Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Yenilikler

Union Jack Soft Top’lu Yeni MINI Cabrio

Yeni MINI Cabrio sportiflik, verimlilik, konfor, işlevsellik, güvenlik, bağlantı ile malzeme ve işçilik kalitesi açısından iyileştirilmiş özelliklerle bir araya getirilen dört kişilik üstü açık sürüş keyfi sunuyor.

Kolay tanınan dış tasarımı üst düzey şıklık ve sportif hava arasında hassas bir denge sunarken güçlü şekilde biçimlendirilmiş yüzeyler ve dinamik olarak uzatılmış siluetiyle karakteristik oranlara sahip. Krom çerçeveli yuvarlak farlar ve stop lambaları, altıgen radyatör ızgarası, siyah renkli çepeçevre kaplama, yan sinyal lambaları öğeleri ile klasik MINI tasarım özellikleri güncel şekilde yorumlanmış. Ayrıca burada ilk kez sunulan metalik Caribbean Aqua dahil olmak üzere geniş gövde rengi seçenekleri mevcut.

Tam otomatik açılma ve kapanma mekanizmasının yanı sıra kayar tavan fonksiyonuyla yüksek kalitede kumaştan soft top tamamen elektrikli yeni motora sahip ve bu sayede ilk kez çok sessiz. Aynı zamanda benzersiz örgü Union Jack grafikli MINI Yours soft top olarak da sunulan soft top ve yan camların açılması ve kapanması 18 saniye sürerken maksimum 30 km/sa’e kadar hızlarda gerçekleştirilebiliyor. Gerektiğinde otomatik olarak açılan görünmez şekilde entegre edilmiş takla koruması entegre MINI güvenlik konseptinin cabrio modeline özel bir parçasını oluşturuyor.

Yeni MINI Cabrio’nun boyutları selefi ile kıyaslandığında uzunluk olarak 98 milimetre, genişlik olarak 44 milimetre ve yükseklik olarak 1 milimetre artırılmış. Otomobil aynı zamanda daha uzun aks aralığı (+ 28 milimetre), daha fazla tekerlek genişliği (önde + 42 milimetre, arkada + 34 milimetre), dört koltukta da konfor açısından iyileştirilmiş alan, daha geniş ayar aralığına sahip yeni ön koltuklar, arkadaki yolcular için daha konforlu giriş ve daha uzun koltuk yüzeyinin yanı sıra arka kısımda iyileştirilmiş yan destek sayesinde daha belirgin şekilde vurgulanan tek koltuk karakterine sahip. Bagaj hacmi tavan kapalıyken yaklaşık yüzde 25 oranında artarak 215 litreye, tavan açıkken 160 litreye genişletilmiş. Standart kaplama bölünerek katlanan arka sırt dayaması, genişletilmiş uzunlamasına yükleme özelliği ve Easy Load fonksiyonunu içeriyor.

Yatay şekilde yapılandırılmış kokpit, ekranlar, hava kanalları ve kapı kaplama öğeleri için dairesel veya eliptik konturların yanı sıra yüksek kalitede renk ve malzeme kombinasyonları otomobilin karakteristik iç tasarımını oluşturuyor. Ekran ve kullanım konsepti direksiyon üzerinde gösterge paneli, yeni işlevlere sahip merkezi gösterge, opsiyonel LED aydınlatmalı ekran ve orta konsolun alt bölümünde düğme çubuğunun orta kısmında kırmızı çalıştırma/durdurma düğmesini içeriyor.

Yeni MINI Cabrio, pazar lansmanı sırasında üç motor tipiyle sunuluyor (ortalama yakıt tüketimi; 6,0 – 3,8 l/100 km; ortalama CO2 emisyonu: 139 – 100 g/km). MINI TwinPower Turbo Teknolojisine sahip yeni motor nesli MINI Cooper Cabrio modelinde 136 bg gücünde 3 silindirli benzinli motor, MINI Cooper S Cabrio modelinde 192 bg gücünde 4 silindirli benzinli motor, MINI Cooper D Cabrio modelinde 116 bg gücünde 3 silindirli dizel motoru içeriyor.

Ön tekerleklere güç aktarımı sağlanan otomobil standart 6 ileri düz şanzıman, opsiyonel olarak 6 ileri Steptronic şanzıman, MINI Cooper S Cabrio için direksiyon üzerinde vites kulakçıklarına sahip 6 ileri Steptronic spor şanzıman seçenekleriyle sunuluyor. Standart olarak yer alan MINIMALISM teknolojilerine ek olarak verimlilik açısından optimize edilmiş sürüş için GREEN modu dahil olmak üzere opsiyonel MINI Sürüş Modları da bulunuyor.

Geniş tekerlek izi ve uzun aks aralığı ile bir araya getirilen modele özgü ayara sahip süspansiyon teknolojisi sayesinde tipik MINI go-kart hissi otomobilde korunmuş. Süspansiyon teknolojisi sertliği artırılmış ve ağırlığı azaltılmış tek mafsallı yaylı ön aks ve çok bağlantılı arka aks, hızla ilişkili Servotronic direksiyon desteği ve standart olarak Dinamik Çekiş Kontrolü (DTC) ve Elektronik Diferansiyel Kilidi Kontrolü (EDLC) içeren Dinamik Denge Kontrolü (DSC) ve MINI Cooper S Cabrio’da ek olarak Performans Kontrolünü içeriyor. Opsiyonel olarak ise Dinamik Amortisör Kontrolü ve spor süspansiyon mevcut. Otomobil standart olarak 15 inç veya 16 inç hafif alaşım jantlar veya opsiyonel olarak 18 inç jantlarla sunuluyor.

Maksimum yolcu korumasıyla birlikte çevik sürüş tepkisi için modele özgü destek öğeleriyle son derece sert gövde yapısının yanı sıra ön hava yastıkları, baş dayamalarına entegre edilmiş baş/boyun hava yastıkları, tüm koltuklarda 3 noktadan otomatik kemerler eksiksiz standart güvenlik özelliklerini oluşturuyor. Aynı zamanda yolcu koltuğu ve arka bölümde ISOFIX çocuk koltuğu bağlantıları, lastik basınç göstergesi ve optimum yaya koruması için kısmen aktif motor bölmesi, ihtiyaca dayalı emniyet kemeri sistemi kontrolü ve merkezi güvenlik elektronik devreleri aracılığıyla takla koruması da mevcut.

Yüksek kalitede standart özellikler arasında otomatik soft top etkinleştirme, merkezi kilitleme, USB ve AUX-IN soketine sahip Radio MINI Boost, Park Mesafe Kontrolü ve klima yer alıyor. Çeşitli dış ayna grafikleri, motor kapağı şeritleri, koltuk döşemeleri, iç tasarım yüzeyleri ve Renk Line’larının yanı sıra MINI Yours ve John Cooper Works özellikleriyle özelleştirme de sağlanabiliyor.

MINI Cabrio’da ilk kez sunulan yenilikçi özellikler arasında LED gündüz farı ve LED stop lambalarıyla LED farlar, adaptif ışık dağıtımı ve LED sinyal lambası, LED sis farı, LED iç ve ortam aydınlatmasıyla aydınlatma paketi, MINI Head-Up Display, Park Asistanı, kamera tabanlı aktif cruise control ile Sürüş Asistanı, ön fren fonksiyonu özelliğiyle birlikte çarpışma ve yaya uyarısı, uzun far asistanı ve trafik işareti algılama, geri görüş kamerası ve Akıllı Acil Durum Çağrısı yer alıyor. Eğlenceyi, konforu ve kişisel stili zenginleştiren ek opsiyonel özellikler arasında Cabrio modunu içeren 2 bölgeli otomatik klima, koltuk ısıtma, Konfor Erişim Sistemi, yeni ekran içeriğiyle Her Zaman Açık Kronometre, hafifletilmiş ve basitleştirilmiş bağlantıya sahip yeni rüzgar reflektörü, otomatik sürüş ışığı kontrolüne sahip yağmur sensörü, dış aynadan sürücü tarafındaki kapının ön kısmına MINI Logosu Projeksiyonu içeren MINI Excitement Paketi, ısıtılabilir ön cam, ısıtılabilir ve katlanabilir dış aynalar, otomatik karartma fonksiyonuna sahip iç ve dış aynalar, MINI navigasyon sistemi ve MINI Dokunmatik Kontrol Birimi, Radio MINI Visual Boost, MINI Connected XL Journey Mate ve Bluetooth cep telefonu hazırlığına sahip Professional navigasyon sistemi dahil olmak üzere Wired donanım paketi yer alıyor.

Otomobilde eksiksiz MINI Connected otomobil içi haber/eğlence programı, akıllı telefon aracılığıyla otomobile entegrasyon amacıyla sürekli güncellenen uygulamaların yanı sıra MINI Streetwise, online arama, Spor Göstergeler, Güç Ölçer ve yağmur uyarı fonksiyonu gibi özel MINI fonksiyonları bulunuyor. Gerçek zamanlı trafik radarı içeren MINI Connected XL Journey Mate’e ek olarak sosyal ağların yanı sıra Spotify, AUPEO!, Stitcher, Deezer, Audible, Napster/Rhapsody, TuneIn ve GoPro gibi eğlence seçeneklerinin kullanılmasını sağlayan online tabanlı hizmetler de bulunuyor.

Motor Tipleri:
MINI Cooper S Cabrio: MINI TwinPower Turbo Teknolojisine sahip 4 silindirli benzinli motor (turboşarj, direkt enjeksiyon, tam değişken supap kontrolü, değişken kam mili kontrolü),
Kapasite: 1.998 cc, güç: 5000 – 6000 dev/dak’da 192 bg,
Maks. tork: 1250 – 4000 dev/dak’da 280 Nm (Takviye ile 300 Nm),
Hızlanma (0-100 km/sa): 7,2 saniye (otomatik: 7,1 saniye),
Azami hız: 230 km/sa (228 km/sa),
Ortalama yakıt tüketimi*: 6,1 – 6,0 litre (5,8 – 5,6 litre)/100 kilometre,
CO2 emisyonu*: 142 – 139 g/km (134 – 131 g/km),
Egzoz emisyonu standardı: EU6.

MINI Cooper Cabrio: MINI TwinPower Turbo Teknolojisine sahip 3 silindirli benzinli motor (turboşarj, direkt enjeksiyon, tam değişken supap kontrolü, değişken kam mili kontrolü),
Kapasite: 1.499 cc, güç: 4.400 dev/dak’da 136 bg,
Maks. tork: 1250 dev/dak’da 220 Nm (Takviye ile 230 Nm)
Hızlanma (0-100 km/sa): 8,8 saniye (otomatik: 8,7 saniye),
Azami hız: 208 km/sa (206 km/sa),
Ortalama yakıt tüketimi*: 5,1 – 4,9 litre (5,3 – 5,1 litre)/100 kilometre,
CO2 emisyonu*: 118 – 114 g/km (123 – 119 g/km),
Egzoz emisyonu standardı: EU6.

MINI Cooper D Cabrio: MINI TwinPower Turbo Teknolojisine sahip 3 silindirli dizel motor (değişken türbin geometrili turboşarj, common rail direkt enjeksiyon),
Kapasite: 1496 cc, güç: 4.000 dev/dak’da 116 bg,
Maks. tork: 1750 – 2250 dev/dak’da 270 Nm (Takviye ile 300 Nm),
Hızlanma (0-100 km/sa): 9,9 saniye (otomatik: 9,9 saniye),
Azami hız: 195 km/sa (195 km/sa),
Ortalama yakıt tüketimi*: 4,0 – 3,8 litre (4,1 – 3,9 litre)/100 kilometre,
CO2 emisyonu*: 105 – 100 g/km (109 – 104 g/km),
Egzoz emisyonu standardı: EU6.
* EU test döngüsü rakamları, yakıt tüketimi seçilen lastik tipine bağlıdır.
·         Dış boyutlar:
Uzunluk: 3821 milimetre (MINI Cooper S Cabrio: 3850 milimetre)
Genişlik 1727 milimetre
Yükseklik: 1415 milimetre
Aks aralığı: 2495 milimetre

Benzer Yazılar

 • Yayınlanan: Site Haberler ve Yorumlar

 • Üye
  #35871

  Union Jack Soft Top’lu Yeni MINI Cabrio

  Yeni MINI Cabrio sportiflik, verimlilik, konfor, işlevsellik, güvenlik, bağlantı ile malzeme ve işçilik kalitesi açısından iyileştirilmiş özelliklerle bir araya getirilen dört kişilik üstü açık sürüş keyfi sunuyor.

  Kolay tanınan dış tasarımı üst düzey şıklık ve sportif hava arasında hassas bir denge sunarken güçlü şekilde biçimlendirilmiş yüzeyler ve dinamik olarak uzatılmış siluetiyle karakteristik oranlara sahip. Krom çerçeveli yuvarlak farlar ve stop lambaları, altıgen radyatör ızgarası, siyah renkli çepeçevre kaplama, yan sinyal lambaları öğeleri ile klasik MINI tasarım özellikleri güncel şekilde yorumlanmış. Ayrıca burada ilk kez sunulan metalik Caribbean Aqua dahil olmak üzere geniş gövde rengi seçenekleri mevcut.

  Tam otomatik açılma ve kapanma mekanizmasının yanı sıra kayar tavan fonksiyonuyla yüksek kalitede kumaştan soft top tamamen elektrikli yeni motora sahip ve bu sayede ilk kez çok sessiz. Aynı zamanda benzersiz örgü Union Jack grafikli MINI Yours soft top olarak da sunulan soft top ve yan camların açılması ve kapanması 18 saniye sürerken maksimum 30 km/sa’e kadar hızlarda gerçekleştirilebiliyor. Gerektiğinde otomatik olarak açılan görünmez şekilde entegre edilmiş takla koruması entegre MINI güvenlik konseptinin cabrio modeline özel bir parçasını oluşturuyor.

  Yeni MINI Cabrio’nun boyutları selefi ile kıyaslandığında uzunluk olarak 98 milimetre, genişlik olarak 44 milimetre ve yükseklik olarak 1 milimetre artırılmış. Otomobil aynı zamanda daha uzun aks aralığı (+ 28 milimetre), daha fazla tekerlek genişliği (önde + 42 milimetre, arkada + 34 milimetre), dört koltukta da konfor açısından iyileştirilmiş alan, daha geniş ayar aralığına sahip yeni ön koltuklar, arkadaki yolcular için daha konforlu giriş ve daha uzun koltuk yüzeyinin yanı sıra arka kısımda iyileştirilmiş yan destek sayesinde daha belirgin şekilde vurgulanan tek koltuk karakterine sahip. Bagaj hacmi tavan kapalıyken yaklaşık yüzde 25 oranında artarak 215 litreye, tavan açıkken 160 litreye genişletilmiş. Standart kaplama bölünerek katlanan arka sırt dayaması, genişletilmiş uzunlamasına yükleme özelliği ve Easy Load fonksiyonunu içeriyor.

  Yatay şekilde yapılandırılmış kokpit, ekranlar, hava kanalları ve kapı kaplama öğeleri için dairesel veya eliptik konturların yanı sıra yüksek kalitede renk ve malzeme kombinasyonları otomobilin karakteristik iç tasarımını oluşturuyor. Ekran ve kullanım konsepti direksiyon üzerinde gösterge paneli, yeni işlevlere sahip merkezi gösterge, opsiyonel LED aydınlatmalı ekran ve orta konsolun alt bölümünde düğme çubuğunun orta kısmında kırmızı çalıştırma/durdurma düğmesini içeriyor.

  Yeni MINI Cabrio, pazar lansmanı sırasında üç motor tipiyle sunuluyor (ortalama yakıt tüketimi; 6,0 – 3,8 l/100 km; ortalama CO2 emisyonu: 139 – 100 g/km). MINI TwinPower Turbo Teknolojisine sahip yeni motor nesli MINI Cooper Cabrio modelinde 136 bg gücünde 3 silindirli benzinli motor, MINI Cooper S Cabrio modelinde 192 bg gücünde 4 silindirli benzinli motor, MINI Cooper D Cabrio modelinde 116 bg gücünde 3 silindirli dizel motoru içeriyor.

  Ön tekerleklere güç aktarımı sağlanan otomobil standart 6 ileri düz şanzıman, opsiyonel olarak 6 ileri Steptronic şanzıman, MINI Cooper S Cabrio için direksiyon üzerinde vites kulakçıklarına sahip 6 ileri Steptronic spor şanzıman seçenekleriyle sunuluyor. Standart olarak yer alan MINIMALISM teknolojilerine ek olarak verimlilik açısından optimize edilmiş sürüş için GREEN modu dahil olmak üzere opsiyonel MINI Sürüş Modları da bulunuyor.

  Geniş tekerlek izi ve uzun aks aralığı ile bir araya getirilen modele özgü ayara sahip süspansiyon teknolojisi sayesinde tipik MINI go-kart hissi otomobilde korunmuş. Süspansiyon teknolojisi sertliği artırılmış ve ağırlığı azaltılmış tek mafsallı yaylı ön aks ve çok bağlantılı arka aks, hızla ilişkili Servotronic direksiyon desteği ve standart olarak Dinamik Çekiş Kontrolü (DTC) ve Elektronik Diferansiyel Kilidi Kontrolü (EDLC) içeren Dinamik Denge Kontrolü (DSC) ve MINI Cooper S Cabrio’da ek olarak Performans Kontrolünü içeriyor. Opsiyonel olarak ise Dinamik Amortisör Kontrolü ve spor süspansiyon mevcut. Otomobil standart olarak 15 inç veya 16 inç hafif alaşım jantlar veya opsiyonel olarak 18 inç jantlarla sunuluyor.

  Maksimum yolcu korumasıyla birlikte çevik sürüş tepkisi için modele özgü destek öğeleriyle son derece sert gövde yapısının yanı sıra ön hava yastıkları, baş dayamalarına entegre edilmiş baş/boyun hava yastıkları, tüm koltuklarda 3 noktadan otomatik kemerler eksiksiz standart güvenlik özelliklerini oluşturuyor. Aynı zamanda yolcu koltuğu ve arka bölümde ISOFIX çocuk koltuğu bağlantıları, lastik basınç göstergesi ve optimum yaya koruması için kısmen aktif motor bölmesi, ihtiyaca dayalı emniyet kemeri sistemi kontrolü ve merkezi güvenlik elektronik devreleri aracılığıyla takla koruması da mevcut.

  Yüksek kalitede standart özellikler arasında otomatik soft top etkinleştirme, merkezi kilitleme, USB ve AUX-IN soketine sahip Radio MINI Boost, Park Mesafe Kontrolü ve klima yer alıyor. Çeşitli dış ayna grafikleri, motor kapağı şeritleri, koltuk döşemeleri, iç tasarım yüzeyleri ve Renk Line’larının yanı sıra MINI Yours ve John Cooper Works özellikleriyle özelleştirme de sağlanabiliyor.

  MINI Cabrio’da ilk kez sunulan yenilikçi özellikler arasında LED gündüz farı ve LED stop lambalarıyla LED farlar, adaptif ışık dağıtımı ve LED sinyal lambası, LED sis farı, LED iç ve ortam aydınlatmasıyla aydınlatma paketi, MINI Head-Up Display, Park Asistanı, kamera tabanlı aktif cruise control ile Sürüş Asistanı, ön fren fonksiyonu özelliğiyle birlikte çarpışma ve yaya uyarısı, uzun far asistanı ve trafik işareti algılama, geri görüş kamerası ve Akıllı Acil Durum Çağrısı yer alıyor. Eğlenceyi, konforu ve kişisel stili zenginleştiren ek opsiyonel özellikler arasında Cabrio modunu içeren 2 bölgeli otomatik klima, koltuk ısıtma, Konfor Erişim Sistemi, yeni ekran içeriğiyle Her Zaman Açık Kronometre, hafifletilmiş ve basitleştirilmiş bağlantıya sahip yeni rüzgar reflektörü, otomatik sürüş ışığı kontrolüne sahip yağmur sensörü, dış aynadan sürücü tarafındaki kapının ön kısmına MINI Logosu Projeksiyonu içeren MINI Excitement Paketi, ısıtılabilir ön cam, ısıtılabilir ve katlanabilir dış aynalar, otomatik karartma fonksiyonuna sahip iç ve dış aynalar, MINI navigasyon sistemi ve MINI Dokunmatik Kontrol Birimi, Radio MINI Visual Boost, MINI Connected XL Journey Mate ve Bluetooth cep telefonu hazırlığına sahip Professional navigasyon sistemi dahil olmak üzere Wired donanım paketi yer alıyor.

  Otomobilde eksiksiz MINI Connected otomobil içi haber/eğlence programı, akıllı telefon aracılığıyla otomobile entegrasyon amacıyla sürekli güncellenen uygulamaların yanı sıra MINI Streetwise, online arama, Spor Göstergeler, Güç Ölçer ve yağmur uyarı fonksiyonu gibi özel MINI fonksiyonları bulunuyor. Gerçek zamanlı trafik radarı içeren MINI Connected XL Journey Mate’e ek olarak sosyal ağların yanı sıra Spotify, AUPEO!, Stitcher, Deezer, Audible, Napster/Rhapsody, TuneIn ve GoPro gibi eğlence seçeneklerinin kullanılmasını sağlayan online tabanlı hizmetler de bulunuyor.

  Motor Tipleri:
  MINI Cooper S Cabrio: MINI TwinPower Turbo Teknolojisine sahip 4 silindirli benzinli motor (turboşarj, direkt enjeksiyon, tam değişken supap kontrolü, değişken kam mili kontrolü),
  Kapasite: 1.998 cc, güç: 5000 – 6000 dev/dak’da 192 bg,
  Maks. tork: 1250 – 4000 dev/dak’da 280 Nm (Takviye ile 300 Nm),
  Hızlanma (0-100 km/sa): 7,2 saniye (otomatik: 7,1 saniye),
  Azami hız: 230 km/sa (228 km/sa),
  Ortalama yakıt tüketimi*: 6,1 – 6,0 litre (5,8 – 5,6 litre)/100 kilometre,
  CO2 emisyonu*: 142 – 139 g/km (134 – 131 g/km),
  Egzoz emisyonu standardı: EU6.

  MINI Cooper Cabrio: MINI TwinPower Turbo Teknolojisine sahip 3 silindirli benzinli motor (turboşarj, direkt enjeksiyon, tam değişken supap kontrolü, değişken kam mili kontrolü),
  Kapasite: 1.499 cc, güç: 4.400 dev/dak’da 136 bg,
  Maks. tork: 1250 dev/dak’da 220 Nm (Takviye ile 230 Nm)
  Hızlanma (0-100 km/sa): 8,8 saniye (otomatik: 8,7 saniye),
  Azami hız: 208 km/sa (206 km/sa),
  Ortalama yakıt tüketimi*: 5,1 – 4,9 litre (5,3 – 5,1 litre)/100 kilometre,
  CO2 emisyonu*: 118 – 114 g/km (123 – 119 g/km),
  Egzoz emisyonu standardı: EU6.

  MINI Cooper D Cabrio: MINI TwinPower Turbo Teknolojisine sahip 3 silindirli dizel motor (değişken türbin geometrili turboşarj, common rail direkt enjeksiyon),
  Kapasite: 1496 cc, güç: 4.000 dev/dak’da 116 bg,
  Maks. tork: 1750 – 2250 dev/dak’da 270 Nm (Takviye ile 300 Nm),
  Hızlanma (0-100 km/sa): 9,9 saniye (otomatik: 9,9 saniye),
  Azami hız: 195 km/sa (195 km/sa),
  Ortalama yakıt tüketimi*: 4,0 – 3,8 litre (4,1 – 3,9 litre)/100 kilometre,
  CO2 emisyonu*: 105 – 100 g/km (109 – 104 g/km),
  Egzoz emisyonu standardı: EU6.
  * EU test döngüsü rakamları, yakıt tüketimi seçilen lastik tipine bağlıdır.
  ·         Dış boyutlar:
  Uzunluk: 3821 milimetre (MINI Cooper S Cabrio: 3850 milimetre)
  Genişlik 1727 milimetre
  Yükseklik: 1415 milimetre
  Aks aralığı: 2495 milimetre

  Yeni MINI Cabrio sportiflik, verimlilik, konfor, işlevsellik, güvenlik, bağlantı ile malzeme ve işçilik kalitesi açısından iyileştirilmiş özelliklerle
  [See the full post at: Union Jack Soft Top’lu Yeni MINI Cabrio]

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.