Pazartesi, Haziran 24, 2024
Yenilikler

Yeni Subaru XV, 2017 Cenevre Otomobil Fuarı’nda Tanıtıldı

Cenevre Otomobil Fuarı’nda dünya prömiyeri gerçekleştirilen Yeni Subaru XV, heybetli ama sportif bir tasarımı kompakt bir gövdede, Subaru’nun simetrik sürekli dört çeker sistemi ile birleştirerek SUV kabiliyetlerini hem şehir yollarında hem de arazide üstün performansla sunan bir Crossover. Piyasaya ilk sürüldüğü 2012 yılından bu yana gerçekleşen ilk büyük tasarım değişikliğiyle Subaru XV, yeni Subaru Global Platform mimarisi üzerinden yükselerek gövde ve şasi sağlamlığında büyük aşamalar kaydetti.

Yeni Subaru XV birinci sınıf çarpışma güvenliği ve tehlikeden kaçınma performansı, sürücüye çok daha iyi tepki verme şansı sağlayan mükemmel yol tutuşu ve ileri seviyede sürüş konforu sağlarken aracın eşsiz tasarımı ve darbe sönümleme performansı da önemli ölçüde geliştirildi. Yeni model, şirketin müşterileri için “keyif ve huzur” sağlayan “Prominence 2020” olarak adlandırılan orta vadeli yönetim vizyonu dahilinde Avrupa’daki ilk stratejik hamlesi.

Yeni Subaru XV’nin Temel Özellikleri

Subaru XV’nin heybetli ama sportif bir öze sahip benzersiz tasarımı şirketin “Dinamik ve Sağlam” tasarım felsefesinin benimsenmesi ile ortaya çıktı. Gelişmiş fonksiyonlara ve kabini ile gövdesinde yüksek kaliteli ince ayrıntılara sahip.

Gövde

 • Subaru XV’nin görünüşü sportif bir tarza ve marka kimliğiyle özdeşleşmiş altıgen ızgaradan şahin gözü farlara kadar uzanan tek parça ve üç boyutlu bir yapıya sahip. Aracın ön yüzü bir başlangıç noktası görevi görüyor ve tasarım devamlılığı yanlardan arkaya akarken tüm parçalar bir bütün oluşturuyor. Altıgen ızgara ile ön tampondaki mat siyah kaplama hem SUV’nin fonksiyonlarını hem de Subaru XV’nin kuvvetli kişiliğini ön plana çıkartıyor.
 • Ön çamurluktan kapı panellerine ve oradan arka çamurluklara uzanan hattın ve alt kapı panelinden arkaya doğru enerjik bir şekilde uzanan çizginin dolgun etkisi sağlam gövde yüzeyine bir dinamizm kazandırıyor. Güçlü bir şekilde genişletilmiş çamurluklar Subaru Simetrik Sürekli Dört Çeker Sistemi’nin güvenilirliğine dikkat çekiyor. Ön tampondan çamurluklara, kapı eşikleri üzerinden arka tampona uzanan mat siyah kaplama Crossover bir araçtan beklenenleri sağlıyor.
 • Ön farlarla benzer motife sahip arka stoplar markanın yeni tasarım kimliğini vurguluyor. Kaslı ve agresif siluet, arka stop grubuyla beraber güçlü ve sportif görünümü destekliyor. Siyah tavan spoyleri ve arka tampondaki siyah kaplamaların gövde rengi ile yarattığı zıtlık, Subaru XV’nin kuvvetli görünümünü ortaya çıkartıyor. Yeni XV ayrıca görünen tasarım ayrıntıları haricinde gelişmiş aerodinamik detaylarıyla Subaru’nun vazgeçilmez performans kriterlerini karşılıyor.
 • Subaru XV’nin yeni tasarımlı alüminyum jantları, sportif, rahat ve heybetli bir karaktere sahip. Araçta “Cool Gray Khaki” ve Sunshine Orange” olmak üzere iki yeni gövde rengi bulunuyor. Her ikisi de Subaru XV’nin aktif ve fonksiyonel imajını ön plana çıkartan mat siyah detaylarla uyum içerisinde.

Kabin

 • Sportif ve gelişmiş tasarım ile sofistike yapının birleşimiyle sınıf standartlarının önüne geçen bir kabin ortaya çıkarıldı.
 • Gösterge panelinden kapı kaplamasına kadar uzanan geniş tasarım ile bir ferahlık hissi yaratıldı.
 • Koltukların, yolcuların bedenleri için daha uygun olan yapıları yeniden tasarlandı ve sınıfının önüne geçildi. Gri renkli ve hava geçirgenliği bulunan koltuklar modelin aktif karakterini ön plana çıkarıyor.
 • Gösterge panelinin ortasında Android Auto ve Apple Carplay uyumlu 8 inçlik dokunmatik bir ekran bulunuyor.
 • Çok fonksiyonlu yeni gösterge ekranı, tüm yolcular için eğlence ve fonksiyonların kolayça takip edilebilmesini sağlıyor.
 • Gösterge panelindeki ince turuncu dikişler kalite hissini arttırırken modelin aktif karakterini de ön plana çıkarıyor.
 • Gelişmiş kabin tasarımına ek olarak, görüş açılarındaki genişlik, ferah kabin ve yükleme alanı dahil olmak üzere ikonik Subaru fonksiyonları da güçlendirildi.
 • Çapı küçültülmüş yeni direksiyon simidi daha kolay sürüş ve daha tepkisel bir direksiyon hissi sağlıyor.

   Gerçek SUV Karakteri Sunan Dinamik Sürüş Performansı

Yeni Subaru XV, dinamik sürüş hissini güvenli ve konforlu bir sürüş karakteriyle entegre edebilmek adına bir takım iyileştirmeler barındırıyor. Direksiyon ve pedal tepkisinin, araç davranışının, titreşimin, gürültünün ve sürücünün hissettiği diğer unsurların ayrıntılı ve net analizine dayanan bu düzen sınıfının çok üzerinde bir dinamik kalite sağlıyor. Diğer taraftan, SUV’lerin olmazsa olmazı, darbe sönümleme performansı daha da geliştirildi.

Gövde ve Şasi

 • Yeni platform, gövde ve şasideki sağlamlığı büyük bir oranda (mevcut modellere göre %70 – %100) arttırırken, süspansiyon sistemi için büyük gelişmeler içeriyor ve ağırlık merkezini alçaltıp sürücülerin aracı istedikleri kadar hassas bir şekilde kontrol edebilmelerini sağlayan son derece duyarlı bir direksiyon sistemi sunuyor. Sürüş esnasındaki gereksiz hareketlerin ortadan kaldırılması sayesinde yol tutuşundan ödün vermeyen üstün düz yol stabilitesi ve viraj performansı elde edilirken bir SUV’den beklenen minimum yerden yükseklik 220 mm seviyesinde korundu.
 • Optimize karoser yapısı ve parçalar arasında daha sağlam mafsalların bulunması yeni platformun gövde sağlamlığını mevcut modellerin %70 üstüne çıkartıyor. Bu da salınımı ve titreşimi gövde boyunca dağıtarak, direksiyon simidi, zemin ve koltuklardaki titreşimi büyük ölçüde azaltıyor; sınıfının ötesinde bir sessizlik sağlıyor.
 • Yeni platformda süspansiyon yuvasının sağlamlığı geliştirildi, araç gövdesini bükmeden süspansiyon emişi iyileştirildi, pürüzsüz ve konforlu bir sürüş sağlandı. Arka stabilizatörün doğrudan gövdeye monte edilmesiyle yeni platform, aracın gövde burulmasını mevcut modellere kıyasla %50 azaltıyor.
 • Direksiyon dişli oranı önceki modele kıyasla 14:1’den 13:1’e alınarak Subaru XV’nin SUV kıvraklığında gelişme sağlandı.
 • Aktif Tork Yönlendirme Sistemi, viraj performansında önemli gelişme sağladı.
 • Kolaylık olması amacıyla elektronik park freni eklendi.

AWD kontrolü

 • Subaru’nun Simetrik Sürekli Dört Çeker Sistemi’ne ek olarak, yeni Subaru XV kaygan zeminlerde entegre motor kontrolü, frenleme ve diğer fonksiyonları kullanarak engebeli yollarda sürüş performansını geliştiren X-MODE ile donatıldı. Yokuş aşağı iniş kontrol ayarı eğimli arazide hızı düşük tutarak sürücülere büyük bir rahatlık sağlıyor.

Güç birimi

 • Yeni Subaru XV’de kullanılan 2.0 litrelik direkt enjeksiyonlu Boxer motor parçalarının bir önceki motora kıyasla yaklaşık %80’i baştan yaratıldı. Yaklaşık 12 kilogramlık bir avantaj elde edilen bu yeni motor daha yüksek güç ve yakıt ekonomisi sağlıyor.
 • Lineartronic şanzımanın dişli oranı 6.28’den 7.03’e alındı, yaklaşık 7.8 kilogram hafifledi ve hem performans arttırıldı hem de yakıt ekonomisi sağlandı. Tam otomatik vites kontrolünün yanı sıra, Subaru XV sürücünün istediği şekilde hızlanmasını sağlayan 7 ileri manuel moda da sahip.
 • Gürültü ve titreşim daha hoş bir ses ve dinamik his için hem motor hem de şanzımanda büyük ölçüde azaltıldı.
 • Lansmanda 2.0 litre motorla sunulan Yeni XV, 1.6 litre motor seçeneğiyle de satışa sunulacak.

   Birinci Sınıf Emniyet

Subaru’nun emniyet performansı uluslarlarası bağımsız organizasyonlar tarafından sürekli olarak yüksek puanlarla değerlendiriliyor. Yeni Subaru XV’de, yeni platform ve gelişmiş önleyici güvenlik sistemi dahil olmak üzere güvenliği daha da arttırmak için yeni teknolojiler uygulandı.

Aktif güvenlik

 • Yeni platformun ağırlık merkezi mevcut modele kıyasla 5 mm daha alçak. Sağlamlık ve süspansiyon gelişimindeki büyük ilerlemelerle birleşince daha alçakta bulunan ağırlık merkezi yüksek performanslı spor araçlarla yarışabilecek seviyede manevra kabiliyeti ve tehlikeden kaçınma performansı sağlıyor.

Pasif güvenlik

 • Çarpışma esnasında daha verimli enerji emilimi sağlayan karoser yapısı ve sıcak pres yöntemiyle şekillendirilmiş yüksek dayanımlı çelik levha kullanımından kaynaklanan gelişmiş gövde mukavemeti sayesinde darbe enerjisi emilimi mevcut modellere kıyasla %40 iyileşti.

Önleyici güvenlik

 • Standart donanım olan, Subaru’nun yenilikçi ve yaygın olarak kabul gören sürücü destek teknolojisi EyeSight son derece güvenilir önleyici güvenlik sağlıyor ve Çarpışma Önleyici Fren Sistemi ve Gaz Kontrölü, Adaptif Hız Kontrolü ve Şeritte Kalma Asistanı gibi fonksiyonlarla sürücünün üzerindeki yükleri azaltıyor.
 • Yeni Uzun Far Desteği, aracın önündeki durumu tespit ederek uzun fardan kısa fara otomatik olarak geçiş sağlayan monoküler kamera kullanıyor. Karşıdan gelen araçları sürekli tarayarak huzme ayarını otomatik olarak gerçekleştiriyor. Karşıdan gelen aydınlığı sürekli analiz eden sistem, dikiz aynasına yakın konumlu kamera üzerinden aydınlatmayı sürekli kontrol ederek gece sürüşlerindeki güvenliği arttırıyor.
 • Adaptif LED Farlar ışığı virajlarda ve kavşaklarda dönerken sağa veya sola yöneltiyor ve aracın gittiği yönü aydınlatıyor. Subaru XV’de ilk defa iki far kontrolü kullanılırken gece görünürlüğü ile EyeSight’ın tanıma kapasitesi büyük ölçüde geliştirildi.
 • Yeni bir özellik olan Subaru Arka Araç Tespit Sistemi, araç çevresinde önleyici güvenliği geliştirmek için Kör Nokta Uyarı Sistemi, Şerit Değişim Asistanı ve Geri Görüş Kamerası sunuyor.

Yeni Subaru XV’nin (Avrupa Versiyonu) Ana Özellikleri

Gövde ebadı

(Toplam uzunluk/genişlik/yükseklik)

4,465 x 1,800 x 1,615*4 mm
Dingil mesafesi2,665 mm
Yerden Yükseklik220 mm
MotorFB20 tipi 2.0-litrelik, DOHC, Boxer-Enine, 4-silindirli,

Direkt enjeksiyonlu, Atmosferik

Motor Hacmi1,995 cc
Çap/Strok84 x 90mm
Maksimum güç115kW (156 ps)
Maksimum tork196Nm (20.0kgfm)
ŞanzımanLineartronic*5
Güç Aktarım SistemiSimetrik AWD
Lastik ölçüleri225/55 R18

*4: Tavan rayı olmadan 1.595 mm

*5: Tam otomatik elektronik kontrollü sürekli ayarlanabilir şanzıman (CVT)

Benzer Yazılar

 • Yayınlanan: Site Haberler ve Yorumlar

 • Üye
  #34225

  Yeni Subaru XV, 2017 Cenevre Otomobil Fuarı’nda TanıtıldıCenevre Otomobil Fuarı’nda dünya prömiyeri gerçekleştirilen Yeni Subaru XV, heybetli ama sportif bir tasarımı kompakt bir gövdede, Subaru’nun simetrik sürekli dört çeker sistemi ile birleştirerek SUV kabiliyetlerini hem şehir yollarında hem de arazide üstün performansla sunan bir Crossover. Piyasaya ilk sürüldüğü 2012 yılından bu yana gerçekleşen ilk büyük tasarım değişikliğiyle Subaru XV, yeni Subaru Global Platform mimarisi üzerinden yükselerek gövde ve şasi sağlamlığında büyük aşamalar kaydetti.

  Yeni Subaru XV birinci sınıf çarpışma güvenliği ve tehlikeden kaçınma performansı, sürücüye çok daha iyi tepki verme şansı sağlayan mükemmel yol tutuşu ve ileri seviyede sürüş konforu sağlarken aracın eşsiz tasarımı ve darbe sönümleme performansı da önemli ölçüde geliştirildi. Yeni model, şirketin müşterileri için “keyif ve huzur” sağlayan “Prominence 2020” olarak adlandırılan orta vadeli yönetim vizyonu dahilinde Avrupa’daki ilk stratejik hamlesi.

  Yeni Subaru XV’nin Temel Özellikleri

  Subaru XV’nin heybetli ama sportif bir öze sahip benzersiz tasarımı şirketin “Dinamik ve Sağlam” tasarım felsefesinin benimsenmesi ile ortaya çıktı. Gelişmiş fonksiyonlara ve kabini ile gövdesinde yüksek kaliteli ince ayrıntılara sahip.

  Gövde

  • Subaru XV’nin görünüşü sportif bir tarza ve marka kimliğiyle özdeşleşmiş altıgen ızgaradan şahin gözü farlara kadar uzanan tek parça ve üç boyutlu bir yapıya sahip. Aracın ön yüzü bir başlangıç noktası görevi görüyor ve tasarım devamlılığı yanlardan arkaya akarken tüm parçalar bir bütün oluşturuyor. Altıgen ızgara ile ön tampondaki mat siyah kaplama hem SUV’nin fonksiyonlarını hem de Subaru XV’nin kuvvetli kişiliğini ön plana çıkartıyor.
  • Ön çamurluktan kapı panellerine ve oradan arka çamurluklara uzanan hattın ve alt kapı panelinden arkaya doğru enerjik bir şekilde uzanan çizginin dolgun etkisi sağlam gövde yüzeyine bir dinamizm kazandırıyor. Güçlü bir şekilde genişletilmiş çamurluklar Subaru Simetrik Sürekli Dört Çeker Sistemi’nin güvenilirliğine dikkat çekiyor. Ön tampondan çamurluklara, kapı eşikleri üzerinden arka tampona uzanan mat siyah kaplama Crossover bir araçtan beklenenleri sağlıyor.
  • Ön farlarla benzer motife sahip arka stoplar markanın yeni tasarım kimliğini vurguluyor. Kaslı ve agresif siluet, arka stop grubuyla beraber güçlü ve sportif görünümü destekliyor. Siyah tavan spoyleri ve arka tampondaki siyah kaplamaların gövde rengi ile yarattığı zıtlık, Subaru XV’nin kuvvetli görünümünü ortaya çıkartıyor. Yeni XV ayrıca görünen tasarım ayrıntıları haricinde gelişmiş aerodinamik detaylarıyla Subaru’nun vazgeçilmez performans kriterlerini karşılıyor.
  • Subaru XV’nin yeni tasarımlı alüminyum jantları, sportif, rahat ve heybetli bir karaktere sahip. Araçta “Cool Gray Khaki” ve Sunshine Orange” olmak üzere iki yeni gövde rengi bulunuyor. Her ikisi de Subaru XV’nin aktif ve fonksiyonel imajını ön plana çıkartan mat siyah detaylarla uyum içerisinde.

  Kabin

  • Sportif ve gelişmiş tasarım ile sofistike yapının birleşimiyle sınıf standartlarının önüne geçen bir kabin ortaya çıkarıldı.
  • Gösterge panelinden kapı kaplamasına kadar uzanan geniş tasarım ile bir ferahlık hissi yaratıldı.
  • Koltukların, yolcuların bedenleri için daha uygun olan yapıları yeniden tasarlandı ve sınıfının önüne geçildi. Gri renkli ve hava geçirgenliği bulunan koltuklar modelin aktif karakterini ön plana çıkarıyor.
  • Gösterge panelinin ortasında Android Auto ve Apple Carplay uyumlu 8 inçlik dokunmatik bir ekran bulunuyor.
  • Çok fonksiyonlu yeni gösterge ekranı, tüm yolcular için eğlence ve fonksiyonların kolayça takip edilebilmesini sağlıyor.
  • Gösterge panelindeki ince turuncu dikişler kalite hissini arttırırken modelin aktif karakterini de ön plana çıkarıyor.
  • Gelişmiş kabin tasarımına ek olarak, görüş açılarındaki genişlik, ferah kabin ve yükleme alanı dahil olmak üzere ikonik Subaru fonksiyonları da güçlendirildi.
  • Çapı küçültülmüş yeni direksiyon simidi daha kolay sürüş ve daha tepkisel bir direksiyon hissi sağlıyor.

     Gerçek SUV Karakteri Sunan Dinamik Sürüş Performansı

  Yeni Subaru XV, dinamik sürüş hissini güvenli ve konforlu bir sürüş karakteriyle entegre edebilmek adına bir takım iyileştirmeler barındırıyor. Direksiyon ve pedal tepkisinin, araç davranışının, titreşimin, gürültünün ve sürücünün hissettiği diğer unsurların ayrıntılı ve net analizine dayanan bu düzen sınıfının çok üzerinde bir dinamik kalite sağlıyor. Diğer taraftan, SUV’lerin olmazsa olmazı, darbe sönümleme performansı daha da geliştirildi.

  Gövde ve Şasi

  • Yeni platform, gövde ve şasideki sağlamlığı büyük bir oranda (mevcut modellere göre %70 – %100) arttırırken, süspansiyon sistemi için büyük gelişmeler içeriyor ve ağırlık merkezini alçaltıp sürücülerin aracı istedikleri kadar hassas bir şekilde kontrol edebilmelerini sağlayan son derece duyarlı bir direksiyon sistemi sunuyor. Sürüş esnasındaki gereksiz hareketlerin ortadan kaldırılması sayesinde yol tutuşundan ödün vermeyen üstün düz yol stabilitesi ve viraj performansı elde edilirken bir SUV’den beklenen minimum yerden yükseklik 220 mm seviyesinde korundu.
  • Optimize karoser yapısı ve parçalar arasında daha sağlam mafsalların bulunması yeni platformun gövde sağlamlığını mevcut modellerin %70 üstüne çıkartıyor. Bu da salınımı ve titreşimi gövde boyunca dağıtarak, direksiyon simidi, zemin ve koltuklardaki titreşimi büyük ölçüde azaltıyor; sınıfının ötesinde bir sessizlik sağlıyor.
  • Yeni platformda süspansiyon yuvasının sağlamlığı geliştirildi, araç gövdesini bükmeden süspansiyon emişi iyileştirildi, pürüzsüz ve konforlu bir sürüş sağlandı. Arka stabilizatörün doğrudan gövdeye monte edilmesiyle yeni platform, aracın gövde burulmasını mevcut modellere kıyasla %50 azaltıyor.
  • Direksiyon dişli oranı önceki modele kıyasla 14:1’den 13:1’e alınarak Subaru XV’nin SUV kıvraklığında gelişme sağlandı.
  • Aktif Tork Yönlendirme Sistemi, viraj performansında önemli gelişme sağladı.
  • Kolaylık olması amacıyla elektronik park freni eklendi.

  AWD kontrolü

  • Subaru’nun Simetrik Sürekli Dört Çeker Sistemi’ne ek olarak, yeni Subaru XV kaygan zeminlerde entegre motor kontrolü, frenleme ve diğer fonksiyonları kullanarak engebeli yollarda sürüş performansını geliştiren X-MODE ile donatıldı. Yokuş aşağı iniş kontrol ayarı eğimli arazide hızı düşük tutarak sürücülere büyük bir rahatlık sağlıyor.

  Güç birimi

  • Yeni Subaru XV’de kullanılan 2.0 litrelik direkt enjeksiyonlu Boxer motor parçalarının bir önceki motora kıyasla yaklaşık %80’i baştan yaratıldı. Yaklaşık 12 kilogramlık bir avantaj elde edilen bu yeni motor daha yüksek güç ve yakıt ekonomisi sağlıyor.
  • Lineartronic şanzımanın dişli oranı 6.28’den 7.03’e alındı, yaklaşık 7.8 kilogram hafifledi ve hem performans arttırıldı hem de yakıt ekonomisi sağlandı. Tam otomatik vites kontrolünün yanı sıra, Subaru XV sürücünün istediği şekilde hızlanmasını sağlayan 7 ileri manuel moda da sahip.
  • Gürültü ve titreşim daha hoş bir ses ve dinamik his için hem motor hem de şanzımanda büyük ölçüde azaltıldı.
  • Lansmanda 2.0 litre motorla sunulan Yeni XV, 1.6 litre motor seçeneğiyle de satışa sunulacak.

     Birinci Sınıf Emniyet

  Subaru’nun emniyet performansı uluslarlarası bağımsız organizasyonlar tarafından sürekli olarak yüksek puanlarla değerlendiriliyor. Yeni Subaru XV’de, yeni platform ve gelişmiş önleyici güvenlik sistemi dahil olmak üzere güvenliği daha da arttırmak için yeni teknolojiler uygulandı.

  Aktif güvenlik

  • Yeni platformun ağırlık merkezi mevcut modele kıyasla 5 mm daha alçak. Sağlamlık ve süspansiyon gelişimindeki büyük ilerlemelerle birleşince daha alçakta bulunan ağırlık merkezi yüksek performanslı spor araçlarla yarışabilecek seviyede manevra kabiliyeti ve tehlikeden kaçınma performansı sağlıyor.

  Pasif güvenlik

  • Çarpışma esnasında daha verimli enerji emilimi sağlayan karoser yapısı ve sıcak pres yöntemiyle şekillendirilmiş yüksek dayanımlı çelik levha kullanımından kaynaklanan gelişmiş gövde mukavemeti sayesinde darbe enerjisi emilimi mevcut modellere kıyasla %40 iyileşti.

  Önleyici güvenlik

  • Standart donanım olan, Subaru’nun yenilikçi ve yaygın olarak kabul gören sürücü destek teknolojisi EyeSight son derece güvenilir önleyici güvenlik sağlıyor ve Çarpışma Önleyici Fren Sistemi ve Gaz Kontrölü, Adaptif Hız Kontrolü ve Şeritte Kalma Asistanı gibi fonksiyonlarla sürücünün üzerindeki yükleri azaltıyor.
  • Yeni Uzun Far Desteği, aracın önündeki durumu tespit ederek uzun fardan kısa fara otomatik olarak geçiş sağlayan monoküler kamera kullanıyor. Karşıdan gelen araçları sürekli tarayarak huzme ayarını otomatik olarak gerçekleştiriyor. Karşıdan gelen aydınlığı sürekli analiz eden sistem, dikiz aynasına yakın konumlu kamera üzerinden aydınlatmayı sürekli kontrol ederek gece sürüşlerindeki güvenliği arttırıyor.
  • Adaptif LED Farlar ışığı virajlarda ve kavşaklarda dönerken sağa veya sola yöneltiyor ve aracın gittiği yönü aydınlatıyor. Subaru XV’de ilk defa iki far kontrolü kullanılırken gece görünürlüğü ile EyeSight’ın tanıma kapasitesi büyük ölçüde geliştirildi.
  • Yeni bir özellik olan Subaru Arka Araç Tespit Sistemi, araç çevresinde önleyici güvenliği geliştirmek için Kör Nokta Uyarı Sistemi, Şerit Değişim Asistanı ve Geri Görüş Kamerası sunuyor.

  Yeni Subaru XV’nin (Avrupa Versiyonu) Ana Özellikleri

  Gövde ebadı

  (Toplam uzunluk/genişlik/yükseklik)

  4,465 x 1,800 x 1,615*4 mm
  Dingil mesafesi2,665 mm
  Yerden Yükseklik220 mm
  MotorFB20 tipi 2.0-litrelik, DOHC, Boxer-Enine, 4-silindirli,

  Direkt enjeksiyonlu, Atmosferik

  Motor Hacmi1,995 cc
  Çap/Strok84 x 90mm
  Maksimum güç115kW (156 ps)
  Maksimum tork196Nm (20.0kgfm)
  ŞanzımanLineartronic*5
  Güç Aktarım SistemiSimetrik AWD
  Lastik ölçüleri225/55 R18

  *4: Tavan rayı olmadan 1.595 mm

  *5: Tam otomatik elektronik kontrollü sürekli ayarlanabilir şanzıman (CVT)

  [gallery link="file" columns="1" size="large" ids="7367,7368,7369"]Cenevre Otomobil Fuarı’nda dünya prömiyeri gerçekleştirilen Yeni Subaru XV, heybetli ama sportif bir tasarımı kompakt bir gövdede, Subaru’nun simetrik
  [See the full post at: Yeni Subaru XV, 2017 Cenevre Otomobil Fuarı’nda Tanıtıldı]

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.