Salı, Ocak 31, 2023
Haberler

Mercedes’ten Pick-Up Atağı!

Son dönemde yayılan haberlere göre Mercedes’in bir pick-up modeli hazırlığında olduğu şeklinde. Ama yine söylentilere göre bu yeni modelin beklenilen tarihten önce gün yüzüne çıkacağı düşünülüyor.

Auto Express’e göre, Mercedes’in ticari şefi Volker Mornhinweg, konsept bir model olan yeni modelin bu yılın sonundan önce ortaya çıkacağını belirtmiştir. Buda demek oluyor ki yeni model Ekim ayındaki Paris Motor Show’a yetişecek.

Bu yeni pick-up projesi Daimler grubunun Renault-Nissan ortaklığıyla işbirliği içerisine girmesiyle meydana gelmiş. Bu ortaklık zaten daha önceden de Meksika’da üretimlere ek olarak ve güç-aktarım teknolojilerinin paylaşımı şeklinde bir geçmişe sahipti. Pick-up modelin proje olarak Nissan’ın Avrupa ve diğer marketler için ürettiği model olan NP300 Navara modelinden geliştirildiği biliniyor. Japon üreticinin Frontier ve Titan modellerinde uzmanlaştığı teknoloji ve mekaniği Mercedes’e aktaracağı bekleniyor. Modelin en büyük beklentilerinden biriside isiminin ne olacağı yönünde. Bu durum halen açıklığa kavuşmamış durumda.

Elde edilen bilgilere göre modelin muhtemelen X-Class (X-sınıfı) şeklinde model isimlendirilmesi yapılacağı tahmin ediliyor. Ancak, Mercedes’in bu model isimlendirilmesini nasıl yapacağını kesin olarak bilemiyoruz. Bu modelin hangi harf ve model ismiyle adlandırılacağı Mercedes kurmayları tarafından belirlenecek. İlerleyen zamanda model hakkında yeni bilgiler gün yüzüne çıkacak. Bizde merakla bu modelin tanıtımının yapılmasını bekleyeceğiz.

Haber: Soner ÜNLÜER

Benzer Yazılar

1 / 218

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir