Cumartesi, Şubat 4, 2023
Motor Sporları

Şampiyonlar Şampiyonu Ayhancan Güven’e Opel’den Astra Jesti !

Ayhancan Güven 15 yıllık aradan sonra Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) tarafından düzenlenen Şampiyonlar Şampiyonasını kazanan isim oldu. Ayhancan Güven bu birincilikle aynı zamanda şampiyonanın sponsorlarından Opel Türkiye’nin ödülü olan Opel Astra marka otomobili bir yıl süreyle kullanım hakkını da kazandı.

19 Mart’ta İzmir Ülkü Park yarış pistinde Safari Motorsport’un Opel Corsa OPC otomobilleri ile gerçekleşen finallerde, Güven, Orhan Tolon’la yarıştığı final ayağında üç kalkış sonunda rakibine 2-1 üstünlük sağlayarak, güçlü ve tecrübeli rakipleri arasından sıyrılıp kupaya uzandı. Güven, kupasını Turizm Bakanı Nabi Avcı ve TOSFED Başkanı Serkan Yazıcı’dan aldı.

Ödül töreni sonrası konuşan Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik “Genç sporcumuz Ayhancan Güven’i gönülden kutluyor ve kendisine bir yıl süreyle tahsis edeceğimiz otomobilimizi keyifle kullanmasını diliyorum. Ayhancan ne kadar yetenekli olduğunu bugün herkese kanıtladı. Eminim önümüzdeki dönemde uluslararası başarılarını daha da fazla duyacağız. TOSFED’e uzun bir aradan sonra organize ettiği bu etkinlik için ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Yeni yönetim ile daha dinamik bir yapıya kavuşan federasyon ülkemizde otomobil sporlarının gelişiminde ve Ayhancan gibi daha nice genç sporcunun desteklenmesinde önemli bir rol oynayacak. Opel Türkiye olarak biz de bu gelişime katkı sağlamak için gerekli desteği sürdüreceğiz.” dedi.

Ayhancan Güven’e tahsis edilen Astra HB 1.4 benzinli motora ve otomatik şanzımana sahip. Motoru 150 Hp güç ve 245 Nm tork değerlerini sunuyor. 0-100 hızlanmasını 9 sn’de gerçekleştiren bu model, içinde ödüllü IntelliLux LED matrix farlarının da bulunduğu Excellence üst donanım seviyesinde.

Benzer Yazılar

1 / 41

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir