Pazartesi, Mart 27, 2023
Haberler

Mini’den Cooper İçin Yeni Tasarım Sinyalleri

Design@Home baş tasarımcı Anders Warming ekibi yeni bir sürpriz ile karşımıza çıktı. Gelecek yıl yollarda görebileceğimiz Cooper için ilk prototip Vision resmen tanıtıldı.

Gelecek odaklı estetik ve teknolojik yenilikleri bünyesinde barındıracak Yeni Cooper’da tavan çizgilerinden camlara kadar genel anlamda aynı form kullanılmış. Cooper Vision’da kullanılan altıgen panjur ve panjura entegre sis farları gelecek Cooper’ın burun kısmını ele verirken gövde üzerinde ki krom çizgi ve ön tamponda ki hava girişleri estetiğin yanına fonksiyonel olma özelliği de taşıyor.

Sanal bir ortamda çalışmaları gerçekleşen Vision, dış çevresi gündüz farı olma özelliği taşıyan LED bir sisteme sahip, stoplarsa selefine göre daha şişkin tasarlanmış. Ortaya konumlandırılmış egzoz çıkışları ise Mini klasiği olarak yeniden karşımıza çıkıyor. Otomobilin yaşam alanında ise aracın altın rengine uyumlu şeffaf ve pratik detaylar kullanılmış.

Konsept çalışmadan da anlaşılacağı gibi gelecekte yollarda göreceğimiz Yeni Cooper modelleri güncel modele benzer fakat daha teknolojik bir otomobil olacak.

Benzer Yazılar

1 / 234

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir