Cumartesi, Temmuz 13, 2024
 • Yayınlanan: Site Haberler ve Yorumlar

 • Üye
  #34494

  Satış SözleşmesiMESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

  MADDE 1 – KONU

  İşbu sözleşmenin konusu, SATICI’nın, ALICI’ya satışını yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun-Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin kapsamaktadır.

  MADDE 2.1 – SATICI BİLGİLERİ

  Ünvan: Piston Kafalar Bilişim Teknolojileri  (PistonKafalar.com)
  Adres: Gülük Mah. Karakuş Sokak Eras İş Merkezi
  Kat: 6 Numara: 607 Melikgazi/KAYSERİ / TÜRKİYE

  MADDE 2.2 – ALICI BİLGİLERİ

  Müşteri olarak http://www.pistonkafalar.com.tr alışveriş sitesine üye olan kişi.
  Üye olurken kullanılan adres ve iletişim bilgileri esas alınır.

  MADDE 3 – SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN BİLGİLERİ

  Hizmetin türü, miktarı, adedi, satış bedeli, ödeme şekli, siparişin sonlandığı andaki bilgilerden oluşmaktadır

  MADDE 4 – GENEL HÜKÜMLER

  4.1 – ALICI, Madde 3’te belirtilen sözleşme konusu ürün veya ürünlerin temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

  4.2 – PistonKafalar.com, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.

  4.3 – Sipariş konusu ürünün teslimatı için bedelinin ALICI’nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise,  PistonKafalar.com ürünün teslimi yükümlülügünden kurtulmuş kabul edilir.

  MADDE 5 – CAYMA HAKKI

  ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 3 (üç) gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde  PistonKafalar.com’a faks, email veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün ilgili madde hükümleri çercevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI’ya teslim edilen ürünün  PistonKafalar.com’a gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örnegi ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli ALICI’ya iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli ALICI tarafından karşılanır.

  Ayrıca, tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen, niteliği itibari ile hızlı bozulma veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan mallar söz konusu olduğunda  tüketici cayma hakkını kullanamaz.

  Ödemenin kredi kartı veya benzeri bir ödeme kartı ile yapılması halinde tüketici, kartın kendi rızası dışında ve hukuka aykırı biçimde kullanıldığı gerekçesiyle ödeme işleminin iptal edilmesini talep edebilir. Bu halde, kartı çıkaran kuruluş itirazın kendisine bildirilmesinden itibaren 3 gün içinde ödeme tutarını tüketiciye iade eder.

  İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile  PistonKafalar.com’un yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

  Siparişin sonuçlanması durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılacaktır.MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ MADDE 1 – KONU İşbu sözleşmenin konusu, SATICI’nın, ALICI’ya satışını yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtile
  [See the full post at: Satış Sözleşmesi]

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.