Pazartesi, Mayıs 27, 2024
Haberler

Zafira Tourer Dördüncü Kez “En Çevreci Otomobil” Seçildi

Yedi koltuk kapasitesi ve 30’un üzerinde saklama yeri ile dikkat çeken Zafira Tourer, düşük emisyonlu 1.6 CNG ecoFLEX turbo motoru ile MPV sınıfında “En Çevreci Otomobil”i ödülünün sahibi oldu. Opel’in yenilikçi 150 beygirlik dört silindirli motoru 100 kilometrede ortalama 4,7 kg (7,2 m3) doğal gazdan oluşan yakıt tüketim ve 129 g/km CO2 salım değerine sahip. Alman A sınıfı enerji etiketini bu değerler ile almaya hak kazandı.

Opel’in CNG ecoFLEX motorları doğalgaz, biyogaz ve benzin olarak optimize edildi.

CNG (Sıkıştırılmış Doğal Gaz) ve biyogaz, benzin veya dizelden önemli ölçüde daha ucuz. Bununla birlikte doğal gazlı otomobiller yüzde 25’e kadar daha az CO2, yüzde 80’e kadar daha az azot salımı yapmakta. Yakıt olarak yüzde 100 biyogaz kullanılırsa, aracın karbon ayak izi neredeyse sıfır olmakta.

Benzer Yazılar

 • Yayınlanan: Site Haberler ve Yorumlar

 • Üye
  #35859

  Zafira Tourer Dördüncü Kez “En Çevreci Otomobil” SeçildiYedi koltuk kapasitesi ve 30’un üzerinde saklama yeri ile dikkat çeken Zafira Tourer, düşük emisyonlu 1.6 CNG ecoFLEX turbo motoru ile MPV sınıfında “En Çevreci Otomobil”i ödülünün sahibi oldu. Opel’in yenilikçi 150 beygirlik dört silindirli motoru 100 kilometrede ortalama 4,7 kg (7,2 m3) doğal gazdan oluşan yakıt tüketim ve 129 g/km CO2 salım değerine sahip. Alman A sınıfı enerji etiketini bu değerler ile almaya hak kazandı.

  Opel’in CNG ecoFLEX motorları doğalgaz, biyogaz ve benzin olarak optimize edildi.

  CNG (Sıkıştırılmış Doğal Gaz) ve biyogaz, benzin veya dizelden önemli ölçüde daha ucuz. Bununla birlikte doğal gazlı otomobiller yüzde 25’e kadar daha az CO2, yüzde 80’e kadar daha az azot salımı yapmakta. Yakıt olarak yüzde 100 biyogaz kullanılırsa, aracın karbon ayak izi neredeyse sıfır olmakta.Yedi koltuk kapasitesi ve 30’un üzerinde saklama yeri ile dikkat çeken Zafira Tourer, düşük emisyonlu 1.6 CNG ecoFLEX turbo motoru ile MPV sınıfında “
  [See the full post at: Zafira Tourer Dördüncü Kez “En Çevreci Otomobil” Seçildi]

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.