Pazartesi, Haziran 24, 2024
Haberler

Teknolojik, Zarif ve Sportif Modelleri İle DS, 2016 Cenevre Fuarında

DS, Fransız tarzı mühendisliğin ve yenilikçi tasarımın en iyi örnekleriyle 86’ncı Cenevre Otomobil Fuarı’nda yerini aldı. Geçen yıl ilk kez Cenevre’de ayrı bir marka olarak lanse edilen DS markası, 1 Mart 2016’da tamamen yenilenen ürün serisini tanıttı.

Zamanın ötesinde tasarım ileri teknoloji: E-Tense
Gelecek, DS markasının lansmanından 1 sene sonra E-Tense ile göz önüne seriliyor. 4.72 metre uzunluğunda ve 1.29 metre yüksekliğinde olan E-Tense, 402 Hp güç ve 516 Nm tork değerlerini 0 emisyona sahip elektrikli motorundan sağlıyor. Formula E’de edinilen deneyimle oluşturulan teknolojik altyapıda lityum-ion piller aracın merkezine konumlandırıldı. Yüzde yüz elektrikli E-Tense’in menzili şehir kullanımında 360 km, karma kullanımda ise 310 km. 1.8 ton ağırlığındaki E-Tense 250 km/s maksimum hıza ulaşıyor ve 0-100 km/s hızlanmasını 4.5 saniyede tamamlıyor.

E-Tense’in GT otomobillerine yakışır tasarımında krom omurga hattı, özel yeşil renkli aracı boylu boyunca geçiyor. DS’nin kanat formundaki krom ön bölümü, 3 boyutlu yazıcıda üretilen radyatör ızgarası ile iç içe geçmiş biçimde tasarlandı. Yaratıcılık, bilgi ve deneyim, DS E-Tense oluşturulurken bir araya geldi. Arka cam kullanılmayan E-Tense’de tasarımcılar, bu alanda olabildiğince özgür hareket edebildiler ve dijital geri görüş sistemlerinin en son teknolojilerini araca aktardılar.

LED teknolojili ön ve arka aydınlatma elemanlarında değerli mücevher ve saatlerden esinlenildi. Farlarda DS Active LED Vision teknolojisine kullanıldı ve her koşulda kusursuz aydınlatma hedeflendi. 1955 DS modelinden esinlenilen tavana yerleşimli sinyal lambaları ve gövdenin bir uzantısı gibi görünen LED stop lambaları, gelecekteki DS modelleri için ilham verecek.

E-Tense’in iç mekanı 800 saatlik el işçiliği sonucunda Cenevre Otomobil Fuarı’na hazır hale getirildi. Lale formundaki direksiyon simidi gibi geleceğe ışık tutan detaylarla bezeli olan E-Tense, Fransız stili lüksü yüksek kaliteli malzemelerle buluşturuyor.

Yeni DS 3 PERFORMANCE ve DS 3 Cabrio PERFORMANCE’ın dünya prömiyeri
Yeni DS 3’ün, “DS 3 PERFORMANCE” adıyla hem hatchback hem de cabrio versiyonları Cenevre’de görücüye çıktı.

DS 3 PERFORMANCE ve DS 3 Cabrio PERFORMANCE modelleri; konforu yakıt verimliliği ile harmanlayan dinamik bir sürüş keyfi sunan modeller olarak dikkat çekiyor. Her iki modelin dünya prömiyeri, Nisan 2016’da piyasaya çıkmadan önce Cenevre Otomobil Fuarı’nda gerçekleşti.

DS 3 PERFORMANCE, 215 g/km CO2 emisyonu, 300 Nm tork ve 208 Hp güç ile eşsiz bir performans sergiliyor. DS 3 PERFORMANCE modelleri Torsen® kilitli diferansiyel ve özel 6 ileri manüel şanzımanla (MCM) birleştirilmiş 1.6 THP S&S motordan gücünü alarak benzersiz bir sürüş ve yol tutuş sağlıyor. Artan performans verileri ile beraber güçlendirilen şasi ve fren sistemleri de yüksek güvenlik standartları sağlıyor. DS 3 PERFORMANCE modelleri standart DS 3’e nazaran 15 mm daha alçak bir şasiye sahipken, ön ve arka iz mesafeleri daha geniş (Önde 26 mm, arkada 14 mm), özel kaliperlere sahip ön fren diskleri 323 mm ve arka fren diskleri ise 249 mm çapında.

Yeni modelin sportif detayları, çift egzoz çıkışı, büyük spoyler, “Kara Elmas” rengindeki 18 inçlik jantlar, DS PERFORMANCE renklerindeki parlak siyah ön fren kaliperleri ile daha belirgin bir hale getiriliyor. İç tasarımda ise DS PERFORMANCE imzası taşıyan gösterge paneli ve kokpit, yükseltilmiş koltuklar bu özel aracın sportif görüntüsünü pekiştiriyor.

DS 3 PERFORMANCE’ın kişiselleştirme seçeneklerinde müşterilere, hem hatchback hem de cabrio versiyonlarda iki donanım seviyesi sunuluyor. İlk donanım seviyesinde hatchback modeli için 6, Cabrio için ise 4 gövde/tavan renk kombinasyonu bulunuyor. Black Special isimli ikinci donanım seviyesinde ise üzerinde karbon yan süslemeler olan siyah gövde, parlak altın tavan (hatchback’te) ile kombine ediliyor. İç tasarımda ise, parlak altın renkli kokpit tasarımı ve vites topuzu çevresi, ek konfor ve güvenlik ekipmanlarını oluşturuyor. Diğer detaylar arasında, iç tasarım için “Karbon Paketi” ve dış tasarım kiti bulunuyor.

DS ürün gamı tamamen yenilendi
DS’in amiral gemisi Yeni DS 5, ilk kez 2015 Cenevre Otomobil Fuarı’nda beğeniye sunuldu. Yenilikçi tarzı, dinamik performansı, zarafeti, detaylara gösterilen dikkati ve gelişmiş teknolojisiyle DS 5, DS markasının modern çağa girişini simgeleyerek, niteliklerini iyi bir şekilde ortaya koydu. Bir yıl sonra da bu nitelikler DS ürün yelpazesini oluşturan Yeni DS 3, Yeni DS 3 Cabrio, DS 4, DS 4 CROSSBACK ve DS 5 modelleri ile parıldamaya devam ediyor.

Avant-garde tasarım; Tüm DS modelleri yeni DS logosunun yer aldığı “DS Wings” ızgarasına sahip. Krom bölüm, farların içine doğru uzanırken, Yeni DS 3 ve DS 3 Cabrio’da sis farlarına da uzanarak “Dual Wings” adını taşıyor.

LED ve Xenon teknolojilerini bir araya getiren DS LED Vision farlar, şerit halinde akarak aydınlanan sinyaller ile güçlendiriliyor. Far tasarımı ise değerli taşları anımsatıyor. Farlar, stiline büyük bir katkı sağlamanın yanı sıra, yüksek kalitede bir aydınlatma sağlayarak DS’in zarafet ve detaylara gösterdiği özeni vurguluyor.

İleri teknolojiler; DS modellerinin tümü dünyadaki en son teknoloji trendleri takip edilerek tasarlanıyor. Dokunmatik ekranlar ve akıllı telefon uygulamalarının (iOS veya Android) hareket halindeyken güvenli bir şekilde kullanılması için sürücü ve yolcunun oturma açılarına göre farklılık gösteren “Mirror Screen” donanımı kullanılıyor.

DS 5’e son eklenen özelliklerden biri de “DS Connect Navigasyon” sistemi. Bu 3D bağlantı sistemiyle, modern teknolojinin ön planda tutulduğu gerçek zamanlı bir sürüş deneyimi sunuluyor.

DS’in ileri teknolojisinin diğer bir önemli güçlü yönü ise verimli motorları… Eşsiz bir sürüş deneyimi için sürücünün ihtiyaç duyduğu tüm torka erişim sağlayan motor teknolojisi, CO2 emisyonunu da düşük seviyede tutuyor. Günümüzün en iyi örnekleri: DS 4’te 112 g/km CO2 emisyonuyla 230 Nm tork sağlayan 130 bhp PureTech (2015’te Yılın Motoru Ödüllü); DS 5’te 110 g/km CO2 emisyonuyla 400 Nm tork sağlayan 180 bhp BlueHDi ve 90 g/km CO2 emisyonu ile 500 Nm tork sağlayan, 200 bhp üst güç sınırı bulunan Hybrid 4×4 ünitesi.

DS yelpazesindeki tüm modellerde yer alan yeni nesil EAT6 otomatik şanzıman da eşsiz sürüş konforunu en üst düzeye taşıyor. EAT6, son derece sarsıntısız bir sürüş için vites geçiş sürelerini %40 oranında azaltıyor. DS LED Vision farlar ise DS ışık özelliğini ortaya koyarken %50 daha fazla ışık üretip, enerji tüketimini kısa modda %50, uzun modda %67 oranında azaltıyor.

Zarafet ve detaylara gösterilen özen; DS kaliteli malzeme, ince ustalık, eşsiz bir tarz ve orijinal kaplamalarla Fransız lüks geleneğinden esinlenilen yaklaşımı tüm modellerinde uyguluyor. Bu yaklaşım, DS 4’te bulunan deri döşeme ve deri kaplı gösterge panelindeki özel “Bracelet” tasarımındaki kusursuz dikişlerde bile kendini belli ediyor.

DS monogramı işlenmiş dikiz aynaları ve DS 5’in kapılarındaki alüminyum süslemeler gibi markanın özel işaretleriyle de otomobilin zarafeti göz önüne çıkıyor. DS modellerinde tüm müşterilerin kendi bireysel kişiliklerini ifade etmeleri için seçenekler sunuluyor. Yeni DS, pek çok farklı kombinasyon seçeneğiyle satışa çıkarak, kişiye özel araç tasarımına izin veriyor.

Üstün sürüş keyfi için çevik; DS 4 ve DS 4 CROSSBACK’te süspansiyon ile direksiyon, yeni araç ağırlıklarına uygun bir şekilde ayarlanıyor. Konfor/tepki dengesi bakımından takdir edilen modelin, sürüş kalitesi artırıldı.

Ayrıca daha fazla konfor sağlamak için DS 5’in süspansiyonları da yenilendi. Özellikle amortisörlerde daha pürüzsüz ve daha hareketli tepki eğilimi sağlayan PLV teknolojisi tercih ediliyor. Bunun sonucunda ise yol yüzeyinin düzensizlikleri daha etkili bir şekilde filtreleniyor, titreşim ve çarpma sesleri daha da azaltılıyor. Yeni DS 3 modellerindeki önemli yenilikler ise şöyle; Cabrio’nun tavanı 120 km/s’ye kadar açılıp-kapatılabiliyor, akustik konfor artırıldı (akustik filtreleme için iç akrilik katmana sahip çift katmanlı kompozit malzemeler) ve aerodinamik deflektör eklendi.

DS, Cenevre Otomobil Fuarı’nda bunlara ek olarak “DS Tasarım Merkezi”nden sanatçıların bulunduğu kaplama atölyesine de yer ayırıyor. Katılımcılar, “Mirror Screen” ve “DS Connect Navigasyon” bağlantılı seyir sistemi gibi yeni DS bağlantı servislerini deneme imkanı da buluyor.

DS VIRTUAL VISION, Yeni DS 3 için sürükleyici bir 3D deneyimi sunuyor
DS 3, 2010 yılındaki lansmanından bu yana güçlü kişiliği, eşsiz tarzı, sürüş keyfi ve modern ekipmanlarıyla Paris’ten Tokyo’ya, Londra’dan Buenos Aires’e 390.000’den fazla müşteriye ulaştı. Hatchback ve cabrio versiyonları kişisel zevklere göre büyük ölçüde kişiselleştirilebilirken, müşteriler, konfor ve güç arasındaki ideal dengenin de keyfini sürdü.

DS, 19 Ocak’ta tanıtılan Yeni DS 3 ile bu başarı hikayesinde yeni bir bölüme daha başlıyor. Aracın benzersiz tarzı, havada asılı duran tavanı, iki tonlu gövdesi ve köpekbalığı yüzgeci şeklindeki dış hattı gibi eşsiz bölümleri ile farkını ortaya koyuyor.

Aracın eşsiz tarzının diğer bir yönü ise, geniş kişiselleştirme imkanı… Aracın yaklaşık 78 gövde-tavan renk kombinasyonu bulunuyor. Ayrıca müşterilerin özel seçimleri de dikkate alındığında (yan ayna kaplamaları, jantlar, gösterge paneli süslemeleri, vites kolu, döşemeler vs.) mümkün olan kombinasyon sayısı 3 milyona ulaşıyor. Her DS 3, hatchback veya cabrio model, tamamen eşsiz ve size özel olarak tasarlanabiliyor.

Ziyaretçiler, Cenevre’deki DS standında iki Yeni DS 3 modelini inceleme imkanı bulurken, eşsiz ve sürükleyici 3D deneyimi sunan DS Virtual Vision’ın da tadını çıkaracaklar. DS Virtual Vision’da, HTC Vive kulaklıklarını takarak büyüleyici, dinamik ve interaktif bir deneyim yaşayacaklar.

Bu 3 boyutlu deneyim, Dassault Systemes tarafından geliştirilen Sanal Garaj teknolojisi ile sağlanıyor. Ayrıca sistem, dünyaya tanıtımını da DS ile yapıyor.

Benzer Yazılar

 • Yayınlanan: Site Haberler ve Yorumlar

 • Üye
  #35727

  Teknolojik, Zarif ve Sportif Modelleri İle DS, 2016 Cenevre FuarındaDS, Fransız tarzı mühendisliğin ve yenilikçi tasarımın en iyi örnekleriyle 86’ncı Cenevre Otomobil Fuarı’nda yerini aldı. Geçen yıl ilk kez Cenevre’de ayrı bir marka olarak lanse edilen DS markası, 1 Mart 2016’da tamamen yenilenen ürün serisini tanıttı.

  Zamanın ötesinde tasarım ileri teknoloji: E-Tense
  Gelecek, DS markasının lansmanından 1 sene sonra E-Tense ile göz önüne seriliyor. 4.72 metre uzunluğunda ve 1.29 metre yüksekliğinde olan E-Tense, 402 Hp güç ve 516 Nm tork değerlerini 0 emisyona sahip elektrikli motorundan sağlıyor. Formula E’de edinilen deneyimle oluşturulan teknolojik altyapıda lityum-ion piller aracın merkezine konumlandırıldı. Yüzde yüz elektrikli E-Tense’in menzili şehir kullanımında 360 km, karma kullanımda ise 310 km. 1.8 ton ağırlığındaki E-Tense 250 km/s maksimum hıza ulaşıyor ve 0-100 km/s hızlanmasını 4.5 saniyede tamamlıyor.

  E-Tense’in GT otomobillerine yakışır tasarımında krom omurga hattı, özel yeşil renkli aracı boylu boyunca geçiyor. DS’nin kanat formundaki krom ön bölümü, 3 boyutlu yazıcıda üretilen radyatör ızgarası ile iç içe geçmiş biçimde tasarlandı. Yaratıcılık, bilgi ve deneyim, DS E-Tense oluşturulurken bir araya geldi. Arka cam kullanılmayan E-Tense’de tasarımcılar, bu alanda olabildiğince özgür hareket edebildiler ve dijital geri görüş sistemlerinin en son teknolojilerini araca aktardılar.

  LED teknolojili ön ve arka aydınlatma elemanlarında değerli mücevher ve saatlerden esinlenildi. Farlarda DS Active LED Vision teknolojisine kullanıldı ve her koşulda kusursuz aydınlatma hedeflendi. 1955 DS modelinden esinlenilen tavana yerleşimli sinyal lambaları ve gövdenin bir uzantısı gibi görünen LED stop lambaları, gelecekteki DS modelleri için ilham verecek.

  E-Tense’in iç mekanı 800 saatlik el işçiliği sonucunda Cenevre Otomobil Fuarı’na hazır hale getirildi. Lale formundaki direksiyon simidi gibi geleceğe ışık tutan detaylarla bezeli olan E-Tense, Fransız stili lüksü yüksek kaliteli malzemelerle buluşturuyor.

  Yeni DS 3 PERFORMANCE ve DS 3 Cabrio PERFORMANCE’ın dünya prömiyeri
  Yeni DS 3’ün, “DS 3 PERFORMANCE” adıyla hem hatchback hem de cabrio versiyonları Cenevre’de görücüye çıktı.

  DS 3 PERFORMANCE ve DS 3 Cabrio PERFORMANCE modelleri; konforu yakıt verimliliği ile harmanlayan dinamik bir sürüş keyfi sunan modeller olarak dikkat çekiyor. Her iki modelin dünya prömiyeri, Nisan 2016’da piyasaya çıkmadan önce Cenevre Otomobil Fuarı’nda gerçekleşti.

  DS 3 PERFORMANCE, 215 g/km CO2 emisyonu, 300 Nm tork ve 208 Hp güç ile eşsiz bir performans sergiliyor. DS 3 PERFORMANCE modelleri Torsen® kilitli diferansiyel ve özel 6 ileri manüel şanzımanla (MCM) birleştirilmiş 1.6 THP S&S motordan gücünü alarak benzersiz bir sürüş ve yol tutuş sağlıyor. Artan performans verileri ile beraber güçlendirilen şasi ve fren sistemleri de yüksek güvenlik standartları sağlıyor. DS 3 PERFORMANCE modelleri standart DS 3’e nazaran 15 mm daha alçak bir şasiye sahipken, ön ve arka iz mesafeleri daha geniş (Önde 26 mm, arkada 14 mm), özel kaliperlere sahip ön fren diskleri 323 mm ve arka fren diskleri ise 249 mm çapında.

  Yeni modelin sportif detayları, çift egzoz çıkışı, büyük spoyler, “Kara Elmas” rengindeki 18 inçlik jantlar, DS PERFORMANCE renklerindeki parlak siyah ön fren kaliperleri ile daha belirgin bir hale getiriliyor. İç tasarımda ise DS PERFORMANCE imzası taşıyan gösterge paneli ve kokpit, yükseltilmiş koltuklar bu özel aracın sportif görüntüsünü pekiştiriyor.

  DS 3 PERFORMANCE’ın kişiselleştirme seçeneklerinde müşterilere, hem hatchback hem de cabrio versiyonlarda iki donanım seviyesi sunuluyor. İlk donanım seviyesinde hatchback modeli için 6, Cabrio için ise 4 gövde/tavan renk kombinasyonu bulunuyor. Black Special isimli ikinci donanım seviyesinde ise üzerinde karbon yan süslemeler olan siyah gövde, parlak altın tavan (hatchback’te) ile kombine ediliyor. İç tasarımda ise, parlak altın renkli kokpit tasarımı ve vites topuzu çevresi, ek konfor ve güvenlik ekipmanlarını oluşturuyor. Diğer detaylar arasında, iç tasarım için “Karbon Paketi” ve dış tasarım kiti bulunuyor.

  DS ürün gamı tamamen yenilendi
  DS’in amiral gemisi Yeni DS 5, ilk kez 2015 Cenevre Otomobil Fuarı’nda beğeniye sunuldu. Yenilikçi tarzı, dinamik performansı, zarafeti, detaylara gösterilen dikkati ve gelişmiş teknolojisiyle DS 5, DS markasının modern çağa girişini simgeleyerek, niteliklerini iyi bir şekilde ortaya koydu. Bir yıl sonra da bu nitelikler DS ürün yelpazesini oluşturan Yeni DS 3, Yeni DS 3 Cabrio, DS 4, DS 4 CROSSBACK ve DS 5 modelleri ile parıldamaya devam ediyor.

  Avant-garde tasarım; Tüm DS modelleri yeni DS logosunun yer aldığı “DS Wings” ızgarasına sahip. Krom bölüm, farların içine doğru uzanırken, Yeni DS 3 ve DS 3 Cabrio’da sis farlarına da uzanarak “Dual Wings” adını taşıyor.

  LED ve Xenon teknolojilerini bir araya getiren DS LED Vision farlar, şerit halinde akarak aydınlanan sinyaller ile güçlendiriliyor. Far tasarımı ise değerli taşları anımsatıyor. Farlar, stiline büyük bir katkı sağlamanın yanı sıra, yüksek kalitede bir aydınlatma sağlayarak DS’in zarafet ve detaylara gösterdiği özeni vurguluyor.

  İleri teknolojiler; DS modellerinin tümü dünyadaki en son teknoloji trendleri takip edilerek tasarlanıyor. Dokunmatik ekranlar ve akıllı telefon uygulamalarının (iOS veya Android) hareket halindeyken güvenli bir şekilde kullanılması için sürücü ve yolcunun oturma açılarına göre farklılık gösteren “Mirror Screen” donanımı kullanılıyor.

  DS 5’e son eklenen özelliklerden biri de “DS Connect Navigasyon” sistemi. Bu 3D bağlantı sistemiyle, modern teknolojinin ön planda tutulduğu gerçek zamanlı bir sürüş deneyimi sunuluyor.

  DS’in ileri teknolojisinin diğer bir önemli güçlü yönü ise verimli motorları… Eşsiz bir sürüş deneyimi için sürücünün ihtiyaç duyduğu tüm torka erişim sağlayan motor teknolojisi, CO2 emisyonunu da düşük seviyede tutuyor. Günümüzün en iyi örnekleri: DS 4’te 112 g/km CO2 emisyonuyla 230 Nm tork sağlayan 130 bhp PureTech (2015’te Yılın Motoru Ödüllü); DS 5’te 110 g/km CO2 emisyonuyla 400 Nm tork sağlayan 180 bhp BlueHDi ve 90 g/km CO2 emisyonu ile 500 Nm tork sağlayan, 200 bhp üst güç sınırı bulunan Hybrid 4×4 ünitesi.

  DS yelpazesindeki tüm modellerde yer alan yeni nesil EAT6 otomatik şanzıman da eşsiz sürüş konforunu en üst düzeye taşıyor. EAT6, son derece sarsıntısız bir sürüş için vites geçiş sürelerini %40 oranında azaltıyor. DS LED Vision farlar ise DS ışık özelliğini ortaya koyarken %50 daha fazla ışık üretip, enerji tüketimini kısa modda %50, uzun modda %67 oranında azaltıyor.

  Zarafet ve detaylara gösterilen özen; DS kaliteli malzeme, ince ustalık, eşsiz bir tarz ve orijinal kaplamalarla Fransız lüks geleneğinden esinlenilen yaklaşımı tüm modellerinde uyguluyor. Bu yaklaşım, DS 4’te bulunan deri döşeme ve deri kaplı gösterge panelindeki özel “Bracelet” tasarımındaki kusursuz dikişlerde bile kendini belli ediyor.

  DS monogramı işlenmiş dikiz aynaları ve DS 5’in kapılarındaki alüminyum süslemeler gibi markanın özel işaretleriyle de otomobilin zarafeti göz önüne çıkıyor. DS modellerinde tüm müşterilerin kendi bireysel kişiliklerini ifade etmeleri için seçenekler sunuluyor. Yeni DS, pek çok farklı kombinasyon seçeneğiyle satışa çıkarak, kişiye özel araç tasarımına izin veriyor.

  Üstün sürüş keyfi için çevik; DS 4 ve DS 4 CROSSBACK’te süspansiyon ile direksiyon, yeni araç ağırlıklarına uygun bir şekilde ayarlanıyor. Konfor/tepki dengesi bakımından takdir edilen modelin, sürüş kalitesi artırıldı.

  Ayrıca daha fazla konfor sağlamak için DS 5’in süspansiyonları da yenilendi. Özellikle amortisörlerde daha pürüzsüz ve daha hareketli tepki eğilimi sağlayan PLV teknolojisi tercih ediliyor. Bunun sonucunda ise yol yüzeyinin düzensizlikleri daha etkili bir şekilde filtreleniyor, titreşim ve çarpma sesleri daha da azaltılıyor. Yeni DS 3 modellerindeki önemli yenilikler ise şöyle; Cabrio’nun tavanı 120 km/s’ye kadar açılıp-kapatılabiliyor, akustik konfor artırıldı (akustik filtreleme için iç akrilik katmana sahip çift katmanlı kompozit malzemeler) ve aerodinamik deflektör eklendi.

  DS, Cenevre Otomobil Fuarı’nda bunlara ek olarak “DS Tasarım Merkezi”nden sanatçıların bulunduğu kaplama atölyesine de yer ayırıyor. Katılımcılar, “Mirror Screen” ve “DS Connect Navigasyon” bağlantılı seyir sistemi gibi yeni DS bağlantı servislerini deneme imkanı da buluyor.

  DS VIRTUAL VISION, Yeni DS 3 için sürükleyici bir 3D deneyimi sunuyor
  DS 3, 2010 yılındaki lansmanından bu yana güçlü kişiliği, eşsiz tarzı, sürüş keyfi ve modern ekipmanlarıyla Paris’ten Tokyo’ya, Londra’dan Buenos Aires’e 390.000’den fazla müşteriye ulaştı. Hatchback ve cabrio versiyonları kişisel zevklere göre büyük ölçüde kişiselleştirilebilirken, müşteriler, konfor ve güç arasındaki ideal dengenin de keyfini sürdü.

  DS, 19 Ocak’ta tanıtılan Yeni DS 3 ile bu başarı hikayesinde yeni bir bölüme daha başlıyor. Aracın benzersiz tarzı, havada asılı duran tavanı, iki tonlu gövdesi ve köpekbalığı yüzgeci şeklindeki dış hattı gibi eşsiz bölümleri ile farkını ortaya koyuyor.

  Aracın eşsiz tarzının diğer bir yönü ise, geniş kişiselleştirme imkanı… Aracın yaklaşık 78 gövde-tavan renk kombinasyonu bulunuyor. Ayrıca müşterilerin özel seçimleri de dikkate alındığında (yan ayna kaplamaları, jantlar, gösterge paneli süslemeleri, vites kolu, döşemeler vs.) mümkün olan kombinasyon sayısı 3 milyona ulaşıyor. Her DS 3, hatchback veya cabrio model, tamamen eşsiz ve size özel olarak tasarlanabiliyor.

  Ziyaretçiler, Cenevre’deki DS standında iki Yeni DS 3 modelini inceleme imkanı bulurken, eşsiz ve sürükleyici 3D deneyimi sunan DS Virtual Vision’ın da tadını çıkaracaklar. DS Virtual Vision’da, HTC Vive kulaklıklarını takarak büyüleyici, dinamik ve interaktif bir deneyim yaşayacaklar.

  Bu 3 boyutlu deneyim, Dassault Systemes tarafından geliştirilen Sanal Garaj teknolojisi ile sağlanıyor. Ayrıca sistem, dünyaya tanıtımını da DS ile yapıyor.DS, Fransız tarzı mühendisliğin ve yenilikçi tasarımın en iyi örnekleriyle 86’ncı Cenevre Otomobil Fuarı’nda yerini aldı. Geçen yıl ilk kez Cenevre’de
  [See the full post at: Teknolojik, Zarif ve Sportif Modelleri İle DS, 2016 Cenevre Fuarında]

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.