Cumartesi, Şubat 4, 2023
Sektörel

Kordsa’nın Amerika Yatırımını Aralıksız Devam Ediyor

Lastik, kompozit ve inşaat güçlendirme teknolojileri pazarının küresel oyuncusu Kordsa, Amerika pazarına olan yatırımını destekledi. Kordsa’nın ABD’deki şirketi Kordsa Incorporated, Lüksemburg menşeili INVISTA S.à r.l. firmasının Amerika’nın Tennesee eyaletindeki Chattanooga tesisini satın aldı. Kordsa bu yeni tesisle Amerika pazarındaki liderliğini korumayı hedefliyor.

Sabancı Holding iştiraklerinden Kordsa, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki şirketi Kordsa Incorporated’in, Invista Corporation firmasının Tennesee eyaletinde Chattanooga bölgesindeki tesisini satın aldı. Kordsa’nın Amerika’daki tesislerinin devamlılığını sağlayacak bu alımla birlikte daha önce Invista’nın ve Kordsa’nın bulunduğu arazi ve içindeki mevcut altyapı, enerji üretim istasyonu, tuz ve polimer üretim hatları Kordsa Inc bünyesine dahil oldu. Gerekli izinlerin tamamlaması ve devrin gerçekleşmesi ile birlikte Kordsa 4,000,000 Dolar karşılığında tesisi bünyesine katacak.

Kordsa Hakkında:

Kordsa; lastik, kompozit ve inşaat güçlendirme teknolojileri pazarının küresel oyuncusudur. Lastik güçlendirme teknolojileri pazarının dünya lideri Kordsa, Amerika’dan Asya Pasifik’e kadar uzanan geniş bir coğrafyaya yayılan üretimiyle güçlendirme teknolojilerini tüm dünyaya sunmaktadır. AR-GE ve inovasyonu tüm iş süreçlerinde temel alan Kordsa, dünya genelinde 407 patent başvurusuna sahiptir.

Benzer Yazılar

1 / 28

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir