Salı, Ocak 31, 2023
Life Style

Pirelli ve Lamborghini’den Moda Koleksiyonu!

İtalya’nın iki otomotiv devi Pirelli ve Lamborghini’nin 1963 yılında efsanevi süper spor otomobili 350 GTV için lastik geliştirilmesi ile başlayan işbirliği, şimdi moda dünyasına da taşındı.

Pirelli’nin moda tasarım bölümü Pirelli Design ile Collezione Automobili Lamborghini tarafından tasarlanan ceket, polo yaka tişört ve ayakkabılar, iki süper markanın yıllara dayanan işbirliğinin de bir göstergesi oldu.

Süper otomobil ve Premium lastiklerin ötesinde, bir yaşam tarzı haline gelen iki markanın işbirliği, lastik ve otomobil dünyasından ilham alan ve Premium müşterileri hedefleyen ürünler yaratmayı amaçlıyor.

İki markanın da kurucuları Leopoldo Pirelli ve Ferrucio Lamborghini tarafından atılan işbirliğinin ilk adımı, uzun yıllara dayanıyor. Markanın en çekici süper otomobillerinden Miura, Countach, Diablo ve Gallardo, Pirelli lastikleriyle donatılmıştı. 2000 yılında büyük ilgi çeken Pirelli reklamında rol alan ünlü Hollywood yıldızı Uma Thurman da reklam filminde bir Lamborghini kullanmıştı.  İki İtalyan devinin ortaklığı son olarak Lamborghini Aventador LP 700-4 Pirelli Edition ile taçlanmıştı.

Ceket
Dört dış bir de iç cebi olan ceket günümüzün giderek daha esnek ve dinamik hale gelen erkeğini hedefliyor. “Dört-mevsimlik” hafif dolgu malzemesi her ortama uygun olan ceketin, kapitone arka kısım ve dikiş motifleri Lamborghini’nin süper spor otomobillerinin tipik geometrisine dayanıyor. Sol kolda Automobili Lamborghini’nin boğa logosu bulunuyor. Ferruccio Lamborghini’nin burcundan ilham alan bu ünlü azgın boğa motifi, kurulduğu 1963 tarihinden beri Lamborghini markasını simgeliyor.

Polo yaka tişört
Merserize pamuklu, polo yaka tişörtte, iki gri tonunda fitilli işlemeli yaka ve boyun ve yırtmaçlarda kontrast detaylar bulunuyor. Yüksek netliğe sahip kauçuklanmış Automobili Lamborghini kalkanında yüksek hacimli 3D efekti kullanılıyor.

Makosen
Ergonomik sürüş ayakkabıları, direksiyon başında sürücünün ayak eklemlerine destek verecek şekilde tasarlandı. Pirelli Design mühendisliğinin gözden kaçmayan bir işareti olarak kauçuk tabanlarda bulunan lastik deseni Pirelli’nin ünlü lastiklerinin radyal desenlerini çağrıştırıyor.

Benzer Yazılar

1 / 13

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir