheelbase

Yeni BMW X1’in uzun aks aralığına sahip versiyonu arka kısımda oldukça yüksek standartta bir ferahlık sağlarken, çok yönlülük ve kalite açısından da örnek teşkil ediyor. Çok daha geniş oranlara, BMW X modellerinin gövde tasarımına, mükemmel bir işlevselliğe ve sürücü ve ön yolcu için yükseltilmiş oturma pozisyonuna sahip otomobil, Spor Aktivite Aracı genlerinin çok daha yoğun bir karışımını sunuyor. BMW Twinpower Turbo teknolojisi ve BMW xDrive akıllı dört çeker sistemi içeren tamamen yeni motor nesli, olağanüstü bir sürüş keyfi ve verimlilik sağlıyor.

Yeni BMW X1’in uzun aks aralığına sahip versiyonu BMW Brillance’ın Shenyang’daki Tiexi tesisinde geliştirilmekte.

Yeni BMW X1’in uzun aks aralığına sahip versiyonu (ortalama yakıt tüketimi: 7,3–6,1 l/100km [38,7 – 46,3 mpg imp]; ortalama CO2 emisyonu: 173 – 146 g/km) Çin’de üç motor seçeneği ile pazara sunuluyor. BMW X1 sDrive18Li, 136bg/100kW güç çıkışına sahip üç silindirli benzinli motorla sunuluyor. BMW X1 sDrive20Li ve BMW X1 xDrive20Li modelleri, 192bg/141kW dört silindirli benzinli motor kullanırken, BMW X1 xDrive25Li modelinde ise 231bg/170kW azami çıkış gücüne sahip dört silindirli bir ünite yer alıyor.

Tüm model çeşitleri, BMW markasına özgü sportifliğin yanı sıra performans açısından oldukça düşük seviyelerde yakıt tüketimi ve emisyon değerleri sunuyor. Yeni BMW X1 sDrive18Li’nin motor bölümü kapağı altındaki üç silindirli motor, standart olarak altı ileri Steptronic şanzımanla birlikte sunuluyor; diğer modeller ise standart olarak sekiz ileri Steptronic şanzımanla donatılmış. BMW X1 sDrive18Li ve BMW X1 sDrive20Li modelleri, markanın ünlü sürüş dinamiklerini üretmek üzere uyarlanmış önden çekişli bir sürüş sistemine sahip. Bunun yanı sıra, yeni BMW X1 xDrive20Li ve BMW X1 xDrive25Li modellerinde iyileştirilmiş verimlilik için tasarlanan akıllı dört çeker sistemi, sürüş gücünün daima gerekliliklere paralel olarak ön ve arka tekerlekler arasında paylaştırılmasını sağlıyor.

Hakim ve çok yönlü BMW X ailesi
Yükseltilmiş oturma konumu, artırılmış iç hacim, stil sahibi premium ortam ve çok yönlülük açısından daha geniş iç tasarım, yeni BMW X1’in uzun aks aralığına sahip versiyonunun segmentteki kendinden emin ve yetenekli konumunun altını çiziyor. Yüksek otomobil sınıflarından BMW Spor Aktivite Aracı ve Spor Aktivite Coupé ile benzerlikler, opsiyonel sürücü destek sistemleri ve iç tasarım stilinde de görülüyor.

Yeni BMW X1’in uzun aks aralığına sahip versiyonunun boyutları, 4,56 metre uzunluğu, 1,82 metre genişliği ve 1,62 metre boyuyla Spor Aktivite Aracını takip ediyor. Yeni model, önceki versiyona kıyasla uzunluk açısından 8cm, genişlik açısından 2cm ve yükseklik açısından 4cm artırılmış. Artan söz konusu boyutlar, yeni otomobil mimarisi ile birlikte iç tasarımdaki ferahlığa yönelik büyük artışın zeminini hazırlıyor.

Olağanüstü oturma konforu ve çok daha ferah bir ortam
Yeni BMW X1’in uzun aks aralığına sahip versiyonu, oldukça çok yönlü bir iç tasarıma sahip. Önceki modele kıyasla, oturma konforu özellikle, yolcuların çok daha geniş bir alanın keyfini çıkarabilecekleri arka kısımda büyük ölçüde geliştirilmiş. İkinci sırada oturan yolcular için oldukça geniş bir diz mesafesi bulunuyor. Arka koltuk sırasının konumuna bağlı olarak, öne ve arkaya doğru standart olarak 13 cm kaydırılabiliyor. Diz mesafesi, ilk nesil BMW X1’in arka kısmına kıyasla 5 ila 18 cm daha geniş. Yatırma özellikli arka koltuk sırt dayaması, sürüş konforunu artırıyor. Ayrıca, birçok saklama cepleri ve kapı depolama alanları da mevcut.

Yeni BMW X1’in uzun aks aralığına sahip versiyonu, arka koltuk sırasının konumuna bağlı olarak 465 ila 675 litrelik bir bagaj kapasitesine sahip. Standart koltuk konumu baz alınarak ölçüldüğünde, bir önceki modele kıyasla minimum 45 litrelik bir artışla 505 litrelik bir kapasite sunuluyor. Açısı ayarlanabilen 40:20:40 oranında bölümlenebilen arka koltuk sırt dayamasının yatırılması, gerektiğinde yük kapasitesinin 1.650 litreye kadar artırılabilmesini sağlıyor.

Otomatik bagaj kapağı işlevi (opsiyonel), otomobilin yük taşıma kapasitesi kullanımını çok daha kolay hale getiriyor; ayrıca Konfor Erişim opsiyonu da el kullanmadan bagaj kapağı açma ve kapama işlevi sağlıyor.

Güçlü duruş, sağlam oranlar, dinamik çizgiler
Sağlam oranlar, güçlü duruş ve dinamik çizgiler, yeni BMW X1’in uzun aks aralığına sahip versiyonuna hükmedici bir duruş kazandırıyor. Daha geniş ve etkili BMW çift böbrek hava giriş ızgaraları, üç bölmeli alt hava girişi ve ikiz yuvarlak farlar ile altlarındaki sis lambalarının oluşturduğu karakteristik görünüm ön tasarımda öne çıkan özellikler. Ön ve arka kısımdaki stil sahibi gövde altı koruma elemanları ile tekerlek çerçevesinin kare konturu, BMW X modellerinin sağlam görünümünü vurguluyor. Atletik etki tavan çizgisi, göz alıcı karakter çizgileri ve pencere yüzeyleri ile tamamlanıyor. Her iki arka pencerede de siyah Hava Kanatları ayırt edici sportif bir stil kazandırıyor. İki bölümlü L biçimli stop lambalarının düz çerçevesi ile güçlü, geniş çamurluk davlumbazları, yeni BMW X1’in uzun aks aralığına sahip versiyonunun iz genişliği etkisini artırıyor.

Cross-country xLine ve sportif Sports Line modelleri ile kişiselleştirilmiş stiller
Cross-country xLine modeli, Alüminyum görünümlü çerçeveli yan pencere çerçeveleri ve tavan rayları, uyumlu şekilde yerleştirilmiş mat Saten Gümüş yan eteklikler ve Y kollu tasarıma sahip 18 inç bicolor hafif alaşım jantlarla profilden ayırt edilebiliyor. Sağlam karakteri, ön ve arka kısımdaki mat Gümüş gövde altı koruma elemanlarıyla zenginleştiriliyor. İç kaplama söz konusu olduğunda, yan kısımlarında dekoratif dikişler bulunan perfore deri ile mükemmel bir biçimde kaplanmış spor koltuklar, merkez kol dayamasındaki dikiş tasarımı ile mükemmel bir uyum içinde. Ayrıca, kapılarda kontur aydınlatması ve kontrol panelinde Parlak Krom vurgu şeritleri bulunur. Bununla birlikte, orijinal mat meşe kaplamalar, lüks ve konforlu bir iç tasarım ortamı yaratıyor.

Sportif Sports Line modelinin dış tasarımdaki ayrıcalıklı özellikler arasında, özel olarak tasarlanmış, BMW çift böbrek hava girişi ızgaraları bulunuyor. Çubukları, özel hava girişleri, yan pencere çerçeveleri ve dış ayna kapakları gibi parlak Siyaht. Sports Line modelinin ön ve arka kısmındaki gövde altı koruma elemanları ve yan eteklikleri gövde renginde sunuluyor. 18 inç, bicolor, çift kollu tasarıma sahip hafif alaşım jantlar, dış tasarımın sportif görünümünü tamamlıyor. Sports Line modelinin iç tasarımında, yan kısımlarında dekoratif dikişler bulunan perfore deri ile mükemmel bir biçimde kaplanmış spor koltuklar, merkez kol dayamasındaki dikiş tasarımı ile mükemmel bir uyum içinde. Ayrıca, canlı bir sportiflik hissi yaratmak üzere kırmızı dikişlerle siyah deri ve Mercan Kırmızısı ile parlak Siyah iç kaplama şeritleri kombinasyonu özel olarak sunulmuş.

BMW Twinpower Turbo Teknolojisinde sportiflik ve verimlilik sağlayan yeni nesil motorlar
Yeni BMW X1’in uzun aks aralığına sahip versiyonu, yeni bir motor yelpazesiyle sunulmakta. Güç üniteleri, BMW Group’un yeni nesil motorlarının bir kısmını oluşturur ve anlık güç dağıtımı ve iyileştirilmiş verimlilik özellikleri ile ayırt ediliyor. BMW Twinpower Turbo Teknolojisi, kompakt BMW X modelinin tüm çeşitlerinin sportiflik ve yakıt verimliliği arasındaki olağanüstü dengeyi sağlaması için kapsamlı BMW EfficientDynamics önlemleri ile bir araya getirilmiş.

Esnek, hızlı tepki veren ve her zamankinden daha verimli xDrive akıllı dört çeker sistemi
Yeni BMW X1 sDrive20Li ve yeni BMW X1 sDrive18Li modellerinde motor gücü yola son teknoloji bir önden çekiş sistemi ile aktarılırken, diğer iki model ise en son BMW xDrive akıllı dört çeker sistemini kullanıyor. Yeni BMW X1 xDrive20Li ve BMW X1 xDrive25Li modellerindeki akıllı sistemin dikkat çekici bir biçimde optimize edilmiş, düşük ağırlıklı ve yakıt verimli versiyonu, motor gücünü daima durumun gerektirdiği biçimde ön ve arka tekerlekler arasında dağıtıyor. DSC (Dinamik Denge Kontrolü) ile birlikte sistemin yeni oluşan önden veya arkadan savrulmaya karşı önceden harekete geçmesini sağlıyor. Bunu, gücü yola en iyi etkiyle iletebileceği tekerleğe veya tekerleklere yönelterek yapıyor. Böylelikle BMW xDrive sistemi her türlü yol ve hava koşulunda üstün çekiş, iyileştirilmiş yön dengesi ve geliştirilmiş viraj dönme dinamikleri sağlıyor. Üstelik, bir araya getirilen DSC sistemi ve xDrive, Yokuş İniş Kontrolü özelliğini de içeriyor.

Yeni BMW X1’in uzun aks aralığına sahip versiyonunda bulunan akıllı xDrive sistemi, ön aks tahrik ünitesinde (güç çıkış ünitesi) tek vitesli bir konik dişli ve elektrohidrolik kumandalı çok plakalı kavramaya sahip arka aks ünitesi içeriyor. Bunlar, birbirine iki parçalı bir tahrik mili ile bağlanıyor. Gerekli olması halinde, BMW akıllı xDrive sistemi, sürücü fark etmeden saniyeler içinde tahrik gücünü tekerleklere gerektiği şekilde yöneltiyor.

Dinamik Amortisör Kontrolü içeren gelişmiş yürüyen aksam teknolojisi
Orijinal X1’in yürüyen aksam teknolojisi yeni modelin uzun aks aralığına sahip versiyonu için tamamen yeniden geliştirildi ve artık ön ve çok bağlantılı arka aksta tek parça bağlantılı süspansiyon içeriyor. Yüksek oranda alüminyum ve yüksek mukavemetli çelikle desteklenen akıllı hafif tasarım, sağlamlığı artırırken ağırlığı düşürüyor. Yenilikçi bir aks bağlantısı, modele özgü elastokinematik özellik ve amortisörleri gövdeye bağlamak için kullanılan gelişmiş üç kademeli destek yuvaları, otomobilin çevikliğini ve sürüş konforunu çok daha artırıyor.

Yeni BMW X1’in uzun aks aralığına sahip versiyonu, Servotronic hıza duyarlı servo direksiyon ile donatılmış ve Dinamik Amortisör Kontrolü özelliği içeriyor. Elektronik olarak kontrol edilen amortisörler, yeni BMW X modelinin sürüş konforunu artırırken dinamik özelliklerini de güçlendiriyor. Sürüş Deneyimi Kontrolünü kullanılarak iki amortisör kontrolü ayarı da aktifleştirilebiliyor.

Sürüş Deneyimi Kontrolü sisteminin ön koltuklar arasında yer alan merkez konsol üzerindeki düğmesi, sürücünün tek bir düğme dokunuşuyla COMFORT, SPORT veya ECO PRO modunu seçerek otomobilinin daha sportif veya daha konfor odaklı olmasını ya da verimlilik açısından optimize edilmesini sağlıyor. Kilitlenme Önleyici Fren Sistemi (ABS), Dinamik Çekiş Kontrolü (DTC), Fren Destek sistemi ve Kalkış Yardımı dışında, DSC dinamik denge kontrolü sistemi de Aktif Diferansiyel Fren (ADB) ve Performans Kontrolü işlevleri ile birlikte sunuluyor. Performans Kontrolü, motor gücünün ve fren kuvvetinin akıllıca ölçümlenerek dağıtılması yoluyla otomobile dinamik viraj dönme özelliği sağlıyor. Yüksek oranda tahrik gücünün virajlarda tekerlek dışına iletilmesi ile otomobil dengenin kritik bir noktaya ulaşmasını beklemeden önden savrulmayı önlüyor. Bu, çevik ve doğa bir viraj dönüş sunuyor.

Yeni BMW X1’in uzun aks aralığına sahip versiyonunun gövde yapısı, gövde malzemelerinin akıllıca bir araya getirilmesi sayesinde hem gelişmiş burulma sağlamlığı sağlar hem de iyileştirilmiş ağırlığı açısından dikkat çekici. Bu çevikliği ve verimliliği artırmayı sağlarken olağanüstü bir yolcu korumasını da mümkün kılıyor. Bir çarpışma anında oluşan etki, hassas bir biçimde belirlenen yük yolları ve geniş deformasyon bölgelerinin yardımıyla yönlendiriliyor ve emiliyor. İç tasarım, ön ve yan hava yastıklarının yanı sıra yanlarda baş/perde hava yastıkları ile tüm koltuklarda üç noktadan bağlantılı sargı makaralı emniyet kemerlerini içeren tam güvenlik özellikleri ile birlikte sunuluyor. Ayrıca tüm model çeşitlerinde run-flat lastikler standart.

Akıllı bağlantı yoluyla ek sürüş keyfi sağlayan yenilikçi sürücü destek sistemleri
Zengin destek sistemleri, orijinal modelde sunulanlara kıyasla yeni BMW X1’in uzun aks aralığına sahip versiyonunun elde ettiği çarpıcı üstünlüğü akıllı bağlantı araştırmasında ortaya koyuyor. Navigasyon sistemi, 6,5 inç Kontrol Ekranında yön okları ve yüksek kaliteli, çok görünümlü haritalar göstererek rota rehberliği desteği sunuyor.

Diğer bir seçenek ise, 8,8 inçlik bir Kontrol Ekranı, genişletilmiş özelliklere sahip bir gösterge paneli, Kontrol Ekranı için bölünmüş ekran özelliği, iDrive Dokunmatik Kumanda butonu ve BMW Head-up Display içeren Navigation Plus sistemi. Bu sistem, isteğe göre gösterge panelinin TFT ekranında gösterilecek veya ön cama yansıtılacak şerit önerileri dahil olmak üzere Yüksek Rehberlik talimatları sunuyor. BMW Head-up Display, rakamla mevcut hız, Check Control mesajları ve Hız Limit Bilgisi sistemindeki değerler gibi bilgileri, doğrudan sürücünün görüş alanına yansıtır ve böylece sürücünün gözünü yoldan ayırmadan bilgileri kaydedebilmesini sağlıyor.

Elde ettiği resimleri Kontrol Ekranına gönderen geri görüş kamerası, paralel park alanları bulma ve kullanma konusunda sürücüye yardımcı olan Park Asistanı ile birlikte hassas ve kolay manevra kabiliyeti sağlıyor. Sürüş Asistanı, Şerit Terk Uyarısı, Sollama Yapılmaz Bilgi ekranı ile Hız Limit Bilgisi, elektrokrom Uzun Huzme Asistanı, Çarpışma Uyarısı ve Şehir İçi Fren özellikli Yaya Uyarısını içeriyor.

Benzer Yazılar

 • Yayınlanan: Site Haberler ve Yorumlar

 • Üye
  #34899

  Daha Fazla Hacim ve Daha Büyük X keyfi: Yeni BMW X1 Long WheelbaseYeni BMW X1’in uzun aks aralığına sahip versiyonu arka kısımda oldukça yüksek standartta bir ferahlık sağlarken, çok yönlülük ve kalite açısından da örnek teşkil ediyor. Çok daha geniş oranlara, BMW X modellerinin gövde tasarımına, mükemmel bir işlevselliğe ve sürücü ve ön yolcu için yükseltilmiş oturma pozisyonuna sahip otomobil, Spor Aktivite Aracı genlerinin çok daha yoğun bir karışımını sunuyor. BMW Twinpower Turbo teknolojisi ve BMW xDrive akıllı dört çeker sistemi içeren tamamen yeni motor nesli, olağanüstü bir sürüş keyfi ve verimlilik sağlıyor.

  Yeni BMW X1’in uzun aks aralığına sahip versiyonu BMW Brillance’ın Shenyang’daki Tiexi tesisinde geliştirilmekte.

  Yeni BMW X1’in uzun aks aralığına sahip versiyonu (ortalama yakıt tüketimi: 7,3–6,1 l/100km [38,7 – 46,3 mpg imp]; ortalama CO2 emisyonu: 173 – 146 g/km) Çin’de üç motor seçeneği ile pazara sunuluyor. BMW X1 sDrive18Li, 136bg/100kW güç çıkışına sahip üç silindirli benzinli motorla sunuluyor. BMW X1 sDrive20Li ve BMW X1 xDrive20Li modelleri, 192bg/141kW dört silindirli benzinli motor kullanırken, BMW X1 xDrive25Li modelinde ise 231bg/170kW azami çıkış gücüne sahip dört silindirli bir ünite yer alıyor.

  Tüm model çeşitleri, BMW markasına özgü sportifliğin yanı sıra performans açısından oldukça düşük seviyelerde yakıt tüketimi ve emisyon değerleri sunuyor. Yeni BMW X1 sDrive18Li’nin motor bölümü kapağı altındaki üç silindirli motor, standart olarak altı ileri Steptronic şanzımanla birlikte sunuluyor; diğer modeller ise standart olarak sekiz ileri Steptronic şanzımanla donatılmış. BMW X1 sDrive18Li ve BMW X1 sDrive20Li modelleri, markanın ünlü sürüş dinamiklerini üretmek üzere uyarlanmış önden çekişli bir sürüş sistemine sahip. Bunun yanı sıra, yeni BMW X1 xDrive20Li ve BMW X1 xDrive25Li modellerinde iyileştirilmiş verimlilik için tasarlanan akıllı dört çeker sistemi, sürüş gücünün daima gerekliliklere paralel olarak ön ve arka tekerlekler arasında paylaştırılmasını sağlıyor.

  Hakim ve çok yönlü BMW X ailesi
  Yükseltilmiş oturma konumu, artırılmış iç hacim, stil sahibi premium ortam ve çok yönlülük açısından daha geniş iç tasarım, yeni BMW X1’in uzun aks aralığına sahip versiyonunun segmentteki kendinden emin ve yetenekli konumunun altını çiziyor. Yüksek otomobil sınıflarından BMW Spor Aktivite Aracı ve Spor Aktivite Coupé ile benzerlikler, opsiyonel sürücü destek sistemleri ve iç tasarım stilinde de görülüyor.

  Yeni BMW X1’in uzun aks aralığına sahip versiyonunun boyutları, 4,56 metre uzunluğu, 1,82 metre genişliği ve 1,62 metre boyuyla Spor Aktivite Aracını takip ediyor. Yeni model, önceki versiyona kıyasla uzunluk açısından 8cm, genişlik açısından 2cm ve yükseklik açısından 4cm artırılmış. Artan söz konusu boyutlar, yeni otomobil mimarisi ile birlikte iç tasarımdaki ferahlığa yönelik büyük artışın zeminini hazırlıyor.

  Olağanüstü oturma konforu ve çok daha ferah bir ortam
  Yeni BMW X1’in uzun aks aralığına sahip versiyonu, oldukça çok yönlü bir iç tasarıma sahip. Önceki modele kıyasla, oturma konforu özellikle, yolcuların çok daha geniş bir alanın keyfini çıkarabilecekleri arka kısımda büyük ölçüde geliştirilmiş. İkinci sırada oturan yolcular için oldukça geniş bir diz mesafesi bulunuyor. Arka koltuk sırasının konumuna bağlı olarak, öne ve arkaya doğru standart olarak 13 cm kaydırılabiliyor. Diz mesafesi, ilk nesil BMW X1’in arka kısmına kıyasla 5 ila 18 cm daha geniş. Yatırma özellikli arka koltuk sırt dayaması, sürüş konforunu artırıyor. Ayrıca, birçok saklama cepleri ve kapı depolama alanları da mevcut.

  Yeni BMW X1’in uzun aks aralığına sahip versiyonu, arka koltuk sırasının konumuna bağlı olarak 465 ila 675 litrelik bir bagaj kapasitesine sahip. Standart koltuk konumu baz alınarak ölçüldüğünde, bir önceki modele kıyasla minimum 45 litrelik bir artışla 505 litrelik bir kapasite sunuluyor. Açısı ayarlanabilen 40:20:40 oranında bölümlenebilen arka koltuk sırt dayamasının yatırılması, gerektiğinde yük kapasitesinin 1.650 litreye kadar artırılabilmesini sağlıyor.

  Otomatik bagaj kapağı işlevi (opsiyonel), otomobilin yük taşıma kapasitesi kullanımını çok daha kolay hale getiriyor; ayrıca Konfor Erişim opsiyonu da el kullanmadan bagaj kapağı açma ve kapama işlevi sağlıyor.

  Güçlü duruş, sağlam oranlar, dinamik çizgiler
  Sağlam oranlar, güçlü duruş ve dinamik çizgiler, yeni BMW X1’in uzun aks aralığına sahip versiyonuna hükmedici bir duruş kazandırıyor. Daha geniş ve etkili BMW çift böbrek hava giriş ızgaraları, üç bölmeli alt hava girişi ve ikiz yuvarlak farlar ile altlarındaki sis lambalarının oluşturduğu karakteristik görünüm ön tasarımda öne çıkan özellikler. Ön ve arka kısımdaki stil sahibi gövde altı koruma elemanları ile tekerlek çerçevesinin kare konturu, BMW X modellerinin sağlam görünümünü vurguluyor. Atletik etki tavan çizgisi, göz alıcı karakter çizgileri ve pencere yüzeyleri ile tamamlanıyor. Her iki arka pencerede de siyah Hava Kanatları ayırt edici sportif bir stil kazandırıyor. İki bölümlü L biçimli stop lambalarının düz çerçevesi ile güçlü, geniş çamurluk davlumbazları, yeni BMW X1’in uzun aks aralığına sahip versiyonunun iz genişliği etkisini artırıyor.

  Cross-country xLine ve sportif Sports Line modelleri ile kişiselleştirilmiş stiller
  Cross-country xLine modeli, Alüminyum görünümlü çerçeveli yan pencere çerçeveleri ve tavan rayları, uyumlu şekilde yerleştirilmiş mat Saten Gümüş yan eteklikler ve Y kollu tasarıma sahip 18 inç bicolor hafif alaşım jantlarla profilden ayırt edilebiliyor. Sağlam karakteri, ön ve arka kısımdaki mat Gümüş gövde altı koruma elemanlarıyla zenginleştiriliyor. İç kaplama söz konusu olduğunda, yan kısımlarında dekoratif dikişler bulunan perfore deri ile mükemmel bir biçimde kaplanmış spor koltuklar, merkez kol dayamasındaki dikiş tasarımı ile mükemmel bir uyum içinde. Ayrıca, kapılarda kontur aydınlatması ve kontrol panelinde Parlak Krom vurgu şeritleri bulunur. Bununla birlikte, orijinal mat meşe kaplamalar, lüks ve konforlu bir iç tasarım ortamı yaratıyor.

  Sportif Sports Line modelinin dış tasarımdaki ayrıcalıklı özellikler arasında, özel olarak tasarlanmış, BMW çift böbrek hava girişi ızgaraları bulunuyor. Çubukları, özel hava girişleri, yan pencere çerçeveleri ve dış ayna kapakları gibi parlak Siyaht. Sports Line modelinin ön ve arka kısmındaki gövde altı koruma elemanları ve yan eteklikleri gövde renginde sunuluyor. 18 inç, bicolor, çift kollu tasarıma sahip hafif alaşım jantlar, dış tasarımın sportif görünümünü tamamlıyor. Sports Line modelinin iç tasarımında, yan kısımlarında dekoratif dikişler bulunan perfore deri ile mükemmel bir biçimde kaplanmış spor koltuklar, merkez kol dayamasındaki dikiş tasarımı ile mükemmel bir uyum içinde. Ayrıca, canlı bir sportiflik hissi yaratmak üzere kırmızı dikişlerle siyah deri ve Mercan Kırmızısı ile parlak Siyah iç kaplama şeritleri kombinasyonu özel olarak sunulmuş.

  BMW Twinpower Turbo Teknolojisinde sportiflik ve verimlilik sağlayan yeni nesil motorlar
  Yeni BMW X1’in uzun aks aralığına sahip versiyonu, yeni bir motor yelpazesiyle sunulmakta. Güç üniteleri, BMW Group’un yeni nesil motorlarının bir kısmını oluşturur ve anlık güç dağıtımı ve iyileştirilmiş verimlilik özellikleri ile ayırt ediliyor. BMW Twinpower Turbo Teknolojisi, kompakt BMW X modelinin tüm çeşitlerinin sportiflik ve yakıt verimliliği arasındaki olağanüstü dengeyi sağlaması için kapsamlı BMW EfficientDynamics önlemleri ile bir araya getirilmiş.

  Esnek, hızlı tepki veren ve her zamankinden daha verimli xDrive akıllı dört çeker sistemi
  Yeni BMW X1 sDrive20Li ve yeni BMW X1 sDrive18Li modellerinde motor gücü yola son teknoloji bir önden çekiş sistemi ile aktarılırken, diğer iki model ise en son BMW xDrive akıllı dört çeker sistemini kullanıyor. Yeni BMW X1 xDrive20Li ve BMW X1 xDrive25Li modellerindeki akıllı sistemin dikkat çekici bir biçimde optimize edilmiş, düşük ağırlıklı ve yakıt verimli versiyonu, motor gücünü daima durumun gerektirdiği biçimde ön ve arka tekerlekler arasında dağıtıyor. DSC (Dinamik Denge Kontrolü) ile birlikte sistemin yeni oluşan önden veya arkadan savrulmaya karşı önceden harekete geçmesini sağlıyor. Bunu, gücü yola en iyi etkiyle iletebileceği tekerleğe veya tekerleklere yönelterek yapıyor. Böylelikle BMW xDrive sistemi her türlü yol ve hava koşulunda üstün çekiş, iyileştirilmiş yön dengesi ve geliştirilmiş viraj dönme dinamikleri sağlıyor. Üstelik, bir araya getirilen DSC sistemi ve xDrive, Yokuş İniş Kontrolü özelliğini de içeriyor.

  Yeni BMW X1’in uzun aks aralığına sahip versiyonunda bulunan akıllı xDrive sistemi, ön aks tahrik ünitesinde (güç çıkış ünitesi) tek vitesli bir konik dişli ve elektrohidrolik kumandalı çok plakalı kavramaya sahip arka aks ünitesi içeriyor. Bunlar, birbirine iki parçalı bir tahrik mili ile bağlanıyor. Gerekli olması halinde, BMW akıllı xDrive sistemi, sürücü fark etmeden saniyeler içinde tahrik gücünü tekerleklere gerektiği şekilde yöneltiyor.

  Dinamik Amortisör Kontrolü içeren gelişmiş yürüyen aksam teknolojisi
  Orijinal X1’in yürüyen aksam teknolojisi yeni modelin uzun aks aralığına sahip versiyonu için tamamen yeniden geliştirildi ve artık ön ve çok bağlantılı arka aksta tek parça bağlantılı süspansiyon içeriyor. Yüksek oranda alüminyum ve yüksek mukavemetli çelikle desteklenen akıllı hafif tasarım, sağlamlığı artırırken ağırlığı düşürüyor. Yenilikçi bir aks bağlantısı, modele özgü elastokinematik özellik ve amortisörleri gövdeye bağlamak için kullanılan gelişmiş üç kademeli destek yuvaları, otomobilin çevikliğini ve sürüş konforunu çok daha artırıyor.

  Yeni BMW X1’in uzun aks aralığına sahip versiyonu, Servotronic hıza duyarlı servo direksiyon ile donatılmış ve Dinamik Amortisör Kontrolü özelliği içeriyor. Elektronik olarak kontrol edilen amortisörler, yeni BMW X modelinin sürüş konforunu artırırken dinamik özelliklerini de güçlendiriyor. Sürüş Deneyimi Kontrolünü kullanılarak iki amortisör kontrolü ayarı da aktifleştirilebiliyor.

  Sürüş Deneyimi Kontrolü sisteminin ön koltuklar arasında yer alan merkez konsol üzerindeki düğmesi, sürücünün tek bir düğme dokunuşuyla COMFORT, SPORT veya ECO PRO modunu seçerek otomobilinin daha sportif veya daha konfor odaklı olmasını ya da verimlilik açısından optimize edilmesini sağlıyor. Kilitlenme Önleyici Fren Sistemi (ABS), Dinamik Çekiş Kontrolü (DTC), Fren Destek sistemi ve Kalkış Yardımı dışında, DSC dinamik denge kontrolü sistemi de Aktif Diferansiyel Fren (ADB) ve Performans Kontrolü işlevleri ile birlikte sunuluyor. Performans Kontrolü, motor gücünün ve fren kuvvetinin akıllıca ölçümlenerek dağıtılması yoluyla otomobile dinamik viraj dönme özelliği sağlıyor. Yüksek oranda tahrik gücünün virajlarda tekerlek dışına iletilmesi ile otomobil dengenin kritik bir noktaya ulaşmasını beklemeden önden savrulmayı önlüyor. Bu, çevik ve doğa bir viraj dönüş sunuyor.

  Yeni BMW X1’in uzun aks aralığına sahip versiyonunun gövde yapısı, gövde malzemelerinin akıllıca bir araya getirilmesi sayesinde hem gelişmiş burulma sağlamlığı sağlar hem de iyileştirilmiş ağırlığı açısından dikkat çekici. Bu çevikliği ve verimliliği artırmayı sağlarken olağanüstü bir yolcu korumasını da mümkün kılıyor. Bir çarpışma anında oluşan etki, hassas bir biçimde belirlenen yük yolları ve geniş deformasyon bölgelerinin yardımıyla yönlendiriliyor ve emiliyor. İç tasarım, ön ve yan hava yastıklarının yanı sıra yanlarda baş/perde hava yastıkları ile tüm koltuklarda üç noktadan bağlantılı sargı makaralı emniyet kemerlerini içeren tam güvenlik özellikleri ile birlikte sunuluyor. Ayrıca tüm model çeşitlerinde run-flat lastikler standart.

  Akıllı bağlantı yoluyla ek sürüş keyfi sağlayan yenilikçi sürücü destek sistemleri
  Zengin destek sistemleri, orijinal modelde sunulanlara kıyasla yeni BMW X1’in uzun aks aralığına sahip versiyonunun elde ettiği çarpıcı üstünlüğü akıllı bağlantı araştırmasında ortaya koyuyor. Navigasyon sistemi, 6,5 inç Kontrol Ekranında yön okları ve yüksek kaliteli, çok görünümlü haritalar göstererek rota rehberliği desteği sunuyor.

  Diğer bir seçenek ise, 8,8 inçlik bir Kontrol Ekranı, genişletilmiş özelliklere sahip bir gösterge paneli, Kontrol Ekranı için bölünmüş ekran özelliği, iDrive Dokunmatik Kumanda butonu ve BMW Head-up Display içeren Navigation Plus sistemi. Bu sistem, isteğe göre gösterge panelinin TFT ekranında gösterilecek veya ön cama yansıtılacak şerit önerileri dahil olmak üzere Yüksek Rehberlik talimatları sunuyor. BMW Head-up Display, rakamla mevcut hız, Check Control mesajları ve Hız Limit Bilgisi sistemindeki değerler gibi bilgileri, doğrudan sürücünün görüş alanına yansıtır ve böylece sürücünün gözünü yoldan ayırmadan bilgileri kaydedebilmesini sağlıyor.

  Elde ettiği resimleri Kontrol Ekranına gönderen geri görüş kamerası, paralel park alanları bulma ve kullanma konusunda sürücüye yardımcı olan Park Asistanı ile birlikte hassas ve kolay manevra kabiliyeti sağlıyor. Sürüş Asistanı, Şerit Terk Uyarısı, Sollama Yapılmaz Bilgi ekranı ile Hız Limit Bilgisi, elektrokrom Uzun Huzme Asistanı, Çarpışma Uyarısı ve Şehir İçi Fren özellikli Yaya Uyarısını içeriyor.Yeni BMW X1’in uzun aks aralığına sahip versiyonu arka kısımda oldukça yüksek standartta bir ferahlık sağlarken, çok yönlülük ve kalite açısından da ö
  [See the full post at: Daha Fazla Hacim ve Daha Büyük X keyfi: Yeni BMW X1 Long Wheelbase]

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.