Cumartesi, Nisan 1, 2023
Haberler

Peugeot 2008 Satışa Sunuldu

Fransız üretici Peugeot, B segmentinde ki başarılı temsilcisi 208’in ardından benzer platformda ürettiği ve crossover olarak pazara sunduğu 2008 modelini  42.500TL ile 58.500TL arası değişen fiyatlara satışa sundu.

Peugeot’nun, yeni tasarım felsefesi ve sürücü odaklı yaşam alanı ile göz hizasına konumlandırdığı gösterge paneline 2008 modelinde de rastlıyoruz. Park manevralarını kolaylaştıran ve güvenli park etmenize yardımcı olacak “Park Assist” sistemi de bir diğer yenilikçi ve pratik donanımlar arasında dikkatimizi çekiyor. Markanın dinamik sürüş özelliği sunan “Grip Kontrol” çekiş sistemi sayesinde Crossover ruhunu her türlü yol şartlarında tecrübe edebiliyorsunuz aynı zamanda kullanılan “Hill Assist” sistemi ile araç kısa bir süre (Yaklaşık 2sn.) hareketsiz kalarak yokuşlarda geriye kaymanızı önlüyor.

ESP sisteminin standart olarak sunulduğu 2008’de ABS, ASR (Patinaj önleme), EBD ve CBC (Elektronik Fren Gücü Dağıtımı), AFU (Acil Fren Desteği) ve MSR (Motorun Stop Etmesini Önleme) gibi önemli güvenlik ekipmanları da kullanılıyor.

Yeni Peugeot 2008, 1.2 VTi, 1.2 e-VTi, 1.6 e-HDi ve 1.6 VTi olmak üzere 4 farklı motor seçeneği ile bayilerde yerini aldı. e-VTi ve e-HDi motorlarda yer alan Start & Stop teknolojisi sayesinde düşük yakıt tüketimi ve daha az çevre kirliliği hedefleyen Peugeot, titreşimsiz geri çalıştırma ve kullanım keyfi sayesinde tüketiciye keyifli kullanım imkanı sunabiliyor.

Benzer Yazılar

1 / 234

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir