Salı, Ocak 31, 2023
Motor Sporları

Mercedes AMG Petronas Hat-Trick Yaptı

Formula 1’de 2016 sezonunun 18. yarışı ABD Grand Prix’ini Mercedes AMG Petronas pilotu Lewis Hamilton kazandı. Yarışa ilk cepten başlayan Britanyalı pilot, baştan sonra üstün olduğu yarışta damalı bayrağında altından geçen ilk isim oldu. Hamilton böylece, kariyerinin 50., bu sezonki 7. ve Amerika’da üst üste 3. yarış zaferine erişti. Hamilton’un takım arkadaşı Nico Rosberg ise ikinci olarak Mercedes AMG Petronas’ın duble yapmasını sağladı.

Amerika Pisti’nde yarışı tamamen kontrol eden Lewis Hamilton, puanını 305’e yükselterek pilotlar sıralamasında şampiyonluk hedefini taze tuttu. Lider Rosberg ise ikinci olarak sezonun bitimine 3 yarış kala Hamilton’la arasındaki farkın 26’ya düşmesine engel olamadı. Markalar şampiyonu Mercedes AMG Petronas ise puanını 636’ya yükseltti.

Formula 1’de sezonun 19. yarışı Meksika Birleşik Devletleri Grand Prix’i 30 Ekim 2016 tarihinde gerçekleşecek. Hermanos Rodriguez Pisti’nde geçen sene gerçekleştirilen yarışta Nico Rosberg birinci, Lewis Hamilton’ın ise ikinci sırayı elde etmişti.

Benzer Yazılar

1 / 41

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir