Cumartesi, Haziran 10, 2023
Haberler

Volkswagen Passat 40. Yılını Kutluyor

1973 yılına ilk defa bantlardan inen VW Passat aslında Kaaafer satışlarının azalmaya başladığı ve markanın kompakt sınıf küçük aile otomobili ihtiyaçlarını karşılamak için üretilmişti ve zaten ilk nesil Passat’ın 2.5 milyon adetlik satış ile markanın ne kadar doğru bir strateji izlediğini de ispatlamıştı. Artık bu modelin üzerine geliştirme çalışmaları yapmak kaçınılmazdı.

Zamanla farklı ihtiyaçlar ve gelişmeler ile sınıf atlayan ve adeta segment üstü rekabet eder konuma gelen Passat, bugün üretime başlamasının “Mayıs 1973 tanıtım, Temmuz 1973 üretim” haklı gururunu yaşıyor. 2012 yılı sonu itibari ile tüm dünya da 20 milyondan fazla üretilmiş olmasını da göz önüne alırsak sanırız Passat modelinin başarısını da göz ardı etmemiş oluruz.

Farklı motor seçenekleri ve zengin donanım opsiyonları ile 7. Jenerasyon Passat modelinin de satışlarından memnun olan üretici, MQB platformu üzerine inşa edilecek ve muhtemelen gelecek yıllarda yollarda göreceğimiz 8.nesil Passat’ı da daha uzun yıllar aynı isim ve rekabetçi üretim anlayışı ile pazarda rekabet etmeye devam edecek.

Benzer Yazılar

1 / 250

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir