Cuma, Ocak 27, 2023
Haberler

Toyota GT86 TRD Griffon Konsept

Toyota GT86 TRD Griffon Konsept

Toyota GT86 TRD Griffon Konsept. İngiltere de gerçekleşecek festival için Toyota cephesin de bu yıl hafiflik konusunda iddialı bir GT86 yer alıyor. Tokyo Motor Show’dan da hatırlayacağınız TRD GT86 üzerinde ki değişim hayli etkileyici görünüyor.

Toyota Racing Development (TRD) tarafından modifiye edilen boxer motorlu 200Hp lik GT86 Griffon öncelikle 226.7kg lık bir ağırlık azaltımı ile 1.048 kg’a düşürülmüş.  Performansa ciddi katkı sağlayacak bu çalışmanın özünde kaput, tavan, kapı, bagaj kapağı ve arka tamponlar için kullanılan karbonfiber takviyeli plastik (CFRP) etkisi hayli fazla. Camlar ise polikarbonat özellikli termoplastik malzeme ile şekillendirilmiş.

Otomobilin yaşam alanında ise TRD koltuk, vites topuzu, yağ basınç ve su sıcaklığı göstergeleri ile Momo direksiyon kullanılmış. Takata 4 noktalı emniyet kemeleri de diğer emniyet unsurları arasında.

Toyota Racing Development son olarak GT86 Griffen için coilover süspansiyon kiti, kısa oranlı son dişli ve Advan Racing 18-inç jantlar ile Yokohama  lastikler kullanmış.

Benzer Yazılar

1 / 213

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir