Pazartesi, Mart 20, 2023
Haberler

BMW 5 Serisi Sedan, İF 2017 Altın Ödülü Kazandı

Önemli isimlerden oluşan jüri, MINI VISION NEXT 100, ROLLS-ROYCE VISION NEXT 100, BMW Motorrad VISION NEXT 100 ve BMW Concept X2 modellerini, “Mobilite / Profesyonel Konsept” kategorisinde yenilikçi tasarımları ve geleceğe dönük teknolojileri için ödüllendirdi.

BMW 5 Serisi Sedan ise “Otomobiller / Ürün” kategorisinde saygın “iF 2017 Altın Ödül”ün sahibi oldu. Bu ödülle jüri, BMW tasarım ekibinin ortaya koyduğu olağanüstü çalışmayı bir kez daha onayladı.

Mobilite, yaşam tarzı, kullanıcı etkileşimi ve spor alanlarındaki ürünlere yönelik bir BMW Group Şirketi olan Designworks beş adet “2017 iF Ödülü”ne layık görüldü. Jüri, lifestyle ayakkabısı Puma X-CAT, ergonomik makyaj fırçası serisi Revlon Pro Fırçaları ve John Deere ile iş birliği içinde tasarlanan paletli ekskavatör 1050K Crawler’ı seçti. Ayrıca, Paralimpik Olimpiyatları için tekerlekli yarış sandalyesi olarak tasarlanan BMW Racing Wheelchair ve Head-Up Display özellikli motosiklet kaskı konsepti olan BMW Vision Ride Helmet konsepti de iF Ödülüne layık görüldü.

Münih’teki BMW Welt’te altıncısı düzenlenen 2017 iF Tasarım Ödülleri Gecesi çerçevesinde ödüller sahiplerini buldu. Onlarca yıldır sunulan “iF Tasarım Ödülleri” dünyanın en önemli tasarım ödüllerinden biri olarak görülüyor ve tasarım alanında kalitede kusursuzluk standardı olarak kabul ediliyor. 1953 yılından beri her yıl verilen bu saygın ödüllerin kriterleri arasında ürünün dış görünümü ve şekline ek olarak, yenilikçilik düzeyi, ergonomi, işlevsellik ve çevre açısından özellikleri de yer alıyor.

Benzer Yazılar

1 / 233

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir